Diskusia 1/2: Dar

Filmová história scifi

Diskusia

Pospíšilová.luca
Krásná povídka prosycená emocemi. Jako by se zrodila z citlivé ženské duše 🙂. Přečetla jsem ji jedním dechem. Vidím v tom takové to poselství: Lidi, přestaňte šílet, ten coronavirus porazíme! Jen tomu musíte věřit. :D Děkuji za příjemný start do nového dne :)
03.01.2022
Veles
Toto by som tipoval že napísala Writer. Bolo to dobré, ale niečo mi tam chýbalo aby sa mi to úplne páčilo, inak asi nemám čo dodať.
03.01.2022
Veles
Toto by som tipoval že napísala Writer. Bolo to dobré, ale niečo mi tam chýbalo aby sa mi to úplne páčilo, inak asi nemám čo dodať.
03.01.2022
Lukáš Polák
Súhlasím, že to bolo krásne napísané, aj keď do polky som bol dosť zmätený, kým sa vytasili karty na stôl. Ja som zase čudný, mne moc nerežú krásne konce, kde sa pichá nádej priamo žíl ľudstva, ja mám rád presný opak :D Ale to je už môj problém, každopádne vydarený kúsok, len nie pre mňa.
03.01.2022
Terry Chrapúňzel
Milé. Len škoda toho proroctva. Zbytočne to vyspoilovalo nielen to, že hrdinku čakajú tri prekážky, ale aj to, akého budú charakteru. Bez neho by to napätie príjemne gradovalo.
03.01.2022
Terry Chrapúňzel
Ešte jedna vec. Nie je to úplne chyba, ale trend v písaní je taký, že v jednej scéne by mala byť len jedna point of view postava.
Avšak tu v scénach s doktorom a Elterom striedavo čítame myšlienky raz doktorovi, raz Elterovi. V krátkej poviedke mi takýto head hopping nepríde ako vážny problém, ale ak by bol takto písaný celý román, bol by to pre čitateľa asi dosť veľký bolehlav. Je vždy príjemnejšie, keď môže človek ukotviť pozornosť na jednu postavu a vnímať dej z jej pohľadu, ako by mal neustále skákať z hlavy do hlavy.
03.01.2022
WriterInTheDark
Myslím, že tu mám obdivovateľa, ktorý ma tak trochu skopíroval :D Naozaj sa mi to ale páčilo. No myslíte si, že by som po minulom kole, kde som dostala obriu kritiku na básne, skúšala ešte Vašu trpezlivosť? Domnievam sa, že moju poviedku nikto nespozná, pretože som išla zase do niečoho nového :)
Ale späť k tejto. Fakt sa mi miestami zdalo, že čítam samú seba a liezlo mi to na nervy, no potom prišli slová, ktoré by som ja určite nepoužila, dej bol miestami nejasný a tie citoslovcia.... Ten polopatystický koniec vyliateho posolstva mi tiež nešmakoval ale páči sa mi, že konečne je tam spomenutý Boh v ženskom rode :)
03.01.2022
Zlodejisnov
V tejto poviedke chválim nápad. Ten by bol zaujímavý, ak by bol lepšie spracovaný. Samotné proroctvo bolo veľkým spojlerom a hlavne povedalo úplne všetko, a tak by musela byť hlavná hrdinka blbá, ak by nedokázala rozlúštiť, čo ju čaká. Taktiež, keď prišla pasáž, kde sa jej zahryzol do boku a pochutnával si na jej mäse, tak malo byť reálne po nej, ale nevadí aj v hrách to funguje tak, že keď ti odtrhnú časť tela, tak použiješ obväz a je to vyliečené 😊 No všetko to by som vedel odpustiť, ale na mňa to bolo presladené a veľakrát sa opakovalo to, čo už bolo povedané. Navyše, ak mala byť ona nejakou tou nádejou pre smrteľne chorých, tak by som skôr čakal, že tieto prekážky budú prekonávať práve tí smrteľne chorí a ona má byť ich maják a povzbudzovať ich. Takto vlastne ani nešlo o nádej, ale skôr o to, že si to odmaká za nich zas a znova. No a ako súvisela Atlantída s týmto všetkým, tak to mi už absolútne ušlo.
03.01.2022
Zlodejisnov
PS: tiež som mal pocit, že táto poviedka patrí Writer. Niečo majú spoločné, ale skôr by som odhadoval, že jej autorom je ama_rilla. Veľký potenciál, no prehnané scény :)
03.01.2022
Veles
Môže inak byť Zlodeji, ama_rilla bol môj druhý tip. A Writer, hlavne kvôli tým básniam som si myslel že si to ty, že si to nevzdala a snažíš sa ich zlepšiť :D
03.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.