Lukáš Polák

Fanúšik hororu, či už po knižnej, filmovej alebo hudobnej stránke.

Info

Prezývka Lukáš Polák
Web:
Členom scifi.sk: 67 dní
Naposledy online: 24.02.2021
E-mail: 1lukas.polak1@gmail.com
Skype:
Facebook: https://www.facebook.com/melkor.morgoth666
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 9
Články: 6
Poviedky: 2

Zbierka - ponúka

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

To najlepšie za rok 2020: Hororové knihy
Rituál (film) bola totálna lahôdka, musím si kúpiť aj knihu, len ma kus mrzí, že to nevyšlo v slovenčine. Nemôže byť všetko dokonalé. :D
15.01.2021 18:07:56

Zrodenie Morgana
Ďakujem veľmi pekne za prečítanie a ešte viac za spätnú väzbu s konštruktívnou kritikou. Bude mi veľmi nápomocná do budúcnosti - na čo sa viac sústrediť, čo lepšie prepracovať a na čo si dávať pozor. Dúfam, že vás nabudúce viac poteším a taktiež, že mi opäť necháte konštruktívnu kritiku. Už mám jedno nové dielo upečené a vrátim sa späť do mojich domovských vôd - do hororu.
15.01.2021 08:13:12

Jedna sekunda
Toto sa čítalo samo. Neviem prečo, ale celý čas som čakal, že záver bude "vtipný", nakoniec ma prekvapil a to som rád.
06.01.2021 16:52:55

V zime maky nekvitnú
Nie som zrovna veľký fanúšik klasického fantasy, ale pre mňa poviedke chýbal akýsi impulz, pretože som mal pri nej celý čas pocit, že sa to strašne vlečie a dej sa hýbe veľmi pomaly a chýba jej "drive". Taktiež prvý odstavec je strašne nahustený textom bez možnosti dýchania a čítal sa dosť ťažko. Ku gramatike nemám veľké výhrady, iba drobnosti všetko s "krát" sa píše spolu, ale to ti i tak korektor opraví v budúcnosti.
06.01.2021 12:51:05

Ptolemaios XR4003 - Plavba proti osudu
Pre mňa to bol dosť ťažký kaliber - veľmi veľa filozofovania a poetiky a absencia prózy a celkovo deja. Možno to vnímam len ja, keďže ja nie som veľký fanúšik true pure scifi, ale chválim tajomnú až psychedelickú atmosféru a napísané to bolo veľmi kvalitne.
05.01.2021 08:17:23

Minirecenzie

8
Prvý a zrejme jediný blockbuster roku 2020 je tu a nemá konkurenciu! Kto by to čakal, že? Musím však dodať, že pravdepodobne by bol top aj keby všetko šlo podľa plánu, pretože je to opäť pecka, ale… Nolan opäť prišiel s niečím novým, originálnym a neokúkaným. Nedá vám však čas na strebanie problematiky, ale miesto toho do vás natlakuje mimoriadne dravú jazdu bez možnosti vydýchnutia. Dalo by sa povedať, že celý film je jedna nekončiaca jazda, ktorá len mení lokality a nedá vám priestor na utretie potu. Deje sa toho toľko, že človek má problém všetkým prejsť na prvú šupu. Otázniky pribúdajú a odpovede ako keby do nás niekto strielal pomocou brokovnice. Je to tlak, ale rozštiepený a musíš všetko rozlúštiť pomocou malých časti všade po plátne. Sofistikovaná zápletka dala riadne zabrať a zrejme ešte nejaké dve pozretia sa zapotíme. Vieš, že ti to všetko sedí pokope, ale stále sa tam nájdu veci, čo si chceš ešte raz „čeknúť“. O technických veciach je zbytočné sa baviť – zvuk bol priam devastačný, kamera dychberúca a technické prevedenie „toho, čo netreba menovať, bo by bol spoiler“ je priam brilatné. Dostávame sa ku tomu „ale“. Nolanov chaldný prístup zašiel možno až príliš ďaleko. Chýbalo tomu lepšie vyhranie sa s profiláciou postáv a celkovým vžitím sa do nich. Boli to len postavičky, ktoré sa z ničoho nič zjavili a začali behať v úžasnom svete. Dokonca som si asi v trištvrtine filmu uvedomil, že netuším ako sa volá hlavná postava filmu. Povedali to vôbec? Jedine záporák bol riadny badass. Branaghov divadelný a expresívny prejav tomu pridal ešte väčšie gule. Každopádne som si to užil a už špekulujem, kedy si dám repete.
8
Záver druhej série je hotový mokrý sen fanúšika SW. Bol som unesený, ohúrený a aj slzy vyšli (čo klamem, normálne som reval). Môžem kľudne povedať, nie len kvôli Chapter 13 a 16, dal tento seriál do vačku celú (novú) trilógiu SW, čo je škoda, no zároveň sa teším na seriál OBI-WAN, kde by sa mal vrátiť aj Anakin. Ach, to zas bude rumázgania.

Poviedky

Zrodenie Morgana

Malý Alojz je dlhé ruky uväznený v tajuplnej izbe, až sa jedného dňa pokúsi utiecť. Je jeho väzením skutočne väzenská izba alebo je za tým niečo nadprirodzené?

8 komentárov

Sarančatá

Biológa Artúra Mráza dostal anonymný telefonát do dediny Hltné, kde sa vraj majú diať neprirodzené posuvy pôdy. On si myslí, že ide o vzácnu rastlinu. Je tomu naozaj tak?

3 komentárov