Diskusia 1/1: Midasov dotyk

Panteón majstrov hrôzy

Diskusia

HB
Mám rád tvoj štýl poviedok, táto má taktiež bavila. Často sa zaoberáš veľmi zaujímavými konceptami, veľmi z tvojich textov cítiť že si hĺbavý, premýšľací typ. Je to super, veľmi to oceňujem.
07.11.2020

Tomáš Staviteľ
Máš u mňa veľké plus za to, ako to je napísané. Takýto štýl ja môžem. Ešte väčšie plus máš u mňa za myšlienky v texte. Popravde by ma aj zaujímalo, či máš niečo "akademické" s filozofiou, alebo len si prirodzene uvažujúci a "hĺbavý" človek, ako to už pomenoval HB. Občas som mal totižto pocit, že v textoch celkom pekne skrýváš dosť známe (napr. gnozeologické) koncepty a problémy, pritom to robiš celkom okato, aby ich pochopil a zamyslel sa nad nimi aj bežný čitateľ, čo je super. Ako príklad by som uviedol snahu Mišových kamarátov raciom vysvetliť jeho spôsob rozhodovania/uvažovania/, ktorý on ale chápe intuitivisticky. Občas som mal fakt pocit že je priamo tvoj zámer to takto podávať, akoby si mal k štúdiu týchto vecí blízko, potom ale občas prišla veta-dve, ktoré ti to trochu rozvracali, akoby si sám celkom nevedel, ako to vlastne uchopiť, čo ma zas prikľáňa k názoru, že si jednoducho len taký svojský "myšlienkar" (neber vôbec v zlom toto pomenovanie, práve naopak, nenašiel som lepšie slovné spojenie a momentálne nie som schopný ho nájsť :D). Ja mam takéto texty veľmi rád, do svojich príbehov vždy skrývam odkazy na rôzne smery, avšak nie tak nápadne ako ty (to tu ale nieje podstatne :D). Každopádne, veľmi dobrá práca, celkový dojem výnimočný :) Veľmi rád si od teba prečítam aj ďalšie takéto poviedky ;)
11.11.2020

YaYa
Veľmi vydarené. Spočiatku som si spomenula na FAQ about Time Travel, potom na jednu poviedku o dvoch veštcoch, čo som nedávno čítala. Ale nakoniec to dopadlo úplne inak. Páči sa mi záverečný zvrat. Nie je nasilu, ako to niekedy býva, len proste spočiatku odľahčenú poviedku posúva k vážnejším veciam a čitateľ má po dočítaní o čom premýšľať. Naozaj ti to vyšlo.
13.11.2020

Magda Medvecká
Pripomína mi to film Frequently ask question about time travel a ako vidím, nie som jediná :) Veľmi pekný nápad s netradičnými spracovaním myšlienok. Hoci, mám z toho trochu zmätený pocit. Bolo to také odľahčené, potom sa tam začala rozvíjať nejaká dráma a nakoniec to skončilo tiež tak odľahčene, až taká tragédia sa nakoniec nestala (myslím tú stratu mobilu). A ja fakt neviem, či sa mi to páči alebo nie. Je to také nečakané, že sa to obráti na vtip (čo je ako literárny postup dobré), ale zároveň tam bolo to očakávanie ťažkej drámy, ktorá neprišla... aj keď koniec naznačuje, že by mohla, čo tiež môže byť dobre, lebo to núti čitateľa ďalej o tom rozmýšľať. Takže fakt neviem, čo s tým koncom, aj keď celkovo sa mi to páčilo. (A čo sa mi páčilo najviac, bola tá scéna so psom, ako sa chystali na prechádzku. Bolo to strašne ňuňu, až ma to zahrialo pri srdiečku a zlepšilo ťažký deň :D )
13.11.2020

cyberstorm
Z mna fajn. Trocha mi to v principe pripomenulo Dickovho Zlateho muza. Trosku mi nesedela logika druhej vety ale to je malickost. Na konci som cakal nejaky zvrat, mozno to ze prave teraz aplikoval Sofiinu volbu. Skoda, mozno nabuduce. Na zaver otazka - preco Midas? Kvoli usiam (?) alebo zlate? Ake to ma prepojenie s Misom?
15.11.2020

Dzany
Krčmový pozerač do alternatívnych realít a odľahčený štýl sa mi náramne páčili! :) A koniec s posolstvom ma naozaj dostal. Aj keď som si ho musela prečítať zodvakrát, lebo som sa najprv hrozne zľakla, že pointa je vlastne o tom, ako Mišo obetoval svojho psa, lebo nechcel prísť o telefón, sociálne siete sú smrť a podobné veci. Ale to som len ja zase príliš premýšľala dopredu a našťastie to bolo len o Sofiinej voľbe. :D Veľmi dobré.
15.11.2020

HB
Gratulujem človeče!!! A pomyselne predávam žezlo 😁 snáď si na tvoje víťazstvo čoskoro pripijeme!
16.11.2020

B.T. Niromwell
Strašne sa mi páči, že si Mišo neuvedomuje, že je iný. To sa deje v iných príbehoch zriedka, pričom je to absolútne logické! Tak by to podľa mňa malo byť:) Malo to príjemný rozsah bez nejakého umelého dramatizovania. Dobre sa rozlíšili 4 postavy, nesplývali. Ale chýbalo mi, že sme sa vlastne nedozvedeli, prečo sa mu nedarí vo vzťahoch, lebo to bolo na začiatku predstavené ako problém, ktorý by on logicky nemal mať.
23.01.2021

xius
Ja som nikomu neodpisal!
Dakujem vsetkym. Mocne som sa natrapil, kym som to dopisal do tejto formy, vyhra a vase uznanie v komentaroch (aj vycitky) velmi tesia! :)
Tomas Stavitel: Ziadne vzdelanie v tomto nemam. Nahodou to tak vyslo, ako uz asi vies z chatu. :)
Cyberstorm: Midas dotykom menil vsetko na zlato, ale zaroven to bolo jeho prekliatim. Nazvy mi velmi nejdu. :(
B. T. Niromwell: Je to naznacene v tom konci, ale mas pravdu, ze to nestaci. Miso sa boji s niekym byt, lebo sa boji, ze tu osobu svojim rozhodnutim moze zabit/ublizit jej. (vyberie si verziu, kde zachrani skupinu skolakov napr?)
25.01.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami