Martin Chabada

Banskobystričan srdcom a rodiskom, Bratislavčan rozumom a bydliskom. Hoci čítať sa naučil už v škôlke a zamedzenie prístupu ku knihám považuje za mučenie, až na prahu päťdesiatky zistil, že okrem INPUT-u treba aktivovať aj OUTPUT.

Info

Prezývka martinchabada
Web: https://www.martinchabada.sk
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 30.03.2024
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 62
Články: 0
Poviedky: 10

Zbierka - ponúka

Martin Chabada ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Martin Chabada ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Martin Chabada ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Princezná so zlomenou nohou
akujem za komentáre aj postrehy. Báť sa o mňa nikto nemusí a neprežívam (momentálne) ani sklamanie v láske. Mám však už nejaké vzťahy odžité, teda aj dosť materiálu z ktorého môžem čerpať. Väčšina príbehu je literálna fikcia, ktorá však má v sebe aj kúsok reality. Sen s princeznou sa mi nazaj sníval za podobných okolností, aké su uvedené v poviedke. Pamätám si ho, hoci už ubehlo skoro päťdesiat rokov. Faktom je aj to, že s priateľkou som sa zoznámil tak, źe napísala blog o tom, že má problém vytvoriť vzťah. Blog uź neexistuje, vyšiel ale aj v tlačenom vydaní (SME niekedy na jar 2010). Netreba zabúdať ani na to, že náš svet je naozaj tvorený energiou stuhnutou do hmoty. To, že pozorovateľ ovplyvňuje pozorované, je, aspoň na úrovni kvantového mikrosveta, dokázaný fakt. P.S.: Poviedka bola napísaná pre Múzu na tému "Zostup do temnoty" (porotkyňa dodala poznámku, že jej to pripadalo skôr ako "Výstup na svetlo"). Bola však výrazne prepracovaná (aj z toho dôvodu, že jeden z porotcov ju nepochopil), okrem iného bolo pridané asi 20% nového textu. Súhlasím s tým, že by si zaslúžila aj väčší rozsah rozpracovania, ale holt... lenivosť. :-)
06.02.2024 07:37:24

Vyhodnotenie Fantastickej poviedky – 6. kolo roku 2023
Ďakujem všetkým za body aj komentáre.
06.02.2024 07:35:07

Vyhodnotenie Fantastickej poviedky – 5. kolo roku 2023
Gratulujem víťazom.
13.12.2023 10:30:33

Návrat z detstva
Ďakujem všetkým za reakcie. Čo sa týka dostupnosti stroja času medzi bežnými ľuďmi, je jasné, že ak by takáto technológia existovala, bola by zakázaná. Na druhej strane, sci-fi píšem aj preto, lebo sa v nej dajú rozvíjať koncepty, ktoré by v bežnom živote neprešli. A úradníkom občas niečo "ujde". Ak by bolo na začiatku známe, aký vplyv budú mať trebárs smartfóny alebo sociálne siete, tiež by ich asi zakázali. :-) Detstvo v tele dieťaťa som už prežil a z raného detstva si veľa nepamätám. Príbeh s chlebom s paštikou je naozaj moja jediná spomienka na starého otca z maminej strany. Preto by som ten svet rád uvidel aj v tele (a s mysľou) dospelého. Hneď ako sa bude dať kúpiť stroj času, tak tam budem cestovať. :-) Ako relevantnú kritiku beriem to, že hlavný hrdina prežíva zatknutie flegmaticky. Asi by to chcelo viac popisu jeho vnútorných pocitov a kolísanie medzi zaujímavý dobrodružstvom (ak stroj funguje) a strachom (ak sa niečo pokazilo a on tam ostane). Čo sa týka poviedok z Múzy písaných na tému, každomesačná súťaž ma motivuje niečo napísať a téma pomáha s výberom námetu. Ak by to neexistovalo, asi by som nedokázal prekonať mne prirodzenú lenivosť.
07.11.2023 08:22:36

Raz ťa nájdem
Pekne napísané, remeselne aj námetom. Ten trest nie je úplne originálny, pripomína mi to jednu epizódu zo seriálu Black Mirror.
06.11.2023 11:19:43

Minirecenzie

Martin Chabada ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Martin Chabada ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Princezná so zlomenou nohou

Čo vytvára náš svet?

8 komentárov

Návrat z detstva

Komu sa chce čítať návody?

11 komentárov

Keď sa opäť stretneme

O2 náš každodenný

14 komentárov

Tri nádherné slnečné dni

Prečo neprišla zima?

14 komentárov

Až kým ich smrť nerozdelí

... alebo až naveky.

8 komentárov

Vianočný pokus

PnP: Keď sa robí aj cez Vianoce

9 komentárov