Diskusia 1/1: Oblačný rytier

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Opis súboja bol dobrý, ale zostali mi po ňom len otázky. Kto je ten rytier? Ako funguje tá hmla/búrka/zmena počasia? Odkiaľ sa berie brnenie? Ak má takéto schopnosti, prečo sa túla po lesoch a loví banditov? Potom mi tam nesedeli niektoré repliky, keď hovoril sám k sebe. Alebo keď ten vodca banditov povie svoje vlastné meno. Celkovo ich reč mi prišla ako taký mix moderného a fantasy, lepšie by bolo držať sa len jedného si myslím. A nepoužívať české slová, musel som si vyhľadať, čo je to hvozd.
Koniec ma prekvapil, ale v dobrom. Takýchto "rytierov" bolo určite viacej, ako tých čestných. Takže môže byť.
05.11.2023
ama_rilla
Napísané je to vcelku dobre, dej rýchlo odsýpa, žiadne zásadne chyby alebo preklepy som si nevšimla.
Ale takisto mi ostalo veľa otáznikov... chýbal tomu lepší dej na to, aby to mohla byť poviedka. Takto mi to príde skôr ako opis bojovej scény (ktorý je dobrý), ale chýba mi nejaký hlbší motív, výraznejší dej... V súčasnom stave je dej len o tom, že rytier ide po lese, zabije banditov, znásilní dievča a zase ide po lese...
05.11.2023
Martin Chabada
Zaujímavý námet. Rozprávka, kde statočný rytier zachráni princeznú a potom chce to, kvôli čomu sa tie princezné oplatí zachraňovať. A ak to nedostane, tak rozprávka konči a zoberie si to sám.
Príbeh je napísaný pekne, občas mi vadilo, že v takomto krátkom formáte je priveľa postáv, ktoré sa mi plietli. Možno by stačilo, ak by tam bol Čiernofúz a dvaja jeho dobre charakterizovaní (teda pomenovaní a opísaní) spoločníci.
06.11.2023
MartinB
Súhlasím s Velesom, nejake otazky z tej poviedky zostali, mozno by to len chcelo nejaky rozpravkovy uvod rozpravaca, kde by predstavil "hrdinu". Ale napisane to bolo pekne, dej sice trosku jednoduchy, ale koniec potešil. Fajn.
06.11.2023
Hieronymus
Toto mi pripadá ako začiatok niečoho väčšieho. Keby sa toto udialo v rámci úvodu a potom nasledovalo tristo strán, kde sa všetko objasní, potom v pohode. Ako samostatná poviedka to veľmi nefunguje, aj keď musím povedať, že to, čo je napísané je napísané dobre. Bez kontextu to tak trochu vyznieva do prázdna.
06.11.2023
Lucika
Pekne napísané, ale chcelo by to niečo viac. Tiež mi chýbalo nejaké to rytierovo pozadie, čo to má za oblek a prečo. Ale inak, oblačný rytier s bielou hmlou mi skôr príde na klaďasa, preto sa mi scéna na konci k tomu nehodila. Skús to možno dakedy rozpísať do niečoho väčšieho :)
11.11.2023
Martin Hlavňa
Mna ten záver sklamal, nesedel s celkovým tónom poviedky. Potreboval by som mať nejak lepšie naznačené, že aj ten rytier je vlastne taký aký sa na záver ukáže byť. Inak je to remeselne napísané dobre, hoci teda tiež mi ostalo pár otáznikov, ohľadom rytierovej "technológie".
24.11.2023
Olex
Ahoj,
táto poviedka ma neoslovila, lebo som nemala komu fandiť, všetci boli mamrdi, tak... Čo bolo pozitívne je autorský štýl a postava oblačeného rytiera bola veľmi zaujímavá (čo sa týka schopností, nie charakteru). Bolo by fajn, ak by to bola súčasť niečoho väčšieho, kde by pribudli aj nejaké sympatické či zaujímavé postavy.
29.11.2023
Ray Janonoff
Ako poviedka, čo ja viem?
Ako bojová scéna môže byť, hoci napríklad absenciu prilby pri kompletnej zbroji by bolo treba vysvetliť. Nie je to film, aby bolo treba vidieť hrdinovu tvár a ani nič iné mi bližšie nenaznačilo, prečo ju netreba. Naopak, čakal by som (možno kvôli hrám), že oblačná zbroj nebude fungovať, ak nie je kompletná:)
Popís boja sa mi celkom pozdával, dokonca aj otočku som ochotný pri plnej zbroji odpustiť, môže dávať zmysel.
Celkovo mi príbeh pripomenul krátky film s podobným námetom Kníght of Hope, veľmi odporúčam (aj pre predstavu ako mohol vyzerať boj v zbroji).
Mimochodom, tiež by sa hodilo vysvetliť, prečo čakal a neaktivoval zbroj skôr, predsa mohol na lúku doraziť už ako temnota a vybaviť to hneď.
03.12.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.