Fantastická poviedka – prvé (neanonymné) kolo roku 2023

Ďalšie kola našej výzvy je tu!
Podporte scifi.sk
Aj tentokrát sa našli odvážlivci, čo sa nezľakli a rozhodli sa ukázať svoje poviedky svetu. Nám i vám. Tak nech sa páči, čítajte, bodujte, hodnoťte!
Do prvého kola roku 2023 prišli tieto poviedky:
A čo teraz?
Každý deň uverejníme jednu poviedku a vy ich budete bodovať na škále 1-10 a komentovať. Víťaz získa buď vecnú cenu alebo, ak prekoná magickú hranicu 8 bodov v priemere, 50 EUR!
Odmeníme aj našich čitateľov, zvyžrebujeme jedného z komentujúcich a odmeníme ho vecnou cenou.
Hlasuje sa do stredy 31. marca a výsledky vyhlásime na našom Twichi. O dátume vyhlásenia výsledkov vás budeme informovať.
Chcete sa zúčastniť ďalšieho kola? Pridájte poviedky na našu stránku! Nezabudnite si správne vybrať kategóriu Fantastická poviedka ALEBO Fantastická poviedka — anonymné kolo a podľa vášho výberu vás následne zaradíme do najbližšieho anonymného alebo neanonymného kola.
Chcete uverejniť svoju žánrovú poviedku aj mimo našej výzvy? Na scifi.sk vždy radi prijmeme a uverejníme akúkoľvek žánrovú poviedku, ktorú nám pošlete. Stačí, ak ju pri pridávaní označíte ako nesúťažnú. Uverejňujeme však iba poviedky s fantastickým prvkom, toto pravidlo sa týka aj hororov.
Ak máte radi adrenalín alebo sa snažíte nájsť dôvod niečo napísať, zapojte sa do akcie Poviedky na počkanie, ktorá sa koná raz mesačne v sobotu. Tešíme sa na vás!
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez Facebook, email poviedky@scifi.sk alebo rovno komentárom pod týmto článkom.
Kompletné pravidlá nájdete v článku Fantastická poviedka pokračuje.

B.T. Niromwell

B.T. Niromwell
Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

MartinB
Môj tip na prvú trojku:
1. BaconBacon - Medailón
2. Hieronymus - Pochod za malé duše
3. Kasiopejka - FREYA
12.03.2023
Kasiopejka
Toto kolo obsahovalo naozaj dobré poviedky, každá mala niečo do seva. Ťažko mi je sj vybrať prvú trojku, ale tipujem takto :
1. Medailón
2. Medzi nebom a peklom
3.Pochod za malé duše
13.03.2023
Veles
Zaujímavé kolo, môj tip na prvú trojku:
1. Medzi nebom a peklom
2. Medailón
3. Pochod za malé duše
13.03.2023
Ray Janonoff
Žeby takto?:)
1. Medailón
2. Medzi nebom a peklom
3. FREYA
15.03.2023
Arcey
Tak akési nevyvážene kolo z môjho pohľadu. Žiadna z poviedok nebola the best si myslím. Tam, kde bolo prevedenie super, zlyhala logika, pointa či postavy boli zlé alebo naopak. Keby sa tie super veci pospájali z jednotlivých poviedok, išlo by o skvelé texty. Určite netrafím víťaza, tak iba napíšem tie, ktoré boli podľa mäa najlepšie.
1. Kasiopejka - FREYA
2. BaconBacon - Medailón
3. MartinB - Vražda na planéte Kreos
28.03.2023
Olex
Ahoj,
ďakujem autorom, že sa podelili o tvorbu. Výborne som sa bavila, všetky poviedky sa čítali dobre. Môj tip: 1.Medzi nebom a peklom 2. Freya 3. Podvedomie
29.03.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB