Martin Chabada

Banskobystričan srdcom a rodiskom, Bratislavčan rozumom a bydliskom. Hoci čítať sa naučil už v škôlke a zamedzenie prístupu ku knihám považuje za mučenie, až na prahu päťdesiatky zistil, že okrem INPUT-u treba aktivovať aj OUTPUT.

Info

Prezývka martinchabada
Web: https://www.martinchabada.sk
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 26.11.2023
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 59
Články: 0
Poviedky: 9

Zbierka - ponúka

Martin Chabada ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Martin Chabada ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Martin Chabada ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Návrat z detstva
Ďakujem všetkým za reakcie. Čo sa týka dostupnosti stroja času medzi bežnými ľuďmi, je jasné, že ak by takáto technológia existovala, bola by zakázaná. Na druhej strane, sci-fi píšem aj preto, lebo sa v nej dajú rozvíjať koncepty, ktoré by v bežnom živote neprešli. A úradníkom občas niečo "ujde". Ak by bolo na začiatku známe, aký vplyv budú mať trebárs smartfóny alebo sociálne siete, tiež by ich asi zakázali. :-) Detstvo v tele dieťaťa som už prežil a z raného detstva si veľa nepamätám. Príbeh s chlebom s paštikou je naozaj moja jediná spomienka na starého otca z maminej strany. Preto by som ten svet rád uvidel aj v tele (a s mysľou) dospelého. Hneď ako sa bude dať kúpiť stroj času, tak tam budem cestovať. :-) Ako relevantnú kritiku beriem to, že hlavný hrdina prežíva zatknutie flegmaticky. Asi by to chcelo viac popisu jeho vnútorných pocitov a kolísanie medzi zaujímavý dobrodružstvom (ak stroj funguje) a strachom (ak sa niečo pokazilo a on tam ostane). Čo sa týka poviedok z Múzy písaných na tému, každomesačná súťaž ma motivuje niečo napísať a téma pomáha s výberom námetu. Ak by to neexistovalo, asi by som nedokázal prekonať mne prirodzenú lenivosť.
07.11.2023 08:22:36

Raz ťa nájdem
Pekne napísané, remeselne aj námetom. Ten trest nie je úplne originálny, pripomína mi to jednu epizódu zo seriálu Black Mirror.
06.11.2023 11:19:43

Oblačný rytier
Zaujímavý námet. Rozprávka, kde statočný rytier zachráni princeznú a potom chce to, kvôli čomu sa tie princezné oplatí zachraňovať. A ak to nedostane, tak rozprávka konči a zoberie si to sám. Príbeh je napísaný pekne, občas mi vadilo, že v takomto krátkom formáte je priveľa postáv, ktoré sa mi plietli. Možno by stačilo, ak by tam bol Čiernofúz a dvaja jeho dobre charakterizovaní (teda pomenovaní a opísaní) spoločníci.
06.11.2023 10:50:52

Posol z diaľky prichádza prvý
Miesto odkiaľ (asi) prišiel nápad, je uvedené priamo v texte (Boli sme ako hlučné dieťa v temnom lese...). Dokonca sa mi zdá, ako by boli niektoré odseky priamo citované od toho Číňana. :-) Problém tu vidím aj v remeselnom spracovaní, napríklad sa objavujú chyby pri písaní uvádzacích viet priamej reči. Tu pomôže len viac praxe. V každom prípade, sci-fi písane autormi s vedeckým vzdelaním považujem za tie najlepšie, tak dúfam, že autor bude písať stále viac.
03.11.2023 12:28:59

Červený Mesiac
Lucika sedela pri písaní tejto poviedky v krčme meter odo mňa. Popíjala pivo, rozprávala sa so spisopriateľským kolektívom, jedla spisopriateľskú narodeninovú tortu. Ak toto a ešte aj to haiku zvládla napísať za takýchto podmienok, nemám inú možnosť ako udeliť desiatku a zložiť z hlavy všetky klobúky, ktoré nenosím. Ja by som to nedal, na písanie potrebujem ticho a kľud.
29.10.2023 00:11:13

Minirecenzie

Martin Chabada ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Martin Chabada ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Návrat z detstva

Komu sa chce čítať návody?

10 komentárov

Keď sa opäť stretneme

O2 náš každodenný

14 komentárov

Tri nádherné slnečné dni

Prečo neprišla zima?

14 komentárov

Až kým ich smrť nerozdelí

... alebo až naveky.

8 komentárov

Vianočný pokus

PnP: Keď sa robí aj cez Vianoce

9 komentárov

On musí prežiť

Keď prvoplánový pokus o zničenie Zla môže vyvolať Zlo ešte väčšie

10 komentárov