Vyhodnotenie výzvy Fantastická poviedka - druhé kolo roku 2021

Tento raz sme vás naťahovali trošku viac ako obvykle a takto to dopadlo.
Podporte scifi.sk
Druhé kolo výzvy Fantastická poviedka je úspešne za nami. Výsledky sme sa vám tentokrát rozhodli odovzdať trochu interaktívnou formou. Prvú trojku spolu so zhrnutím všetkých súťažných poviedok sme vyhlásili v živom vysielaní na twitchi. Video záznam si môžete stále pozrieť tuto.
A čože sme to tam vyhlásili?
Víťazom sa stáva:
- priemerne hodnotenie 8,3 boda.
GRATULUJEME! Tomáš pokoril našu výzvu a získava od nás 100 EUR.
Ostatné poviedky sa umiestnili v nasledujúcom poradí:
- priemerne hodnotenie 7 bodov
- priemerne hodnotenie 6,89 boda
- priemerne hodnotenie 6,88 boda
- priemerne hodnotenie 6,73 boda
a - priemerne hodnotenie 6,44 boda
- priemerne hodnotenie 5,27 boda
Pripomíname, že sme zarátali len hodnotenie poslané do 14.5. do polnoci. Čitatelia majú však aj naďalej možnosť tieto poviedky hodnotiť a komentovať, a tak sa ich bodový priemer môže meniť.
A kedže bez čitateľov a ich spätnej väzby by to nešlo, vyžrebovali sme jeden z vašich komentárov a jeho autorovi pošleme tričko.
Šťastným výhercom sa stáva Goran! Gratulujeme, čoskoro sa s tebou spojíme.
Zároveň sme na Facebooku rozbehli novú súťaž o to, či niekto uhádne, aké poviedky sa dostanú do prvej trojky. Tento veštecký kúsok sa podaril BocianSare! Získava od nás sľúbené tri knižky.
Pripomíname, že naša dvojmesačná výzva pokračuje tretím kolom a už teraz prijímame vaše súťažné príspevky. Uzávierka súťaže je 30. júna o polnoci. Ak sa víťazovi podarí pokoriť hodnotenie 8 bodov, získa od nás 50 EUR. Ak nie, táto suma sa priráta k výhre v ďalšom kole, kde sa bude hrať o 100 EUR.
Chcete uverejniť svoju žántovú poviedku aj mimo našej výzvy? Na scifi.sk vždy radi prijmeme a uverejníme akúkoľvek žánrovú poviedku, ktorú nám pošlete. Stačí, ak ju pri pridávaní označíte ako nesúťažnú.
V prípade akýchkoľvek otázok alebo pripomienok (či pochvál) nás neváhajte kontaktovať. Urobiť tak môžete emailom na poviedky@scifi.sk alebo cez FB messanger.
Tešíme sa na vás!

B.T. Niromwell

B.T. Niromwell
Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Tomáš Staviteľ
🖤
17.05.2021
BocianSara
Gratulujem! :)
17.05.2021
Zlodejisnov
Gratulujem k zaslúženej výhre. Okrem toho, klobúk dole pred štýlom vyhodnocovania. Počúvať komentár v živom vysielaní je super nápad :) Posledná vec. Goran ty hajzlik jeden :D To musíš toľko komentovať? To tričko malo byť moje :D :D :D Veď počkaj nabudúce :D
18.05.2021
Smrtislav Pierko
Nakoľko som musel trčať v robote, tak oceňujem, že tento formát vyhlasovania mal svoju hodnotu aj zo záznamu. A samozrejme sa pripájam ku gratuláciám. Na celkových hodnoteniach bolo vidno, že toto kolo splodilo naozaj kvalitné čítanie :)
18.05.2021
Goran
Gratulujem výhercovi a prvá "trojka" je opäť zaslúžená! Za tričko som vďačný, to je skutočne milé, to ma potešilo.
Ale hm... som tretí odspodu? - absurdné. Ale ok, nebudem hnidopich a egocentrik, nepotrpím si na svoju osôbku, ale Rád bieleho krídla je predposledný???!!! A Nepríjemné uvoľnenie je tak vysoko? - (nič proti, poviedka ma bavila, bola fajn, ako som sa už v komentároch vyjadril, ale z literárneho a celkovo umeleckého hľadiska bola jednoducho príliš "odbitá"). Je to podobné, ako s poviedkou Dar? v minulom kole, ktorá bola zas posledná, čo je úplný nonsens pri tom, aká bola úroveň niektorých iných, čo boli nad ňou. Toto je totálne neobjektívne. Áno, mantinely sa v rámci vkusu, preferencií a subjektivizmu dajú posúvať, sú flexibilné, ale spisovateľské umenie (a či remeslo) más voje objektívne kritériá a toto je jednoducho nielenže nespravodlivé, ale... kto to, doparoma hodnotil??? Neviem, ale ten totálne postráda vkus; ak môže Rád bieleho krídla skončiť ako predposledná poviedka.
Hej, som naštvaný :D ... a nie, nie je to preto, že by som nevyhral - taký nie som. Niečo iné ma hnevá. Hoci je bodový rozdiel v tomto prípade malý, predsa len určuje poradie a z toho poradia (okrem prvej trojky, na ktorej ostatne iba záleží - aj tak sa na to dá pozrieť) vyplýva akurát tak nekompetentnosť hlasujúcich.
18.05.2021
BocianSara
Goran to nemôžeš myslieť vážne. Nekompetentní hlasujúci so zlým vkusom? Naozaj chceš označiť aj členov redakcie, ktorí súťaž organizovali a všetkých, ktorí sa zapojili takto lebo sme hlasovali inak ako ty? Samozrejme, že to bude vždy subjektívne pretože všetci poznáme kritériá, ktoré by sme mali hodnotiť ale všetci im pripisujeme rôznu váhu a čo je pre nás ešte dobre zvládnuté a čo nie, čo podľa nás funguje a čo by mohlo byť ešte lepšie. To, že je dané poradie a vždy bude niekto posledný by si si možno mal dať do kontextu s tým, že Rád bieleho krídla má skoro 6,5 boda čo u mňa osobne znamená, že poviedka je priemerná. Dobre sa čítala ale mala aj chyby, kvôli ktorým naozaj mohla byť lepšia keby sa na nej trochu viac popracovalo.
18.05.2021
Goran
Máme so Smrtislavom rovnaké hodnotenie - milá zhoda, ale jeho poviedka je lepšia než moja, to si treba objektívne priznať. A moja si tiež nezaslúži byť predposledná. Pierkova poviedka je tiež rozhodne lepšia než Nepríjemné uvoľnenie, je lepšia aj než Hmly Duanu (ktorá bola dobrá, ale Rád bieleho krídla je jednoducho na vyššej úrovni). Opakujem, nejde mi o výhru, ide mi o pravdu - o realitu, o objektivitu. Myslím, že každý kritik, ba dokonca každý laik, čo má viac načítaného, by so mnou súhlasil. Myslím si tiež, že systém súťaží, kde chýba porota, ale bodujú priamo všetci čitatelia, nie je práve najšťastnejší.
18.05.2021
BocianSara
No ale priamo tieto hodnotenia ti hovoria, že nie, nesúhlasil by s tebou každý kritik alebo laik. Tiež by som mala svoje poradie úplne iné ale chápem prečo ľudia hlasovali tak ako hlasovali. Rozdiel 0,29 bodu alebo 0,44 bodu mohol byť aj jeden hlas, ktorý dal jednu hviezdičku inak ako by si si ty prial.
18.05.2021
YaYa
Polemík o systémoch hodnotenia literárnych súťaží už bolo veľa, aj u nás na scifi.sk. Podľa mňa je pre autora prínosné vyskúšať si oboje, aj spätnú väzbu od odbornej poroty, aj od samotných čitateľov. V konečnom dôsledku sú to totiž práve oni, kto nakoniec bude alebo nebude kupovať autorove potenciálne knihy. V každom prípade som rada, že v tomto kole prebehlo hlasovanie veľmi slušne, bez pokusov o zámerné znižovanie či zvyšovanie hodnotenia s pomocou kamarátov. Čitatelia proste bodovali podľa svojej stupnice, svojho vedomia a svedomia a myslím, že si za to zaslúžia vďaku. Už len preto, že v záplave iných vecí na čítanie venovali čas práve amatérskym poviedkam.
18.05.2021
8HitBoy
Súhlasím že celkové poradie mohlo byť podľa mojich predstáv možno trošičku iné, ale v konečnom dôsledku sú tie rozdiely malé a príde mi už zbytočné do toho vŕtať. It is what it is, víťaz zaslúžený :)
18.05.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.