Diskusia 1/1: Rayovo peklo

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Zaujímavý nápad. Nejaké extra veľké chyby som si tam nevšimol, maximálne nejaké čiarky. Trochu mi tam vadilo ako často si používal/a srať, nepasovalo mi to tam, ale nebolo to až také strašné. A ak teda správne chápem ten koniec, zase sa s ňou dá dokopy, aby mohol prežívať ten sen, kvôli tomu zlatu a pocitom? Zaujímavé prirovnanie ku závislosti.
06.01.2023
Ray Janonoff
Tajne som podľa názvu dúfal, že toto bude niečo dobré. Okrem pointy to však bola dosť nuda, kôpka, rebrík, múrik, skafander...
Môj problém bude asi v textoch, kde sa príliš opisujú (musia opisovať) činnosti a vlastne sa nič nedeje, hrdina trochu popremýšľa a zase robí to isté dokola.
Pointa však bola dobrá a výber mena hlavnej postavy priam geniálny:)
06.01.2023
Martin Chabada
Zaujímavé ale až tak veľmi ma to nezaujalo.
Mierne mimo ale hneď na začiatku mi napadol Manic Miner (tiež z roku 1983 ako Lode Runner). :-)
08.01.2023
Hieronymus
Bolo to v pohode čítanie. Herný úsek mi prišiel tak akurát repetitívny a frustrujúci, že pokiaľ chcel autor, aby som sa cítil rovnako ako hlavný hrdina, vyšlo mu to úplne. Ďalšia časť bola tiež ok, len mi prišlo, že by finálna metafora fungovala lepšie, keby sa v nej priamo nepovedalo, že dievča je čarodejnica. Potom mi len napadali otázky, že ako môže mať čarodejnica duševnú chorobu. Prečo si ju sama nevylieči? Ako to, že hlavného hrdinu potom našla, keď zmenil kontinent? Jej mama je tiež čarodejnica a sľúbila, že hlavný hrdina bude mať od jej dcéry pokoj, čo sa teda stalo, že zlyhala? Zabila dcéra matku, aby sa dostala k hlavnej postave?
09.01.2023
ama_rilla
Páčil sa mi nápad s prenesením hlavnej postavy do hry. Akurát podľa mňa sa minul účinku, lebo v poviedke sa toho stalo pomerne veľa (zistenie, že je hlavná postava v hre, že Aida je čarodejnica, útek na druhý koniec sveta) a k záverom sme sa dostali prirýchlo, autor nám ich skratka vysvetlil. Mne ako čitateľke chýbalo napätie, možnosť všímať si náznaky, hľadať pravdu. Presne z dôvodu uponáhľanosti príbeh vo mne nedokázal vyvolať potrebné emócie... do budúcna by som si na autorovom mieste vybrala jeden námet a ten viac rozpracovala.
10.01.2023
Arcey
Rozmohol sa nám tu taký nešvár - poviedky majú zaujímavý nápad, ale sú nedotiathnuté do konca. Začiatok sa mi veľmi páčil, ale keď sa herná situácia začala opakovať stále dookola, začal som preskakovať celé vety. Nudilo ma to. V podstate, keby sa niektoré úseky škrtli, ani by som o nič neprišiel. Mne napdla hneď hra Rick Dangeorus aj keď tam bol koncept trochu odlišný. Po štylistickej stránke nemám veľmi čo vytknúť, čítalo sa to fajn. Páčilo sa mi nápad s menami nepriateľov hrdinu, ktorí mali v sebe písmeno s X ako aj samotné vysvetlenie k tomu. Tak isto aj ten odvar, ktorý dostal od "svokry" - tu som mal pocit, že nejde o prvú verzu poviedky, čo má moje plus. Zabila to ale tá dĺžka textu a opakovanie jednotlivých akcií. Keby nie toho, hodnotil by som vyššie.
Hodnotím: 6/10
24.01.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.