Ray Janonoff

Pokiaľ si pamätám, písal som vždy. Dnes to už nie je hrozné, hoci zďaleka nie dobré. Preto som tu.

Info

Prezývka rayjanonoff
Web:
Členom scifi.sk: 220 dní
Naposledy online: 29.11.2022
E-mail: rayjanonoff@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 56
Články: 0
Poviedky: 5

Zbierka - ponúka

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Lesom
Čitateľ čítal, potom na chvíľu prestal, vrátil sa k čítaniu, urobil si kávu, čítal, popritom pil kávu a krútil hlavou, čítal ďalej. Čitateľ chcel čítať, ale vlastne sa mu nechcelo, tak čítal, hoci videl, že to príliš nejde... Asi v tomto duchu bol môj hlavný problém s textom. Mohlo to byť zaujímavé, minimálne živé maľby na koži som chcel vysvetliť, no ani neviem, či to bolo objasnené. Množstvo slovies popisujúcich úkony, ktoré tam hádam ani nemuseli byť, ma odradilo, takže hoci som to na druhýkrát dočítal, bolo to nasilu (viem, nedávno to písal Veles mne). Základná myšlienka bola vlastne celkom fajn, len utopená v tom, čo robil. Slová sa dosť opakovali, príklad z konca - vrazil do skaly, začal liezť na skalu, narazil na jaskyňu, deti a zvieratá stali pod jaskyňou, detské hlasy... Podobne, ako bolo spomenuté, sa opakovali aj slovesá. Mám pocit, že by možno pomohla prvá osoba, keďže väčšinu času je sám a trochu vnútorného monológu by urobilo opis konania zaujímavejším.
16.11.2022 16:48:09

Štyria muži, jeden príbeh
Páčilo sa mi to, hlavne ku koncu. Úvod bol trochu dlhý, napríklad rozliata whisky by tam vôbec nechýbala. Potom som chvíľu dúfal, že Jack bude jedna z podôb, ktoré si Metzger ukradol, ale aj privolanie je fajn, hoci to je asi trochu klišé, či? (pýtam sa, vôbec nie som znalec hororu) Šerifova reakcia mi príde v poriadku, ak niekto rúbe dvere, asi nie je kamoš, nepovedal, že je to práve Metzger. Pobavili ma skôr reakcie po výstrele z brokovnice, šerif by mal byť prvý, čo nerieši, aké je to hlučné v takej situácii, pokiaľ predtým reaguje okamžite (aj potom, hoci whisky), ale skontroluje výsledok. Dialógy celkovo by možno chceli trochu prepísať. Okrem som si všimol ešte pár čiarok, dosť často sú pred "a", v poslednej vete napr to zabilo. Doslova:)
14.11.2022 18:17:24

Tunel
Chválim použitie domáceho a pravdepodobne väčšine ľudí neznámeho prostredia, to ja môžem. Už menej môžem takýto typ príbehov, ale v zásade ma domáce prostredie držalo, chcel som vedieť, aká záhada v tom bude. Na môj vkus bol príliš vysvetlený starcov príbeh, napriklad že raz nezomrel nikto, potom museli dvaja, sa núkalo hneď. Tiež by ma zaujímalo prečo sa Černoboh obmedzuje na jedno miesto a dvadsať rokov, či na viac nemá moc, alebo mu to proste stačí, či má práve 80 rokov jedného pomocníka nejaký význam, alebo načo je starcovi stretnutie s Belobohom. Ale celkovo príjemne nepríjemné čítanie, tiež si myslím, že by sa tunel, prípadne ďalšie príbehy z regiónu dali poskladať na väčšiu zápletku.
10.11.2022 10:05:26

On musí prežiť
Vďaka, uznávam, pravdepodobné zdôvodnenie, ktoré zase vyvoláva otázku, kam by sa uberalo Československo, od 1923 ohrozené z oboch strán, či by sa Malá dohoda rozšírila alebo padla... a veľa ďalších ak-potom, to je nadlho a asi nie celkom do komentárov. Ale sú to veci, ktoré mám na dobrých alternatívach rád, dôvod prečo, ako, kedy a kde sa to zmenilo - hoci len neodoslaný list alebo zmeškané lietadlo, nemusí ani ísť o život - a svet sa zmení vo veľkom.
04.11.2022 23:11:22

On musí prežiť
Mám radšej príbeh z definovanej alternatívy, ale ak prijmem ten dokumentárno-úvahový prístup, ktorý dokázal zachytiť väčší časový úsek rozličných svetov, potom takmer niet čo vytknúť. Takmer, pretože keď sa nad tým začínam zamýšľať - o čom sa nehovorí mám brať, že platí naša časová línia? Pretože ak by nebol postup Sovietov na východ zastavený Poliakmi v 1920tom (čo by nemal, ak boli v tej línii takí super), potom by v Nemecku už žiadne voľby 1923 nebolo treba. Podobne Mussolini, čo ho udržalo pri socialistoch, ak ho vyhodili za prístup k vojne - alebo čo teda zmenilo jeho prístup? Viem, sú to detaily, ktoré určite nikomu okrem mňa nechýbajú, ale prídu mi podobne dôležité, ako Henryho enfieldka, ktorá (ne)vystrelí.
04.11.2022 21:06:01

Minirecenzie

Ray Janonoff ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Ray Janonoff ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Priehrada

Sú miesta, kam ste sa vždy chceli vrátiť.

8 komentárov

Tam pri Rozhanovciach

Rozhanovské pole, švárny šuhaj orie, Jeho pluh podchvíľou kosti odhaľuje. Zavše tiež vyorá dáky kúsok zbroje, Tam pri Rozhanovciach padli celé voje.

8 komentárov