Ukážka: Kriaky

Stále váhate, či podporiť knihu Kriaky od mladého nádejného autora Lukáša Poláka? Snáď vám pri rozhodovaní pomôže nasledujúca ukážka :)
cyberstorm
Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023
Kriaky. Obálka prvého vydania (samonáklad, 2021).
Kriaky. Obálka prvého vydania (samonáklad, 2021). Disclaimer
Kniha rozpráva príbeh o záhadnom jazere v dedine Kriaky, ktoré má nepriaznivý vplyv na jej obyvateľov a postupne ich mení na neľudské bytosti. Autor tu spája prvky typické pre dvoch hororových velikánov. Dedinka plná bizarných postáv, kriminálna zápletka a mysteriózna atmosféra ako od Stephena Kinga a príšery z temných svetov, aké nájdete len v dielach majstra H.P. Lovecrafta. Spojením týchto dvoch svetov vzniká jedinečný príbeh, ktorý nielen zaujme a vystraší, ale aj pobaví.

Lukáš Polák
_
Lukáš Polák (1989) sa narodil v Rožňave, kde vyštudoval Obchodnú akadémiu v Rožňave a následne Technickú univerzitu v Košiciach. Momentálne pracuje ako technológ pre rakúsku firmu vyrábajúcu výťahy.
Nádejný autor hororu začal písať už pred ôsmimi rokmi, a to pre vtedy neznámy webzine In Vivo magazín, kde rozoberal vznik rockovej hudby. Táto skúsenosť ho posunula do webzinu metalexpress.sk, pre ktorý aktívne písal nasledujúce štyri roky. Popritom dostal ponuku prispievať do najväčšieho česko-slovenského časopisu o rockovej hudbe Rock Hard, ktorú prijal a v redakcii strávil dva roky. Časom začal mať pocit, že by to chcel skúsiť po svojom a tak v roku 2016 založil vlastný portál Hlukoskop.sk, kde je už piaty rok šéfredaktorom. V redakcii sa zameriavajú výlučne na slovenskú rockovo-metalovú scénu a ich portfólio tvoria popri videách zo skúšobní rozhovory s kapelami, články o aktuálnych novinkách, reportáže z koncertov alebo PR články ku koncertom či novým albumom.
Pred troma rokmi sa v ňom po dlhom uvažovaní opäť prebudila túžba po písaní beletrie. Už od strednej školy prechováva lásku k hororom, najmä k tvorbe Stephena Kinga a H. P. Lovecrafta, rozhodol sa teda pokračovať v ich šľapajach a začal písať poviedky v podobnom duchu. Pravidelne sú zverejňované na stránke scifi.sk. Na tomto portáli zameranom na fantastiku (sci-fi, fantasy a horor) je súčasťou redakcie a aktívne píše recenzie na hororové diela. Na jar minulého roka mal vďaka koronakríze dostatok času a tak sa rozhodol napísať dlhšie dielo KRIAKY, ktoré teraz môžeš podporiť.
Aktuálne pracuje na ďalšej knihe, ktorá bude dejovo nezávislá od KRIAKOV, no takisto ponesie prvky hororu. Popri tom tvorí aj nové poviedky, ktoré sú pravidelne zverejňované na scifi.sk.

Lukáš Polák – Kriaky
Vydavateľstvo: samovydanie
Rok vydania: 2021
Vydanie: prvé
Jazyk: slovenský
Počet strán: 208
Väzba: brožovaná / mäkká
Obálka: Alexandra Power Art
Jazyková a redakčná úprava: Martin Lukáč
Grafická úprava a layout: Katarína Kráľová
ISBN: 978-80-570-3401-8

Okazy:

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

(2021)

Kriaky

Diskusia

Goran
Rúfus je môj nový životný vzor :D
11.11.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

(2021)

Kriaky