Hieronymus

Nadšený autor

Info

Prezývka Pavel Švantner
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 13.03.2024
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 110
Články: 0
Poviedky: 9

Zbierka - ponúka

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Plešaté svetlušky
Super, podobne kvalitné ako predchádzajúca poviedka. Dobre sa to čítalo, pointa fajn, dobrá robota.
08.03.2024 00:21:22

Chľast of Us
Toto je super, veľmi ma to bavilo. Jediná vec, ktorá mi tam chýba je dôvod, prečo to Vigo robil, čo tým presne chcel dosiahnuť a potom, že ako to, že našli nádrž zakrytú, keď posledný do nej liezol Živko a ten v nej zomrel, to ju nechodia kontrolovať?
08.03.2024 00:16:27

Uroboros
Je to veľmi pekne napísané a má to myšlienku, čo vždy poteší. Trošku mi tam nesedí, že Jax najprv Raela smrteľne zraní a potom si s ním pokecá. Neviem, čo všetko predchádzalo ich súboju, ale príde mi čudné, že sa k sebe potom správajú ako starí priatelia, ktorí boli okolnosťami ku všetkému dohnaní. Tiež je v poviedke povedané, že sa predtým stretli, tak rozmýšľam, ako to, že Jax sa k Raelovi dostal tak blízko, že s ním bojoval a ako následne prežil to, že súboj prehral a musel utiecť. No a potom to, čo napísal Scarecrow, ani ja nechápem správanie posla. Ale stále platí, že to je fajn poviedka.
08.03.2024 00:03:52

Nápadníci
Neviem ako sa k tejto poviedke postaviť, mám z nej zmiešané pocity. Napísaná je trošku archaicky, ale máme tu fotopasce a počítače, čo ju hádže do súčasnosti, ale tým pádom nechápem voľbu jazyka, ale dobre, v pohode, len ma to trochu zarazilo. Potom z nej mám taký pocit, ako by bola napísaná pre inú súťaž a fantasy/scifi prvok sem bol pridaný dodatočne. Po určitý úsek je to taká komédia, že niekomu to sadne, niekomu nie, potom sa tam objaví ufón, neviem odkiaľ a prečo, ale je tu a spí s každým a každou. A nakoniec máme vysvetlenie, že matka je vlastne potomok ufóna. A tak... asi to bude tým, že tento typ humoru mi nesadol a potom som chvíľu rozmýšľal nad tým, čo som čítal. Čiže napísané dobre, to sa mi fakt páčilo, ale dejovo to bolo slabšie.
03.03.2024 22:14:29

Čierna Annis
Mno... napísané fajn, aj príbehovo by to bolo v pohode, nebyť toho konca. Mám málo informácii, aby som pochopil, prečo sa stalo, čo sa stalo. Aký bol význam toho gumidžúsu, ktorý dostal od stareny? Aký mala význam vražda Locka? Vôbec mi nie je jasné, ako by to malo prebiehať, keď by všetko išlo ako malo. Lebo, ako sa zdá, tak junák spravil všetko správne, ale nakoniec to zakapalo na tom, že meškal? Taktiež sa tam naznačuje niečo s temnotou, do ktorej padala jeho duša kvôli tej vražde, ale nechápem, čo to má znamenať. A prečo si vlastne striga vybrala Adriu ako svoju nástupkyňu? Iné baby sa jej rozkladali v jaskyni, ale Adria bola asi v niečom iná, v čom? Škoda, toto mohla byť fajná hororová poviedka, takto to pre mňa na konci stratilo atmosféru, lebo som ničomu nechápal.
02.03.2024 12:40:28

Minirecenzie

Hieronymus ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Hieronymus ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Krvavý Utorok

Prvý výstrel spustí udalosti, ktoré skončia krviprelievaním.

5 komentárov

Malý zlodej

PnP

5 komentárov

Oslava

PnP

3 komentárov

Hrdina

Musí sa postaviť nepriateľovi, na ktorého nie je pripravený.

8 komentárov

Duša mesta

Každé mesto má svoju dušu a tá stojí na pilieroch a práve piliere budú potrebovať svojich ochrancov viac ako inokedy.

9 komentárov

Bandulia

PnP

6 komentárov