Lukáš Polák

Fanúšik hororu, či už po knižnej, filmovej alebo hudobnej stránke.

Info

Prezývka Lukáš Polák
Web:
Členom scifi.sk: 180 dní
Naposledy online: 6.06.2021
E-mail: 1lukas.polak1@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/melkor.morgoth666
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 19
Články: 11
Poviedky: 4

Zbierka - ponúka

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Hadonos
Veľmi kvalitný text, páčila sa mi tá temná atmosféra a tajomno okolo prípadu a dokonca ma ani nerušili tie časové skoky, no tiež sa musím priznať, že ma záver úplne obišiel a taktiež som si myslel, že on je celý čas vrah, až tvoj komentár mi to objasnil a bez toho by som na to neprišiel. Možno menšia rada, skús to dať prečítať, napr. 3 ľudom, a či všetci jasne pochopia pointu a podľa toho ju upraviť tak, aby to bolo jasné a zrejmé bez dovysvetlenia. Alebo sme len my tu takí debili :D
11.03.2021 14:44:40

Casa de Creativo
Súhlasim s kolegami, že ide o veľmi vydarený text a mne ako milovníkovi hororu tiež vadilo to zľahčovanie toho stredu, možno kebyže je to viac drsnejšie, možno kus krvy alebo niečo tajomné do toho zamiešaš, bolo by to lepšie. Čo sa týka S. Kinga, to je môj obľúbenec, od neho si skôr prečítaj To - to je rozhodne najstrašidelnejšia jeho kniha alebo Prekliatie Salemu, Osvietenie či Cintroín domácich zvierat, to ti pomôže viac ako jeho poviedky, tie majú veľmi kolísavú kvalitu. Ale keď sa chceš dozvedieť ako sa buduje napätie a hrôza, tak najväčší majster je v tom H. P. Lovecraft - jeho diela sú až hypnotické.
11.03.2021 08:05:42

Zlodej duší
Chválim spôsob akčného a dyniamického písania, ktoré ma hneď pohltilo a čítal som to bez zaváhania a rušivých miest. Škoda ale, že mi to prišlo ako jedna scéna vytrhnutá z nejakého diela. Taktiež sme sa toho veľa nedozvedeli - ani o postavách a motiváciach, prostredí a celom "svete", kde sa dej odohrával. Taktiež mi záver neprišiel až tak vypointovaný ako by sa takémuto príbehu zišlo. Rozhovory ti idú, ale občas treba zamakať aj na opise, aby sa čitateľ toho dozvedel viacej, čo je veľké plus, keďže ma to zaujíma, ale cítim sa neuskopojený.
09.03.2021 09:49:30

Elixír večnej smrti
Popravde, túto poviedku som si prečítal už včera, len som nevedel, či ja som ten debil, čo bol v nej totálne stratený alebo nás bude viac. Dnes už môžem povedať, že nie som, no ani ty nie, len táto poviedka bola až tak geniálna, že ňou prestala byť a stala sa jej opakom - chaosom, pre nás čitateľov. Všetky dobré rady ti už dali - dať prečítať iným, aby si zistil, či sa vôbec dá text pochopiť, popracovať na krkolomnosti niektorých viet a slovosledov a bude to super. Teším sa na ďalšie tvoje dielo.
09.03.2021 08:12:27

Tri dni v raji
Všetko to, čo si myslím, je už vlastne spomenuté vyššie. Hlavne ma mrzelo, že dej tam v podstate nebol žiadny, iba akási konverzačka. Napísané to bolo dobre aj zaujímavo, no nič sa tam nestalo. Mňa by osobne zaujímala taká výprava cez bludisko a lov tých obrov. O tom by mohla byť parádna poviedka.
08.03.2021 10:32:14

Minirecenzie

8
Prvý a zrejme jediný blockbuster roku 2020 je tu a nemá konkurenciu! Kto by to čakal, že? Musím však dodať, že pravdepodobne by bol top aj keby všetko šlo podľa plánu, pretože je to opäť pecka, ale… Nolan opäť prišiel s niečím novým, originálnym a neokúkaným. Nedá vám však čas na strebanie problematiky, ale miesto toho do vás natlakuje mimoriadne dravú jazdu bez možnosti vydýchnutia. Dalo by sa povedať, že celý film je jedna nekončiaca jazda, ktorá len mení lokality a nedá vám priestor na utretie potu. Deje sa toho toľko, že človek má problém všetkým prejsť na prvú šupu. Otázniky pribúdajú a odpovede ako keby do nás niekto strielal pomocou brokovnice. Je to tlak, ale rozštiepený a musíš všetko rozlúštiť pomocou malých časti všade po plátne. Sofistikovaná zápletka dala riadne zabrať a zrejme ešte nejaké dve pozretia sa zapotíme. Vieš, že ti to všetko sedí pokope, ale stále sa tam nájdu veci, čo si chceš ešte raz „čeknúť“. O technických veciach je zbytočné sa baviť – zvuk bol priam devastačný, kamera dychberúca a technické prevedenie „toho, čo netreba menovať, bo by bol spoiler“ je priam brilatné. Dostávame sa ku tomu „ale“. Nolanov chaldný prístup zašiel možno až príliš ďaleko. Chýbalo tomu lepšie vyhranie sa s profiláciou postáv a celkovým vžitím sa do nich. Boli to len postavičky, ktoré sa z ničoho nič zjavili a začali behať v úžasnom svete. Dokonca som si asi v trištvrtine filmu uvedomil, že netuším ako sa volá hlavná postava filmu. Povedali to vôbec? Jedine záporák bol riadny badass. Branaghov divadelný a expresívny prejav tomu pridal ešte väčšie gule. Každopádne som si to užil a už špekulujem, kedy si dám repete.
8
Záver druhej série je hotový mokrý sen fanúšika SW. Bol som unesený, ohúrený a aj slzy vyšli (čo klamem, normálne som reval). Môžem kľudne povedať, nie len kvôli Chapter 13 a 16, dal tento seriál do vačku celú (novú) trilógiu SW, čo je škoda, no zároveň sa teším na seriál OBI-WAN, kde by sa mal vrátiť aj Anakin. Ach, to zas bude rumázgania.

Poviedky

Zákazka pre Waltera Mora

Vlado Atebo dostane zaujímavú zákazku od tajuplného Waltera Mora. Čo sa skrýva za ponukou?

1 komentárov

Hlava pána botanika

Detektív Majský dostal za úlohu vyšetriť temný prípad mŕtvoly bez hlavy. Kto niečo také mohol spáchať?

13 komentárov

Zrodenie Morgana

Malý Alojz je dlhé ruky uväznený v tajuplnej izbe, až sa jedného dňa pokúsi utiecť. Je jeho väzením skutočne väzenská izba alebo je za tým niečo nadprirodzené?

8 komentárov

Sarančatá

Biológa Artúra Mráza dostal anonymný telefonát do dediny Hltné, kde sa vraj majú diať neprirodzené posuvy pôdy. On si myslí, že ide o vzácnu rastlinu. Je tomu naozaj tak?

3 komentárov