Martin Hlavňa

Každý autor vkladá do príbehu niečo jedinečné. Kúsok samého seba, obraz svojho vnútorného sveta.

Info

Prezývka martin.hlavna
Web: http://martinhlavna.sk
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 25.02.2024
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 112
Články: 0
Poviedky: 8

Zbierka - ponúka

Martin Hlavňa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Martin Hlavňa ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Martin Hlavňa ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Fantastická poviedka – 6. (anonymné) kolo 2023 – Vyhodnotenie už v pondelok!
Poradie za mňa: 1. Schody 2. Živé zlato 3. Princezná so zlomenou nohou
30.01.2024 21:26:24

Schody
Tiež sa mi táto poviedka páči z tohoto kola najviac, aj keď zopár nedostatkov tam veru je. Tie ukecané dialógy mi nevadia, bral som ich ako súčasť dialógov postáv. Z toho múru som pochopil, že zbojníci rozobrali stenu a narazili na monštrá, ale v zásade nepotrebujem vedieť ich motivácie, hoc je to trošičku chyba v logike. Viac mi ale vadilo, že sa ako keby vstupom do jaskyne prehodili charaktery postáv (ale som si ich ja na začiatku zle roztriedil). Ondrej mi prišiel na začiatku viac poverčivý, ale zrazu sa hrnul do akcie a popieral vlastné slová ako rozprávky pre deti. naopak Arpád sa stal z arogantného ten viac ustráchanejší. Pád, z dvadsiatich schodov a následný náraz hlavou do steny je pre mňa tiež na hranici uveriteľnosti.
30.01.2024 21:25:12

Zlo bez tváre
Začalo to pomerne dobre aj príbeh bol fajn až na pár nezrovnalostí - prečo musela byť na tom tablete, či čo to bolo umelá inteligencia? Stačilo proste skúsiť otvoriť históriu. Dynamika aj atmosféra bola dobrá, poviedka dosť udierala na city. Škoda toho záveru, jediný foreshadowing, že ju prídu zachrániť bol skrz lokalizáciu telefónu... a teraz neviem, či bol blbec on, že jej ho nezobral, alebo polícia, že keď zmizlo x žien pred ňou, tak ani raz neskúsili získať polohu. Rovnako ostalo viacero otvorených liniek čo sa týka motivácie černokňažníka. Chápem, že ženy likvidoval ako svedkov, ale čo s deťmi?
30.01.2024 20:49:49

Princezná so zlomenou nohou
Z tejto poviedky mám rozpačité pocity. Napriek tomu, že ma dialógovky vedia pomerne dobre vtiahnuť do deja, tu sa mi to nestalo, pretože ten dej tam v podstate veľmi ani nebol, celé jadro poviedky bol vlastne iba jeden dialóg. Smutná atmosféra bola vypracovaná dobre, ale nejak mi to nestačilo. Niečo mi proste v poviedke chýbalo a neviem presne definovať čo. Uvedomenie si, že mindset človeka rozhoduje o jeho osude mi prišlo málo na to aby som cítil nejaké veľké zadosťučinenie. Prvok fantastiky je tu taký dosť na hrane a nebyť toho, že na konci tú dámu naozaj privolal myšlienkou zo snového sveta, tak by sa všetko dalo vysvetliť len hypnózou a snívaní, čo nie je veľmi šťastné. Ale budiž, záver to po tejto stránke "zachránil". Čo by som teda zmenil? V tej snovej časti by som privítal nejaký "mikroquest" alebo nejakú formu cesty, že by sa nerozprávali stojac na mieste, ale že by ho tá dáma viedla po snovom svete a ukazovala mu nejaké metafory k jeho životu. Tak ako sú tam tie záblesky a myšlienky minulosti, tak tie by mohli byť podmienené niečím, čo sa sa v tom snovom svete stalo.
30.01.2024 20:30:09

Živé zlato
Celkom pekné poviedka s rozprávkovým nádychom. Twist sa mi páčil. Foreshadowing mohol byť lepší ale to už nevadí. To, že drak vedel viac ako by mal mi osobne nevadilo - pokojne si mohol celý príbeh vymyslieť, prikrášliť. K tej chorobe - to, že by čakala, že sa z toho všetci dostanú, to je podla mňa problém. Nestačí mi to, že nevedela, že je smrteľná... vieme, čo sa dialo na začiatku covidu, keď svet začal ostražito sledovať, čo sa deje v číne.
29.01.2024 22:10:59

Minirecenzie

Martin Hlavňa ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Martin Hlavňa ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Pevná ruka temného pána

Temný pán sa zobudil. Telom mu prešlo vzrušenie. Dnes je ten deň! Vstal a prešiel k zrkadlu. Obzeral svoju majestátnu postavu v ešte majestátnejšom pyžamku.

5 komentárov

Príliš blízke stretnutie v medzihviezdnom priestore

Príbeh z čias laserov a elektropalov. Z doby, keď sa vesmírom preháňa jeden vesmírny koráb za druhým a kde ľudstvo musí bojovať o svoje miesto na život!

10 komentárov