To najlepšie za rok 2021: Anime

Máme za sebou znova rok plný anime. Dobré anime, nepozerateľné anime, epické príbehy, ktoré v nás rozprúdili sny dosiahnuť niečo veľké, ako aj série, ktoré chytili za srdce a do očí priniesli slané vodopády.
Podporte scifi.sk
V roku 2021 sme zažili mnoho odkladov seriálov, na ktoré sme sa najviac tešili. Niektoré boli posunuté iba o sezónu, no mnoho až na rok 2022 alebo neskôr. Napriek tomu vyšlo ale mnoho seriálov, ktoré si podľa nás zaslúžia pozornosť a získali si miesto v našich osobných TOP rebríčkoch. Ide nielen o pokračovania skvelých zabehnutých sérií, ale aj úplné novinky a originálne diela. A aj keď niektoré sezóny (Jar 2021) mali až prehnane veľa prudko zábavných anime, v každom ročnom období sa našlo niečo výnimočné.
Nasleduje stručný výber našeho redakčného TOP 2021 ANIME rebríčka, taký malý náhľad na to, čo sa nám za uplynulý rok páčilo najviac. Viac detailov o jednotlivých seriáloch, aj o tých, ktoré tu v článku nie sú, vám prinesieme na našom Planéta Weeb streame na scifi.sk twitchi , kde o pár týždňov budeme tiež hodnotiť celý anime rok 2021. Samozrejme spomenieme aj tie, ktoré nás sklamali najviac.

Vivy: Fluorite Eye's Song

v top má 8 Hit Boi, BlackAssasin
Toto anime už na prvý pohľad zaujme vizuálom a niet sa čo študovať, za týmto anime stojí legendárne štúdio WIT.
Umela inteligencia s menom Vivy má jedinú úlohu, prinášať ľuďom šťastie prostredníctvom spevu. Jedného dňa ale dostane správu z budúcnosti. O 100 rokov nastane povstanie strojov a ľudia budú vyhubený z povrchu Zeme. Bojovať proti strojom nie je ale niečo, na čo bola programovaná a tak sa s touto úlohou nepasuje ľahko. Dostane sa ale do situácií, ktoré ju ale rýchlo presvedčia, že ak chce aby v budúcnosti niekto mohol počúvať jej hudbu, bude musieť konať.
Vivy je taký anime terminátor, keby vo voľnom čase spieval a vyhrával hudobné reality show. Netreba sa ale nechať zmiasť hudobnou zložkou, nejde o sladké Idol anime. Každá z 13 častí je nadupaná akciou, zaujímavými postavami, seriál neraz rieši tažké témy, veci sa dejú rýchlo a držia diváka v napätí od začiatku do konca.
Vivy -Fluorite Eye's Song- - Trailer - Vivy -Fluorite Eye's Song- Trailer 1 Disclaimer

Odd Taxi

v top má 8 Hit Boi, BlackAssasin
O čom môže byť anime, kde hlavná postava je mrož taxikár? A ako to môže niekoho baviť pozerať sa na to, ako vozí po meste rôzne zvieratá plné starostí s vlastnými životmi? No zdá sa, že o všetkom. Odd Taxi klame telom a pod nevšedným zovňajškom sa skrýva prvotriedna kriminálna detektívka.
Napriek tomu že Odokawa nemá rád ľudí a chce žiť v kľude, ako taxikár stretáva v svojom aute rôzne individuá. Či už mladé nádejné superstar, ktoré túžia po uznaní alebo výpalníkov a zlodejov, ktorým ide po krku polícia. Jedného dňa sa tak Odokawa zapletie do prípadu zmiznutia mladej študentky, ktorá bola naposledy videná v jeho taxíku. Stáva sa z neho podozrivý, no o to, čo sa v taxíku dialo sa nezaujíma iba polícia. To je ale iba začiatok veľmi komplikovaného príbehu o tom, čo sa v malom bizarnom mestečku deje.
Odd Taxi odmení pozorných divákov, pretože žiadna epizóda nemrhá ani minútou vysielacieho času a na obrazovke sú neustále dôležité veci. Ak máte v sebe detektívov, máte sa na čo tešiť, pretože každá epizóda rozpáli tú pomyselnú žiarovku v hlave naplno. A keď si na konci všetko spojíte, dostaví sa patričné nadšenie. Seriál rovnako zaujme aj postavami, ktoré postupne spoznávame. Každá sa životom v meste prebíja po svojom, niekto má viac šťastia, niekto musí prežívať menej legálnymi spôsobmi. Nikto nie je ale vyslovene zlý a ich motivácie sa dajú pochopiť, každý hľadá svoje šťastie iným spôsobom. Príbeh sa ale drží pri zemi a podáva drsnú realitu priamo, až si niekedy musí človek vydýchnuť.
オッドタクシー - Trailer - ODDTAXI | OFFICIAL TRAILER 2 Disclaimer

Fruits Basket (remake)

v top má 8 Hit Boi
Posledná sezóna Fruits Basket, remake skvelého príbehu z roku 2001, priniesla možno najlepšie finále, aké sme videli v anime za posledných slušných pár rokov. Z tejto slice of life drámy sršala neustále obrovská človečina, čo je veľká pridaná hodnota u podobných príbehov. A tak sme sa dočkali množstva zvítaní ale i rozlúčok a skvelého vykreslenia toho, ako fungujú medziľudské vzťahy, a že hranica medzi úprimnou a toxickou, zväzujúcou láskou je niekedy až príliš tenká.
Dočkali sme sa skvelého vyvrcholenia príbehu mladučkej Tohru Hondy... a že cesta k nemu bola tŕnistá a okrem krásnych chvíľ priniesla aj svoje úskalia! Nádherný príbeh končí v tom najlepšom a fanúšikom neostáva nič iné, než oceniť túto skvelú emočnú húsenkovú dráhu, ktorá im ukázala, aké ťažké, ale i krásne je byť človekom.
フルーツバスケット - Trailer - Fruits Basket | OFFICIAL PREVIEW Disclaimer

JoJo's Bizarre Adventure Part 6: Stone Ocean

v top má 8 Hit Boi
JoJo! Je nutné dodať viac? Šiesty diel kultovej ságy JoJo's Bizarre Adventure bol fanúšikmi privolávaný už dlhé roky. Po Jonathanovi, Josephovi, Jotarovi, Josukem a Giornovi konečne prišiel čas zažiariť pre prvého ženského JoJa – Jotarovu dcéru Jolyne Cujoh.
Tá sa dostáva do väzenia za zločin, ktorý nespáchala. Čoskoro zisťuje, že dôvod je viac než prozaický – starí nepriatelia jej otca, legendárneho Jotara Kuja, sa snažia dostať bližšie k tomuto obávanému hrdinovi prostredníctvom jeho dcéry, ktorú považujú za jeho najväčšiu slabinu.
Bláznivé a farebné, ale i temné a krvavé, celý čas však mimoriadne zábavné – také je šieste pokračovanie tejto skvelej série. Jedna z najlepších a najpopulárnejších manga a anime sérií všetkých čias je späť a je stále v skvelej forme.
JoJo’s Bizarre Adventure STONE OCEAN | Official Trailer | Netflix Disclaimer

Ranking of Kings

v top má BlackAssasin
Záver roka sa niesol v znamení fantasy, pretože Ranking of Kings je nepovšimnutý kráľ jesene. Na prvý pohľad anime s jednoduchým vizuálom ale netreba odložiť bokom. Anime v sebe kombinuje prvky, ktoré budeme poznať z rôznych európskych rozprávok a príbehov a prináša vskutku jedinečné a zábavné fantasy dobrodružstvo.
Bojji je syn obra, jedného z najsilnejších kráľov. Na prvý pohľad by si ich ale asi nikto nespojil ako rodinu. Po otcovi nepobral nielen silu, ale ani veľkosť. Malé chlapča nedokáže napriek tréningom bojovať s mečom a je dokonca hluché a nemé. Mnohým je tak iba na smiech a nikto od neho nečaká veľké veci.
Jedného dňa ale Bojji stretne malý tieň, ktorý sa mu prihovorí a zmení mu život. Konečne totiž stretáva niekoho, kto do neho, i keď prv zo žartu, vkladá nádej. Mladý princ má ale pred sebou ťažkú cestu, dobré strdce totiž nestačí na to, aby vyriešilo všetky problémy, ktoré na nášho hrdinu čakajú. O trón totižto bojuje aj jeho mladší brat, ktorého srdce je kruté, hlava nafúkaná a je to nádejný bojovník.
Ranking of Kings nám postupne ukazuje čarovný svet, ktorý upúta nie iba Bojjiho príbehom, ale aj ostatnými postavami a vzťahmi medzi nimi. Každá epizóda v sebe skrýva nejaké prekvapenie, anime otáča mnoho fantasy a šónen klišé na hlavu a tak baví aj anime veteránov. Navyše pod detským zovňajškom sa často skrývajú aj silnejšie témy a často tak divák ostane zarazený pri tom, aký temný tón dokáže z minúty na minútu Ranking of Kings nabrať.
王様ランキング - Trailer - Ranking of Kings | OFFICIAL TRAILER Disclaimer

Peter 'BlackAssasin' Bagoňa

Peter 'BlackAssasin' Bagoňa
Fanúšik fantastiky v každej jej podobe. Na scifi.sk sa venuje anime a cosplayu ale občas sa pozrie aj na komiksy, mangu, videohry a stolové hry.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Ďalšie články a poviedky v téme Best of 2021

To najlepšie za rok 2021: Videohry (by Janko Guniš)

Aj minulý rok vyšlo niekoľko zaujímavých videohier, z ktorých prehľad tých najlepších vám prinášame :)

To najlepšie za rok 2021: Filmy

Zoznam tých najlepších a najzaujímavejších filmov za minulý rok :)

To najlepšie za rok 2021: Serialy

Aj v tomto roku sa na televíznych a streamovacích kanáloch dalo čo pozerať. Prinášame najlepšie scifi, fantasy a hororové seriály roku 2021 :)

To najlepšie za rok 2021: Anime

Máme za sebou znova rok plný anime. Dobré anime, nepozerateľné anime, epické príbehy, ktoré v nás rozprúdili sny dosiahnuť niečo veľké, ako aj série, ktoré chytili za srdce a do očí priniesli slané vodopády.

To najlepšie za rok 2021: Manga

Tuzemský trh s mangou má už dlhodobo pod palcom české vydavateľstvo CREW. Snáď nijakého nadšenca ázijskej popkultúry neprekvapuje fakt, že aj uplynulý rok si CREW pre nás pripravila množstvo skvelých kúskov. Ohliadnime sa spolu za rokom 2021 a pripomeňme si mangy, na ktoré budeme v dobrom spomínať.

To najlepšie za rok 2021: Komiksy

Top 20 najlepších komiksov a grafických románov za rok 2021! Nech sa páči!

To najlepšie za rok 2021: Young Adult knihy

Ďalší zo série článkov mapujúcich to najlepšie z fantastiky za rok 2021, tentoraz z kategórie Young Adult SFFH literatúry.

To najlepšie za rok 2021: Hororové knihy

Radi sa bojíte? Pripravili sme si pre vás výber tých najlepších zahraničných prekladových hororov, ktoré na slovenskom a českom trhu môžete nájsť. Bu!

To najlepšie za rok 2021: Fantasy knihy

Pokračujeme v best of 2021. Nech sa páči, to naj zo zahraničnej fantasy!

To najlepšie za rok 2021: Science fiction knihy

Pokračujeme v sérii článkov snažiacich sa zhrnúť to najlepšie vo fantastike za rok 2021. Nech sa páči - to najlepšie z knižnej science fiction.

To najlepšie za rok 2021: Domáca slovenská a česká scéna

Prinášame vám prvý článok snažiaci sa zhrnúť to najlepšie vo fantastike za rok 2021. Nech sa páči - to najlepšie z domácej slovenskej a českej scény.