Lukáš Polák

Fanúšik hororu, či už po knižnej, filmovej alebo hudobnej stránke.

Info

Prezývka Lukáš Polák
Web:
Členom scifi.sk: 3 roky
Naposledy online: 8.07.2024
E-mail: 1lukas.polak1@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/melkor.morgoth666
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 62
Články: 37
Poviedky: 9

Zbierka - ponúka

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Lukáš Polák ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Núdzové pristátie
Ja vidím, že máš veľkú chuť a ambície stavať príbeh na atmosfére a hard scifi technologiach, možno až tak, že ten príbeh sa tam úplne vytráca a skoro ho vôbec ani nie je vidno. Pozor, niekedy nás naša vášeň pre niečo - u mňa príšery - zadusí príbeh, čo by nemalo byť. Príbeh by mal byť prvoradí a kulisy až potom. Možno, tak mi to prišlo, že je to len akási ukážka z nejakého väčšie celku a ono to pokračuje ďalej. Len tak ďalej a makaj na sebe.
03.03.2022 16:59:53

Beštia a krásavica
Paráda, Goran! Táto poviedka bola vážne super - vynikajúci mix Blade runnera, noir detektívky, mytológie a štipky hororu. Možno jemne aj Clark Ashton Smith s jeho poviedkou, kde premiestnil Medúzu do súčastnosti. Mne to mimoriadne sadlo a čítal som to so zatajeným dychom. Plus máš mini bod navyše za odkaz na Poe-ho dielo Vražda na ulici Morgue na začiatku poviedky. Ideš ako Kerberos, len tak ďalej!
03.03.2022 09:55:41

Kobky
Príjemná jednohubka, mne jemne vadilo, že to bolo ako vystrihnutá scéna z niečoho väčšieho, ale na druhú stranu, čítalo sa to dobre a pobavilo. Odo mňa máš dva veľké bonusové body - za Necronomicon a za to, že vieš vyjsť zo svojich hororových vôd a pobaviť. Ja som to zatiaľ nedokázal.
01.03.2022 16:18:00

Veľká hora
Veľmi krásna, optimistická a slnečná poviedka. Celá dýchala pozitívnou energiou a optimizmom, na mňa až moc, aj záver až naivne pekný. Zároveň som mal pocit, že som na prehliadke výnimočnej ZOO, veľké plus za opisy tvorov, parádne! Nie som opäť cieľovka, ale výborná práca, chválim.
16.01.2022 10:15:43

Minirecenzie

8
Prvý a zrejme jediný blockbuster roku 2020 je tu a nemá konkurenciu! Kto by to čakal, že? Musím však dodať, že pravdepodobne by bol top aj keby všetko šlo podľa plánu, pretože je to opäť pecka, ale… Nolan opäť prišiel s niečím novým, originálnym a neokúkaným. Nedá vám však čas na strebanie problematiky, ale miesto toho do vás natlakuje mimoriadne dravú jazdu bez možnosti vydýchnutia. Dalo by sa povedať, že celý film je jedna nekončiaca jazda, ktorá len mení lokality a nedá vám priestor na utretie potu. Deje sa toho toľko, že človek má problém všetkým prejsť na prvú šupu. Otázniky pribúdajú a odpovede ako keby do nás niekto strielal pomocou brokovnice. Je to tlak, ale rozštiepený a musíš všetko rozlúštiť pomocou malých časti všade po plátne. Sofistikovaná zápletka dala riadne zabrať a zrejme ešte nejaké dve pozretia sa zapotíme. Vieš, že ti to všetko sedí pokope, ale stále sa tam nájdu veci, čo si chceš ešte raz „čeknúť“. O technických veciach je zbytočné sa baviť – zvuk bol priam devastačný, kamera dychberúca a technické prevedenie „toho, čo netreba menovať, bo by bol spoiler“ je priam brilatné. Dostávame sa ku tomu „ale“. Nolanov chaldný prístup zašiel možno až príliš ďaleko. Chýbalo tomu lepšie vyhranie sa s profiláciou postáv a celkovým vžitím sa do nich. Boli to len postavičky, ktoré sa z ničoho nič zjavili a začali behať v úžasnom svete. Dokonca som si asi v trištvrtine filmu uvedomil, že netuším ako sa volá hlavná postava filmu. Povedali to vôbec? Jedine záporák bol riadny badass. Branaghov divadelný a expresívny prejav tomu pridal ešte väčšie gule. Každopádne som si to užil a už špekulujem, kedy si dám repete.
8
Záver druhej série je hotový mokrý sen fanúšika SW. Bol som unesený, ohúrený a aj slzy vyšli (čo klamem, normálne som reval). Môžem kľudne povedať, nie len kvôli Chapter 13 a 16, dal tento seriál do vačku celú (novú) trilógiu SW, čo je škoda, no zároveň sa teším na seriál OBI-WAN, kde by sa mal vrátiť aj Anakin. Ach, to zas bude rumázgania.

Články

Ramsey Campbell - Půlnoční slunce: Vykročenie z vplyvu Lovecrafta (recenzia)

Po dlhých rokoch sme sa dočkali vôbec prvého preloženého románu od anglického matadora žánru Ramseyho Campbella. Aký je?

0 komentárov

Miroslav Pech – Program Nosferatu: Krvavý návrat k dcére (recenzia)

Český hororový autor Miroslav Pech sa vrhol na upírsku tematiku. Ako to dopadlo?

0 komentárov

Vychádza hororová antológia Krvavé Považie. Pozývame vás na krst!

Krvavé Považie otvára bránu do hororového sveta okolo rieky Váh.

0 komentárov

H. P. Lovecraft – Volanie Cthulhu a iné hrôzostrašné príbehy: Zhmotnená láska k majstrovi hrôzy (recenzia)

Diela od H. P. Lovecrafta sa po rokoch opäť dočkali slovenského prekladu. Stojí kniha za kúpu?

0 komentárov

Tom Gottwald – Polibek Choroby: Dostane hororový vírus aj čitateľa? (recenzia)

Tom Gottwald namiešal divoký žánrový koktejl. Výpravný horor na Sibíri, kriminálka či hard scifi o stroskotaní mimozemskej civilizácie. Môže to spolu fungovať?

0 komentárov

Poviedky

Záhrada modrého muža

Redaktor Herold Brodný odchádza na východ Slovenska spraviť článok o jedinečnom mieste. Nesie meno Obora a všetko je tam krásne - obrovské stromy, nezvyčajne rozkvitnuté kvety či jazierka plné rýb. Ak...

8 komentárov

Mačka vo vreci

Môže mačka vo vreci skutočne priniesť prekvapenie?

6 komentárov

Rodinné tajomstvo

Každá rodina má svoje tajomstvo, malé či veľké, no rodina Hladných skrýva niečo hrôzostrašné.

11 komentárov

Krotenie lienok

Ako malý som zažil dobrodružstvo, z ktorého ma doteraz mrazí. Stalo sa to počas hry zvanej Krotenie lienok...

6 komentárov

Výkrik v Močiarnom

Uprostred dediny Močiarne zaznel neľudský výkrik. Čo to bolo zač?

8 komentárov

Zákazka pre Waltera Mora

Vlado Atebo dostane zaujímavú zákazku od tajuplného Waltera Mora. Čo sa skrýva za ponukou?

1 komentárov