Diskusia 1/1: Duša mesta

Podporte scifi.sk

Diskusia

Veles
Nápad nie je zlý, ale prevedenie pokrivkáva. Hlavne v druhej polovici sa začínajú hromadiť gramatické chyby. Nesedelo mi ani slovo fungus hneď na začiatku, klasické huby by boli lepšie. Tá rekacia obyvateľstva, ktorí po chvíli len pokrčili plecami a pokračovali ako keby sa nič nestalo je tiež trochu divná si myslím.
Zaujímalo by ma, prečo Piaty útočil na tie Piliere? Čo tým chcel dosiahnuť? A kto to vôbec je?
08.07.2023
MartinB
Príbeh nebol zlý, ale zvačši si repertoár slov v uvádzacích vetách. To ma dosť rušilo a keď som to hodil do worldcounteru, napočítalo mi 38 x povedal. Vyriekol, ozval sa, prehovoril, riekol, vyjadril sa atď. možností je mnoho. Toto je napr. úryvok z poviedky: „Raimon,“ povedal Kostra.
„Raimon na toto nemá silu, je to idiot,“ povedal Kostra.
„Išiel niekto skontrolovať ostatné Piliere?“ Strelec.
„Nemá, to teda vôbec nemá,“ povedal Mág.
08.07.2023
Hieronymus
Vďaka za komentáre, nabudúce to bude lepšie :)
11.07.2023
Ray Janonoff
Tiež oceňujem nápad, k tomu niektoré časti opisov.
Ako celok na mňa však text nefungoval, obsahoval príliš veľa postáv, všetko bolo rýchle a než sa stačili zamyslieť, vpadla do toho zase akcia.
Uvádzacie vety boli spomínané, osobne ma rozčuľovalo čítať ako uvádzaciu vetu len meno postavy. Áno, mám rád, ak je z kontextu jasné, kto hovorí a vyhneme sa zbytočnej vete, ale toto bolo príliš. Možno si nechcel dávať ešte viac "povedal", ale toto nebola šťastná cesta.
Veľa postáv so stále rovnakým menom sa podpísalo aj na akcii, spolu s podrobným výpočtom úderov a zásahov to bolo otravné.
Skúsil by som niečo podobné v menšom a takéto veľké udalosti nechal na poriadny rozsah.
12.07.2023
Lucika
Nápad sa mi veľmi páčil :) Bolo tam však priveľa postáv, miestami som sa trochu strácala. Pozastavila som sa nad tým, keď prišiel Strelec za Prešporom, tak som mala pocit, že chcú preberať niečo vážne a nie pozerať filmy :D a ako už bolo spomenuté, tie uvádzacie vety sa dajú písať omnoho kvetnatejšie. Tiež sa to ešte učím, lebo aj ja som zvykla veľmi často používať, že povedal, spýtal sa a pod. Napríklad tuto:
„Choď do riti, Bartolomej,“ povedal Raimon. Veľmi potichu.
Dalo by sa to napísať aj takto:
„Choď do riti, Bartolomej,“ Raimonov šepot znel odhodlane.
14.07.2023
Drea
Veľmi zaujímavý príbeh. Viem si ten nápad predstaviť aj ako celú knihu. Rozhodne by som čítala.
14.07.2023
Martin Hlavňa
Nápad je podľa mňa výborný a určite by som sa o takomto tajnom magickom svete chcel dozvedieť viac. Bolo by možno super to v iných poviedkach použiť, len si prípadne daj pozor na to, aby každá z nich fungovala aj samostatne. Potenciál je tam veľký. Začiatok mal síce zopár múch, bol hlavne na môj vkus až moc opisný, ale zaujal dostatočne. Po jazykovej stránke ma vyrušovali najmä opakované slová. Od druhej polovice sa navyše kopili už aj preklepy a chýbajúce slová. V akčných scénach som sa trochu strácal.
Nepochopil som v príbehu jednu vec. Keď zomrel Sokoliar, tak sa bavili o jeho otcovi ako o Piatom. Následne ale neskôr rozoberajú to, že Piaty zabil Turčeka, ktorý bol Sokoliarovým otcom.
Spôsob akým sa objavili jelene mi prišiel trochu ako Deus ex Machina. Seržanti o nich mohli vedieť a mohli byť teda aspoň niekde medzi rečou spomenuté ako napr. Strážcovia, alebo niečo také.
14.07.2023
Olex
Ahoj,
pri čítaní poviedky som sa nedokázala ubrániť pocitu, že je to PNP. Taká neohrabaná a chaotická. Myslím si, že ak by chvíľu odležala, mohla to byť výborná poviedka. Pridávam sa k ostatným, námet aj typy postáv sú veľmi zaujímavé.
17.07.2023
Arcey
Minulú poviedku od teba som nedočítal, zato táto ma neskutočne bavila. Perfektné urban fantasy so zaujímavými nápadmi, ale priehrštím postáv a pátosu. A je tam toho kvantum, takže si myslím, že keď to rozviješ máš parádny námet na román, možno aj sériu. V rámci poviedke bolo toho príliš veľa. Čítalo sa to však super a ako hovorím, bavilo ma to. Moje hodnotnie: 7
31.07.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.