Poviedky - Nesúťažná poviedka

S rozšírenými zreničkami pozerám na kostru človeka ležiacu na pravej strane tvárou otočenou na východ, zrejme kult slnka, ktorá leží na čerstvo odhalenej obrovskej bronzovej krabici pripomínajúcej sarkofág. Aspoň vyzerá ako bronzový sarkofág, len je otočný opačne, hore dnom. Zvláštne. Prečo by tu bola hrobka z doby bronzovej otočená naopak, na ktorej bolo uložené telo sluhu, alebo otroka? Pri tele nie sú žiadne predmety dennej potreby, ani šperky, hrivny, či iné bohatstvo. Okolo kostry badať rozpadnuté kúsky dreva. Vyzerá to, že to bol chudobný človek pochovaný v drevenej truhle na hrobe svojho pána. Bude to ozaj tak? Nájdeme v otočenom sarkofágu kostru niekdajšieho boháča aj so svojim pokladom?
Keď v slobodnom kráľovskom meste Lehota vypukne záhadná nákaza, na miesto je vyslaný aj profesionál Havran, aby vyšetril prítomnosť pekelných síl. Sprevádza ho jeho nedobrovoľný pomocník.
11.04.2021 9:53 Juraj Orolín fantasy Nesúťažná poviedka 5
Niekedy je lepšie nechať konať prírodu. Tá nemá postranné zámery.
7.04.2021 9:34 Leona mystery / horor / uchronia Nesúťažná poviedka 7
Pripravila som si reč o tom, prečo by som to mala byť ja, aké by mala Európa výhody, ak by ma vybrali, prečo som vhodná, aké mám povahové črty a aké sú moje silné stránky. Je to určite dôležité, veď mali ďalších päť kandidátok. A ja som predsa len zástupkyňa malého národa. Vedela som, že nacionálne pohľady sú v tejto významnej chvíli na vedľajšej koľaji, ale predsa, ak by mohli vybrať čistokrvnú Nemku alebo Francúzku, nevyberú jednu z nich?
Koľko príležitostí nám život ponúkne na to, aby sme ho prežili správne? Zväčša len jednu, a tak ten, čo má aj druhú šancu, získa presne o polovicu viac ako majú ostatní. Je to veľa či stále málo? Na zmenu ale azda nikdy nie je neskoro...
31.03.2021 9:05 Goran scifi Nesúťažná poviedka 11
Spoza kameňa vylezie vysoký svetlovlasý muž s puškou namierenou na mňa a pýta sa: “Kto ste a čo tu robíte?” Chcem na neho namieriť talizman a potom mi napadne, že ak ma zasiahne, nebodaj zastrelí, tak budúcnosť nezachránim, preto zbraň radšej odkloním a vravím mu krotkejšie: “Mám dobré úmysly. Nechcela som nikoho vyľakať.” “Videl som vás vystúpiť z tej čudnej veci, ktorá sa zrazu objavila a potom zmizla, keď som bol na poľovačke. Čo ste zač a odkiaľ ste prišli?”
Jednou z mnohých čŕt sveta v ktorom opreto fajčí zvyšky marsiek v kúpeľni starého bytu, je i mnou vyššie spomenutá otázka, dilema, čo s nimi? Čo s takými ako je on? Sú to vôbec ľudia? A čo je ich osudom?
17.03.2021 9:27 Martin Gorky scifi Nesúťažná poviedka 7
Noc nie je ako čierne mlieko. Je to kryštáľový luster. Svieti mi na cestu domov. Svietia mi aj listy stromov.
14.03.2021 9:48 MiroSlava mystery / uchronia Nesúťažná poviedka 9
Hrdina doputoval do cieľa svojej dlhej a strastiplnej cesty. Ale pred víťazstvom, predtým než dostane vytúženú odmenu, čaká ho ešte jedna a najťažšia skúška. Veľké dobrodružstvo ešte nie je zavŕšené. Posledná a hlavná úloha je aj tou najnebezpečnejšou.
28.02.2021 11:39 Goran fantasy Nesúťažná poviedka 2
Dominik je chlapec v teenegerskom veku, má len 16 rokov no jedna noc sa mu stane osudná. Táto noc mu otvorí dvere do iného sveta, podarí sa mu splniť svoju úlohu?
24.02.2021 9:48 LenaaMark fantasy Nesúťažná poviedka 2
Raz na stavenisku...
14.02.2021 9:37 Alexander mystery / uchronia Nesúťažná poviedka 3
Zmyslom je cesta nie cieľ. Ale niekedy je to aj naopak. Osamelý vojak, sám šteká v poli. Vlk v ovčom rúchu túžiaci po pohladení.
10.02.2021 9:47 MiroSlava fantasy Nesúťažná poviedka 2
„Tam! Pozri!“ ukázal mi na neveľkú hŕbu kostí, ktorým kráľovala ľudská lebka. Zhíkla som. Na kapelových tričkách sme mali lebku, vo veľa piesňach sme spievali o smrti, či kostiach a klipy s horiacimi lebkami na youtube som si často vyhľadávala. No v skutočnosti vyzerala hrozivo. Čierne očné otvory nemo hľadeli na mňa. Akoby som zrazu videla oheň, čo spálil tú lebku. „Keď som ju vykopal, bola zabalená. Myslel som si, že je tam nejaký poklad.“
7.02.2021 9:20 Aleš Horváth fantasy / horor Nesúťažná poviedka 10
V Tescu si na vás počíha zákerný a záhadný zlodej! /Viac informácií o 20.00 vo večernom spravodajstve/.
3.02.2021 9:29 MiroSlava horor Nesúťažná poviedka 5