Diskusia 1/1: Slávka

Podporte scifi.sk

Diskusia

ama_rilla
Poviedka ma vcelku pobavila, najmä jej záver. V texte je pomerne dosť chýb, opakujúce sa slová, vety s podivným slovosledom. Trošku mi tiež vadili niektoré pasáže, kde boli veci vysvetlené takpovediac dosť polopatisticky. Ale páčil sa mi nápad, bola som zvedavá, čo Slávka vymyslí, záver srandovný. Určite by som ale venovala viac času dialógom. Znejú ozaj dosť umelo a dá sa to napísať aj lepšie :)
11.01.2022
Aleš Horváth
aj mňa poviedka pobavila, keby bola lepšie spracovaná tak úplne že na parádu.
okrem iného, aspoň správanie a tón pána von Výstavba by som očakával úplne iný.
takisto by som vytkol moderné slová či moderné výdobytky, pôsobilo to dosť rušivo.
osobne mi to prišlo ako keby sa autor nevedel rozhodnut medzi rozprávkou a klasickou vtipnou fantasy poviedkou. čo je škoda, lebo pointa je ozaj dobrá.
autora netipujem, je to určite málo skúsený človek ešte. Svojou vtipnostou mi to pripomenulo Jurinkovu Jolanu či Zdena Jašeka a jeho Klišé. Ale obaja sú kvalitatívne na oveľa lepšej úrovni ako tento autor.
11.01.2022
Lukáš Polák
Pointa a zvrat bol fakt vydarený, za to má u mňa autor bonusový bod. Technické nedostatky sú, ako spomínajú kolegovia vyššie, ale tomu pomôže iba čas a veľa napísaných slov, asi ako každému z nás. Nenechaj sa odradiť negatívnymi komentármi a píš ako drak ďalej.
11.01.2022
Veles
Taký priemer by som povedal, neurazilo ale ani neohúrilo. Ak je autorom nováčik, tak ja sa jedná o dobrý vstup. Chyby tam nejaké boli, ako povedal Lukáš treba písať.
11.01.2022
Goran
Tiež som z toho rozpačitý. To sa mi v tomto kole poviedok stáva dosť často. Moderné rozprávky vedia byť fajn, hoci klasické mám radšej, ale tu sa tá modernosť akosi nehodila. Humor mám rád, hoci čisto vážne veci mám ešte radšej, a musím uznať, že sám osebe bol tento druh humoru fajn, ale akosi sa mi do príbehu nehodil. Fantastický prvok tu bol už integrálnejší ako v minulej poviedke, ale tiež dosť minoritný a poslúžil len pri vyvrcholení deja, čo nemusí byť na škodu, to nevadí, veď tá pointa pobavila a čitateľovi sa dostalo aj nejaké to zadosťučinenie, jos, súhlasím, chlapi vedia byť hrozní, to je všeobecne známe, ale mal som z toho aj trošku takú pachuť, ktorá hovorila o rozčarovaní z mužov a mužského správania, a ako keby skôr toto motivovalo autorku, no ja neviem... taký trošku divný feudálny protofeminizmus :) Napísané to nebolo zle, dokonca môžem povedať, že ma to upútalo a text je pekne "čítavý", ale dá sa na ňom ešte zapracovať.
Milá "jednohubka", ktorá ale, nebyť záveru a premeny, z hlavy rýchlo vyšumí. Tiež však povzbudzujem k ďalšej tvorbe.
11.01.2022
Goran
A trošku si pofrfliakujem aj na názov, samozrejme, pre to by som hodnotenie neznižoval, zas predpojatý sadista nie som, ale len vo výnimočných prípadoch si viem predstaviť, že sa hodí, aby názov diela-dielka niesol meno hlavnej postavy. Ak to je slovná hračka, ak to má nejaký skrytý (či otvorený) zmysel, ak to korešponduje s dejom, prípadne ak dodatočne vychádza zozbieraná séria príbehov (tak ju jednoducho označíme už čitateľovi známym menom hlavného hrdinu/hrdinky), ale takto? Príde mi to navýsosť neurčité a neoriginálne. Naopak skvelý názov by bol z tej kratučkej upútavky-popisku.
13.01.2022
Terry Chrapúňzel
Fúha, tak z tohto hororu fajne mrazí. Predstava, že niekomu len tak bez informovaného súhlasu ufaklím nejaký úd alebo mu implantujem do tela cudzorodé tkanivo, ktoré mu v priebehu najbližších 9 mesiacov môže poškodiť zdravie alebo spôsobiť smrť, je normálne že bŕŕŕ o.O
13.01.2022
Anitram
Mám rada prekvapivé konce a dokonca mi došlo, čo chce Slávka spraviť a obávala som sa ako to opíšeš, ale nejak by som to chcela ešte rozviesť. Príde mi ako keby do toho momentu išlo o úplne inú poviedku a k tej druhej časti by sa žiadala úplne nová iná. Ako to všetko zvládol? Všetky tie pocity a opisy, to by bolo naozaj zaujímavé. Lebo to, čím si ma vlastne najviac dostala, si len opísala a nechala tak a ja chcem naozaj vedieť, čo bude prežívať chlap deväť mesiacov, ktorému odpadla jeho pýcha, musí byť zavretý v komnate s rastúcim bruchom a potom porodiť.
18.01.2022
Aleš Horváth
Martinka, ono to je v podstate aj vo filme Junior s Da Vito a Arnold Schwarzneger. teda moderná podoba toho, čo Slávka načala v historickej podobe
19.01.2022
Magda Medvecká
Veľmi pekná a sympaticky napísaná poviedka. Mala síce nejaké nedostatky, ale citlivo a pre mňa osobne veľmi uspokojujúco spracovala tému. Keď si pomyslím, že pri minimálne polovici poviedok v tomto kole mi pri mužských postavách ostala v mysli taká nejaká pachuť a rozčarovanie, tak aj trochu chápem, ak sa autorka rozhodla vychádzať z podobných pocitov. A ešte keď k tomu pridám to, čo popísal Terry, čo znie veľmi ako znásilnenie, ktoré sa tu v poviedkach objavuje pravidelne. Takže príbeh, v ktorom za mužskú nadržanosť a jej následky nesie zodpovednosť muž, a netrpí kvôli nemu žena, ktorej by to (v danej spoločnosti) pravdepodobne zničilo život, bol vlastne dosť osviežujúci. Aj keď teda poviedka mala svoje chyby, zahrala mi na správne strunky, porušila nejaké to „klišé“, čím si u mňa získala najviac bodov zo všetkých poviedok.
08.02.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.