Ray Janonoff

Pokiaľ si pamätám, písal som vždy. Dnes to už nie je hrozné, hoci zďaleka nie dobré. Preto som tu.

Info

Prezývka rayjanonoff
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 24.09.2023
E-mail: rayjanonoff@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 117
Články: 0
Poviedky: 11

Zbierka - ponúka

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Fantastická poviedka – štvrté (anonymné) kolo roku 2023
Odhadujem: 1. Pri ohni 2. Šiška s čiarovým kódom 3. Keď sa opäť stretneme
15.09.2023 10:22:58

Víla strojárka
Tom, Martin, ďakujem za postrehy:) S rozprávačom súhlasím, táto poviedka nebola o ňom, hoci predošlá áno a v ďalších by mal byť aktívnejší. Skúsil som to nechať takto s vedomím rizika, že sa to nemusí páčiť čitateľovi len tejto jednej poviedky. Čo sa týka Juraja, možno som to naznačil málo - on nepracuje vo fabrike, pretože tam niečo hľadá, on tam proste pracuje a zarába. Že sa popritom venuje svojmu nadaniu/talentu/hobby berme, ako keby som si v garáži skladal motorku - nemusím pracovať v servise, hoci by to bolo ideálne miesto. Takže Juraj proste aktivuje kúzlo a kade chodí, tam mu hľadá panny. Možno mal v pláne zájsť aj k nejakej škole, možno sa od jednej práve vracal, ktovie?
21.07.2023 16:07:20

Víla strojárka
Ďakujem všetkým:) @MartinB: Povedal by som, že náhoda neexistuje, že je to len výsledok celého sledu maličkých detailov a rozhodnutí... a vlastne je to pravda. @Olex: Aj po roku? Som rád, že sa vryla do pamäte:)
18.07.2023 18:55:42

Duša mesta
Tiež oceňujem nápad, k tomu niektoré časti opisov. Ako celok na mňa však text nefungoval, obsahoval príliš veľa postáv, všetko bolo rýchle a než sa stačili zamyslieť, vpadla do toho zase akcia. Uvádzacie vety boli spomínané, osobne ma rozčuľovalo čítať ako uvádzaciu vetu len meno postavy. Áno, mám rád, ak je z kontextu jasné, kto hovorí a vyhneme sa zbytočnej vete, ale toto bolo príliš. Možno si nechcel dávať ešte viac "povedal", ale toto nebola šťastná cesta. Veľa postáv so stále rovnakým menom sa podpísalo aj na akcii, spolu s podrobným výpočtom úderov a zásahov to bolo otravné. Skúsil by som niečo podobné v menšom a takéto veľké udalosti nechal na poriadny rozsah.
12.07.2023 06:58:27

Výsadok
Moja imperiálna duša... nevie. Nesedelo mi preskakovanie z postavy na postavu, nestačil som si zvyknúť a už bol človek preč. Našli by sa nejaké maličkosti, ale tie by mi nepokazili pocit, ak by tam bol, lenže... Chápem, že skúsiť podať svet z opačného pohľadu robí čierno-biele videnie, ktoré ešte umocní komisár tým svojím a potom ťažko fandiť jemu, alebo tým pár, čo prežili. Možno keby to bol celý čas jeden, kto vníma všetko a prežije, len aby si uvedomil, za akú cenu? V každom prípade sa pokus cení, pretože nie je dôležité bitku vyhrať ... ale padnúť za správnu stranu:)
11.07.2023 20:29:45

Minirecenzie

Ray Janonoff ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Ray Janonoff ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Neznámy

PNP

5 komentárov

Víla strojárka

Sú zamestnania, kam sa by si sa možno nemal vracať...

11 komentárov

Som len novicka...

Kráľovstvo sa po dlhých rokoch pokoja zmieta v chaose, najvernejší zavraždeného panovníka utekajú do Pohraničia. Cirkev robí viac neporiadku než dobra a rád Sestier svetla sa jej ideálom vzďaľuje čora...

0 komentárov

Čierny a černejší

Nielen z pomsty žije človek, niektorým však iné neostáva.

4 komentárov

Prímerie

PNP

7 komentárov