Babylon 5 RPG - Epizóda 1: Zúfalí piloti

Dňa 22. februára 1993 sa prvýkrát na obrazovkách objavil Babylon 5 v pilotnom filme pod názvom The Gathering. Odvtedy ubehne čoskoro 25 rokov. Preto scifi.sk oslavuje toto výročie nielen článkami k rewatchu seriálu a dokonca aj podcastom z RPG stretnutí slovenskej skupiny hráčov. Tu je prvá časť ich dobrodružstva.

Kniha pravidiel Disclaimer

The Babylon Project je názov RPG hry a zároveň súhrnu pravidiel, ktoré sú zasadené do sveta Babylonu 5. Hoci vyšli v roku 1997 a predstavujú trochu rudimentárny prístup v porovnaní s niektorými ostatnými hrami na hrdinov (napr. druhá verzia pravidiel pod názvom Babylon 5 RPG od Mongoose Publishing), predsa len je ich prednosťou najmä rozprávačský prístup k celému dobrodružstvu a relatívne malé zameranie na hádzanie kockami. (To potom kompenzuje relatívne komplikovaný prístup počas súbojov a ako budete počuť aj v podcaste, nemáme to ako hráči tiež úplne vyjasnené... ale my sa polepšíme.)

Kampaň Babylon 5 RPG sme začali v našej skupine hrať už skôr, ale až teraz sme sa odhodlali k jej zvukovému záznamu (so všetkými hrôzami a výzvami, ktoré to prináša). Toto nás ale núti robiť veci lepšie a zdokonaľovať sa nielen v samotnej hre, ale aj rečníckych taktikách, aby ste z toho mali čo najlepší zážitok vy, poslucháči. ;) Buďte k nám teda na začiatku zhovievaví, postupne to - veríme, dotiahneme na iný level.

Ale teraz už poďme in medias res:

Ak ste zvedaví, čím si naši hrdinovia prešli doteraz, počkajte, aj o tom bude jeden z článkov.


Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Strana:

|< < (1) > >|

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB