Diskusia 1/1: Konečne začalo svitať

Filmová história scifi

Diskusia

Hieronymus
Poviedka má svoje silné momenty, keď som si vravel, že je to naozaj napínavé. Snaha o atmosféru sa nedá uprieť, ale aj tak mám z toho veľmi zmiešané pocity.
Je to chaotické a veľa vecí mi nedáva zmysel. Na jednej strane, neviem ako prebehla autonehoda, nespustili im airbagy, tak asi nebol kontakt spredu, ale možno zboku... neviem, ale auto by tým pádom malo byť pojazdné. Zostalo v nich zakliesnené to druhé auto? Asi nie, lebo Roman vedel z neho vystúpiť, tak by ho asi vedeli použiť na útek, lebo aj keď v poviedke zaznie, že nemajú kam odbočiť, ale predsa sa môžu otočiť do protismeru a ísť odkiaľ prišli. Potom neviem ako ďaleko od nich sa zjavili tí vlkojašteri a preto neviem, či ich rozhodnutie utekať do lesa dáva zmysel, alebo je to blbosť, lebo ja keby som to v diaľke videl, tak nasadám do auta, otočím ho a zmiznem preč. Nechápem tiež prečo všetci vystupovali z áut, keď auto pre nich znamenalo v tej chvíli jediné ako tak bezpečné miesto...
Možno sa úplne mýlim, ale zdalo sa mi, že sa toto udialo, len aby sa to udialo.
A aj to, že sa to odohráva na Čertovici... prečo tam? Takýto útok by som pochopil v nejakom meste, ale tu, na mieste, ktoré je dosť od ruky? Neviem.
Ten ruksak, ktorý sa zrazu zjavil na dievčinom chrbte sa neviem odkiaľ zjavil, ale fajn, zachránil jej život.
A tak, bolo by toho viac, ale celkovo to nebolo také zlé.
05.09.2023
ama_rilla
Poviedka bola miestami napínavá, mala zaujímavú atmosféru, ale mne sa k nej nehodilo písanie v 1.osobe. Takisto som neporozumela tomu, akú rolu vlastne hral prívesok? Jednu príšeru zabil, ale majiteľka sa aj tak zmenila (asi) na jedného z nich? Stalo sa to isté aj Romanovi a ostatným ľuďom? Alebo bola hlavná hrdinka v niečom výnimočná? Tipovala som, že prívesok v tom celom bude mať väčšiu rolu, napr. že práve hlavná hrdinka nejako privolal príšery... Niektoré scény ani mne nedávali zmysel, zostalo mi veľa otáznikov po dočítaní...
05.09.2023
Veles
Dobre napísané, ale tá logika tam škrípe. Mňa by zaujímalo, prečo jej tá rana takmer okamžite hnisala? To už sa ako začala premienať? Ten vrak auta, v ktorom sa schvovávali som predstavoval trochu inak. Ale hlavne by ma zaujímalo, prečo až na druhý deň, a len rozhlas varoval ľudí aby nevychádzali z domu? Také varovanie by bolo podľa mňa vydané čo najskôr, nečakali by tak dlho.
Ten koniec je zaujímavý, ale mohol byť aj lepší popravde. Buď že sa rozhodne vstúpiť do slnka, alebo že sa posnaží pozabíjať čo najviac vlkojašterov, ako ich Hieronymus opísal :) Tiež by ma zaujímalo, čo sú tie monštrá zač? Prileteli tým meteoritom, padajúcou hviezdou, čo videli? Alebo nejak inak sa sem dostali?
05.09.2023
Martin Chabada
Pekne napísané. Neskutočne mi vadilo správanie Romana. Taký nemožný ťuťko.
Tiež som mal občas problémy s logikou. Ak sa príšery ráno "vyparili", vyparí sa aj hlavná hrdinka? Potom je posledná veta asi nezmyslom.
05.09.2023
BocianSara
Viacmenej súhlasím s predošlými komentármi čo sa týka malých dier v logike, no celkovo sa mi páčilo, že tu bola snaha fyzicky presúvať postavy a hnať ich do pohybu. Pre mňa to pridávalo poviedke napätie alebo možno lepšie povedané ak sa aj zastavili, tak to nebolo zbytočne naťahované a teda pekne bolo spracované plynutie deja. Nie som si istá, či by Roman, hoci s pomocou, bol schopný sa s otvorenou zlomeninou presúvať ale nevadilo mi to až tak v kontexte poviedky.
09.09.2023
Lucika
Ja som to pochopila tak, že príšery sa museli cez deň poskrývať, keďže útočili až po západe slnka. Nejaké drobnosti by sa dali vyladiť, ale inak to malo celkom v pohode atmosféru. A tiež by ma zaujímalo, odkiaľ sa tam vzali?
11.09.2023
Martin Hlavňa
Napísané to je veľmi dobre. Krásne ma to vtiahlo a veľmi dobre sa mi to čítalo. Dej ubiehal plynulo. Nie som si istý úvodom s vesmírom. Navodilo mi to taký neurčitý pocit, že tie príšery sú vlastne mimozemšťania. Ak je to, ale tak, potom na mňa nefunguje ich reakcia na slnko (mohli by byť iba svetloplachí, ale asi by ich slnko nespaľovalo úplne). Toto by ale bolo super, lebo spojenie fantasy a sci-fi sa často nevidí. Ak to tak nie je, potom dobre, môže fungovať klasický motív škodlivého slnka (aj keď je to trochu klišé). Zároveň by som ale potom chcel vysvetlenie čo sú tie príšery zač a ako sa sem dostali. A prečo útočia práve na Slovensku xD. Príbeh bol inak super, napätie veľmi fungovalo, ale záver mi to trochu pokazil.
17.09.2023
Tom Hotep
Hmmm. Nejako neviem, čo si o tejto poviedke myslieť. Na jednej strane je pútavý príbeh o apokalypse z inej dimenzie, ale na strane druhej trocha zvláštne správanie postáv. Koniec mi prišiel tiež trochu zvláštny. Obludy samotné však boli super aj s ich tajomným pôvodom.
07.10.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.