Dzany

Do nekonečna a ešte ďalej?

Info

Prezývka Dzany
Web:
Členom scifi.sk: 3 roky
Naposledy online: 1.03.2021
E-mail: dzany.von.trouser@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 24
Články: 0
Poviedky: 8

Zbierka - ponúka

Dzany ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Dzany ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Dzany ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Nepovolené lietajúce objekty
Ďakujem za komentáre :) Súhlasím, bolo by treba vyladiť najmä to, aby Slamová pôsobila šialenejšie a jej predošlé sťažnosti neboli až také reálne. Zámer bol vykresliť ju ako takú tú otravnú osobu, ktorá podáva oznámenie aj za každú lietajúcu veveričku - ale toto mi nejako v tej rýchlosti ušlo, a tak sa nekonalo ani poriadne prekvapko na konci. Čo sa humoru týka, Kemka je naozaj dno, dúfala som, že to dotiahnem aspoň na Nogu a Skrúcaného. :D Možno nabudúce :) A ten hlavonožec! :-o To som si vôbec neuvedomila! Hlavne, že som stíhala googliť, aby som neurobila hrubku v slove Hipogryf. :D :D ach.
21.02.2021 15:03:19

Jedna sekunda
Toto bolo veľmi fajn! Ale možno je to aj tým, že to presne vyhovelo môjmu vkusu. A boh/motivačný rečník Gabriel bol len čerešničkou na torte. :) V strede a pri konci moje nadšenie trochu poľavilo, lebo príbehov adeptov na zmenu, aj keď pekne gradovali na sile, bolo veľa a pôsobilo to chvíľku repetitívne. Samotný záver sa mi už zdal mierne prekombinovaný a zidealizovaný (dokonca hlavný hrdina príhodne využil aj to, čoho sa chcel zbaviť ako nejaký samozvaný pomstiteľ skutkov, ktoré sa v podstate nestali) - ale to môže byť aj tým, že som očakávala, že hlavný hrdina Horváth vlastne prenechá svoju sekundu rockerovi. Mohol sa predsa vrátiť vo svojom živote (iba pár minút) a prekaziť rockerovi to, aby zmenil ten svoj život. Či? :D Ale dobré to bolo aj tak, zaujímavé myšlienky a relativita ľudskej spokojnosti, to môže byť. :)
14.01.2021 20:41:42

V zime maky nekvitnú
Prvý odsek sa mi páčil a dokonca veľmi. Navodil dobrú atmosféru slovanskej fantasy, a to aj napriek tomu, že ma tak veľký blok textu sprvu takmer odradil od čítania. :D Záver bol trochu sklamaním, ale vôbec ma neprekvapil - skôr som také niečo očakávala, lebo bohyňa vlastne nikdy celkom nedodržala to, čo sľúbila a vždy tam boli aspoň tri "ale". Bolo to len také logické vyústenie príbehu, povedala by som. Čo sa technických záležitostí týka, vadila mi záľaha prídavných mien a čiarok navyše (najmä v prvej polovici textu). Aj keď ja zrovna nepatrím medzi ľudí, ktorí na tomto pravidle (nepoužívať prívlastky) lipnú, práve naopak, myslím si, že nejaké tie prídavné mená sú v texte potrebné a netreba ich hádzať do koša, napríklad hneď prvá veta: Dvojhlavý, jaskynný medveď mával čiernymi, chlpatými krídlami a ceril dlhé zuby na obrneného bojovníka. ma fakt skoro dorazila. :) Inak čo sa týka príbehu (aj formy) to podľa mňa bolo veľmi ukecané. Použijem ďalšie "zaručené odporúčanie" - show, don''t tell. Jednoducho celá zápletka, dej aj vysvetľovanie sa odohrá v dialógoch, navyše niekde (napr. pri rozhovore s Miladou) sa ti info opakuje. Potom z toho nejde potrebná emócia a znie to dosť komplikovane, keď postavy závažné informácie odverklíkujú, čo je škoda, lebo nápad s kliatbou a všetky rodinné väzby boli vymyslené dobre. Pripomenulo mi to trochu seriály s obmedzeným rozpočtom, kde nie je finančný priestor na flashbacky ani ďalšie lokácie, nehovoriac o kostýmoch, a tak si radšej všetko postavy len povedia ako hovoriace hlavy. Ale papier znesie hocičo, takže do budúcnosti sa určite netreba báť vysokorozpočtových poviedok. :)
14.01.2021 20:16:14

Pandemický svet bez dvojky.
Pekná rozprávočka! :) A to patrím do klubu Matematika nie! :D (dodnes sa mi sníva, že som stále na strednej a ideme písať neohlásenú písomku :D). Trochu mi tam logicky nesedel ten Kvázi, lebo aj keď bol druhorodený, tak trpaslíci boli napokon traja a ak by jeden zmizol, potom by zostali len dvaja. No a to by sa nedalo, keďže dvojka by zo sveta zmizla. Ale Schrodingerova mačka je moja obľúbená, nech sa vyskytne kdekoľvek, takže týmto si mi zase udrela na tú správnu strunu. Inak som chcela napísať, že ma spočiatku rušili opakujúce sa slová a tie odseky, kde sa strácala priama reč, ale keď to bolo napísané na počkanie, tak už poviem len to, že klobúk dole. :)
14.01.2021 19:31:42

Ptolemaios XR4003 - Plavba proti osudu
Možno by sa teraz hodilo, aby som niečo zacitovala a tým presne vystihla to, že som pochopila pointu a ešte by som aj rozvila tvoje myšlienky. Ale bohužiaľ na toto ja nemám. :D Je to úplne mimo moju šálku kávy, ale aj napriek tomu: Vynikajúca atmosféra, presne som si to vedela predstaviť na filmovom plátne - tá osamelosť, nekonečnosť vesmíru, do toho klasická hudba a podobné veci. Super! A pointu viac menej tuším, ale nie som si istá :) (áno, aj po tvojom dovysvetlení v komentároch :D), čo uberá finálnemu efektu na údernosti. Každopádne, napísané je to výborne, ale bolo to celé aj so všetkou filozofiou tak abstraktné, až mi na konci nezostala energia celé to pochopiť. Takže pokiaľ by si chcel osloviť aj čitateľov, ktorí tento žáner až tak neobľubujú, radím písať jasnejšie pointy. Ono nemusí sa to na konci vykvákať na plné ústa, len napísať tak, aby tam zostal ten "ahá!" efekt. Lebo premyslené to máš očividne to najmenšieho detailu, a o to je potom väčšia škoda, ak sa to neprederie k čitateľom. :)
14.01.2021 19:10:35

Minirecenzie

Dzany ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Dzany ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

U bratranca na návšteve

Ktovie, čo príde na návštevu tento rok

3 komentárov

Ten z temného lesa

Les nikdy nie je prázdny, aj keď to tak na prvý pohľad vyzerá.

8 komentárov

Nepriechodná izba na prenájom

Kto sa skrýva vo vedľajšej izbe?

6 komentárov

Kolektívny kvocient

Myslíte si, že má toto celé nejaký zmysel?

8 komentárov

Dych Fénixa

Čo urobí jeden človek, aby mohol normálne dýchať? Možno sa vyberie aj za hranicu svojho okresu!

4 komentárov