Ray Janonoff

Pokiaľ si pamätám, písal som vždy. Dnes to už nie je hrozné, hoci zďaleka nie dobré. Preto som tu.

Info

Prezývka rayjanonoff
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 20.04.2024
E-mail: rayjanonoff@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 142
Články: 0
Poviedky: 16

Zbierka - ponúka

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Krvavý Utorok
Najprv som slintal. Potom plakal. Logicky by som sa mal na konci smiať, ale mal som problém prehrýzť sa na koniec. Prostredie skvelé, vodník a delový čln na Dunaji (vzhľadom na to by do Malaciek a Senca skôr telefonoval/telegrafoval, než posielal jazdcov). Ďalšie rasy už vysvetlené menej, čo je možno ešte dobre, pretože už tam bolo pár infodumpov vysvetľujúcich históriu postáv. Nelogické mi prišlo - nikto nevedel, kde býva. Poslali ma lebo som odtiaľ a domáci mi hneď povedali - čiže všetci domáci ho poznali, preto mu povedali, inak cudziemu ani muk? Celé to utajovanie pobytu mi prišlo zbytočné, aj tak všetci vedeli, kde býva. Čo mi vadilo asi najviac a ak si dobre spomínam, už som ti to komentoval pri viacerých poviedkach, čiže asi to bude vec štýlu, je veľa slovies činností, aj počas akčných scén. Určite by to šlo zjednodušiť/znížiť počet slovies (napr Rýchlo som sa otočil a vystrelil bez mierenia = Bez mierenia som z otočky vystrelil). Zbraňový detail - trochu som sa musel zamýšľať uprostred prestrelky, čo to má za revolver, že vysype len tri výstrelené nábojnice a nevystrelený náboj nie, ale povedzme, že je to steampunk (alebo som sa s týmto dizajnom ešte nestretol).
24.03.2024 17:38:04

Plešaté svetlušky
Rozuzlenie, pri ktorom všetko krásne zapadne, prinieslo bod navyše oproti podobnej aj ostatným poviedkam - stáva sa tak mojím osobným víťazom. Páčila sa mi kombinácia tradičných znalostí (upíri) s netradičným uchopením fungovania mágie a spojením všetkého cez vtipné vykreslenie rytierov. Určite je tu potenciál na ďalšie príbehy s takto schopnými hrdinami.
24.03.2024 17:07:06

Chľast of Us
Niektoré časti mi prišli trochu rozvláčne, ale jazyk a slovné hračky to vyvažovali. Názov sľuboval takú hovadinu, až to bude dobré a nesklamal. Scimitar pre budúcnosť môžeš nahradiť šamšírom, je to viacmenej rovnaká zbraň a krásne slovo k tomu. Po elfsky mu môžeš hovoriť napríklad sham''shir:D
24.03.2024 16:56:40

Uroboros
Uniká mi logika kliatby. Zlý Rael bojuje a až smrteľne ranený si môže pokecať o kliatbe. To nemohol zahodiť zbraň a povedať Jaxovi, čo chcel? (veriť mu nemusel tak ako tak, veď časom by uveril) Ale keď idú po zlého Jaxa, vtedy nemusí byť ani ranený, aby si pokecal o tom istom. Teoreticky stačí, aby povstalci došli k bráne a kliatba si povie, hm, už o tom môže hovoriť, už je po ňom. Alebo Jax dosiahol nejaký pokrok, ktorý mi ušiel. V každom prípade, napísané nie zle, ale nezaujalo ma to.
24.03.2024 16:48:35

Nápadníci
Rozpracovaný nápad z PNP by si podľa mňa zaslúžil rozpracovať ešte viac. Chýbala mi nejaká (mimozemská) pointa, možno ráznejšie uzavretie deja? Na druhej strane kombinácia jazyka sa mi páčila, typická kolízia veku a novej technológie. Dokonca aj niektoré humorné časti zapôsobili.
24.03.2024 16:40:07

Minirecenzie

Ray Janonoff ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Ray Janonoff ešte nepridal žiadnu spacenews.