Diskusia 1/1: Pôžička

Panteón majstrov hrôzy

Diskusia

Magda Medvecká
trošku mi to nedávalo zmysel, ale v podstate to sedelo k chovaniu človeka pod vplyvom alkoholu/drog :D a ten koniec vyvolával trochu také mrazivé predstavy, keďže po vražde sa mu spalo dobre. len čo mi tam fakt chýbalo, tak nejaké vysvetlenie, prečo si pomýlil tie dni. prišlo mi to ako dosť dôležitý moment, keďže preňho boli dni dôležité, obzvlášť ten piatok, a čakala som niečo trochu... mysterióznejšie?
btw, keď je polnoc, tak už by mal byť piatok, nie štvrtok. jedine, že by sa mu opakoval deň, čo by tiež mohlo byť zaujímavé.
24.08.2019

Grimbur
1. Dni si pomýlil lebo bol spánkovo deprivovaný. Celý čas akoby mlel z posledného a vtedy ľudia robia chyby. Keď pretáčal dni, proste mohol chytiť 2 stránky naraz.
2. Keď je človek na molekuly, funguje mu už len istá časť mozgu. Mozgová kôra funguje ako špongia pre škodlivé látky, aby sa nedostali do vnútornej časti, ktorá riadi orgány. Aj keď adrenalín chvíľkovo oslabí vplyv alkoholu, človeka postupne vypína. Preto už nevedel rozoznať v postave susedu. Pyžamká jej detí sa mu javili ako veľké plyšové medvedíky.
3. Nespal dobre vďaka vražde. Jednoducho ho vypol alkohol.
4. No technicky, 24.00 je ešte starý deň a nový začína 0.01. Možno trafil presnú polnoc. Ale... čo ak? -opitý netrafil časovaťč na telke, ale zapol záznam na Mágiu z predošlého dňa? - čo ak jednoducho už bol tak mimo, že nepočul správne, ale domýšľal si? -čo ak zaspal v práci na lavici a celé sa mu to iba snívalo?
25.08.2019

Milan "Miňo" Tichý
Nie zlé, ale akosi mi tam vadilo príliš veľa vecí...je tam príliš veľa "čo ak?" ...navyše to, že to nepochopia čitatelia je v prvom rade autorova chyba, to len na margo toho obhajovania sa...už len to, že musíš vysvetľovať ako si to myslel, hovorí jasne...ale budíš, je to PnP, za hodinu sa nedajú vychytať detaily, to je jasné...len na môj vkus ich tu bolo príliš veľa, spomeniem len pár: úvaha, že by ho vyhodili za to, že si niečo urobil podnapitý vo svojom voľnom čase je riadne absurdná...neviem o tom, že by akýkoľvek prístroj na meranie času niekedy ukazoval čas dvadsaťštyri hodín, vždy je to 00:00 , i keď je to len detail, ale sám vidíš, že zarezonoval minimálne u dvoch čitateľov... celé jeho vražedné besnenie na mňa pôsobilo absolútne nedôveryhodne, atmosféra fajn, ale podľa mňa nelogické...možno keby bolo naznačené, že sa v stave opitosti dostával do afektu aj predtým. Priemer :)
25.08.2019

Grimbur
Máš pravdu. Tentokrát mi to proste nešlo. Nevedel som si urobiť pri témach víziu. Boli to dobré témy, ponúkali kopec možností. Ale ja som sa nevedel rozhodnúť a tak som vybral možnosť: "go with the flow." Príbeh som usmerňoval ako prišlo a nevyplatilo sa mi to. Ale každé zlyhanie je poučením do budúcna.
25.08.2019

Milan "Miňo" Tichý
To neber ako zlyhanie. Ber to ako tréning. Za hodinu tu nik nevytvorí najlepšiu poviedku ever...dôležité je, že to človek skúsi. Každým ďalším pokusom budeš bližšie k tomu, aby si bol lepší. Je ťažké si premyslieť príbeh a potom ho hodiť rýchlo na "papier" za hodinu...niekedy proste je nápad a necháš ho plynúť pri tom ako ho píšeš...a pri tom sa proste vynoria logické chyby, ktoré sa už nestihnú upraviť.... Ak sa nemýlim, tak G.R.R Martin delí autorov na "architektov" a "záhradníkov"...jedny vystavajú osnovu a kostru príbehu do detailov, až potom píšu text. Tí druhí nechajú dej plynúť a postavy sa rozvíjať ako kvety v priebehu písania príbehu...a v PnP sme väčšinou všetci záhradníci... :D :D :D raz to vyjde, a raz zas nie :)
25.08.2019

YaYa
Tak toto bolo riadne temné. Text sa mi asi viac páčil ku koncu, keď sa to začalo stupňovať - zo začiatku je to naozaj vyzerá, že ani autor nevie, kam sa to poberie. Ja som to napríklad tipovala na časovú slučku. A čo sa týka autorov architektov a záhradníkov - ono dobré výsledky dosiahnu obaja, len záhradník asi musí viac prepisovať a to sa za hodinu veľmi nedá. Tak by som naozaj nevešala hlavu. A PNP naozaj nie sú meradlom kvality autora, je to hlavne hra, zábava a ako bonus taká lesná škôlka pre nápady :) Napríklad ak si v tejto poviedke vezmeme budovanie postavy, na hodinu to vôbec nie je zlé. Logické nedostatky by sa odstránili prepisovaním.
27.08.2019

Kei
Pekný nápad, je plný možností. Poviedka je v úvode rozvláčna a koniec príde prirýchlo, ale pri PNP to chápem. Čo mi na tejto poviedke vadí je, že je tam alkohol, ktorý je v pozícii, že dokáže ospravedlniť všetko, nad čím som sa pozastavila, že "naozaj?" - napríklad koho by napadlo ísť požičiavať peniaze o polnoci. A hned sa núka ospravedlnenie veď je opitý. A to je práve to. Možno by šiel, možno nie. Náhla agresitiva... jasne ved je opitý a nevyspatý. A tiež, hybnou silou k pôžičke má byť smrteľne chorá matka, pre ktorú by spravil všetko, ale vikend sa bude utápať v alkohole, takže HP je vlastne taký pózer. Chápem, prečo pije, ale nejako to nie je ono, keď hybnou silou poviedky je chlast. Podľa mňa by to bolo efektnejšie, keby celá zlomová situácia nastala len kvôli nedostatku spánku... aspoň si to myslím
29.08.2019

Veronika Valent
Wow, za rozsah. To by som hádam za hodinu nedala, ani keby som odpisovala od niekoho text. V tom si macher a v podstate Ti tú "kadenciu" nahlas závidím. Teraz v samotnej poviedke. Expozícia pridlhá, nudná, mne osobne pripomínala Kafkovho chrobáka v Premene. Nielen situáciou, jednoducho nešťastnou existenciou. Koniec bol brutálny, doslovne aj prenesene. To už som radšej tie detaily preskakovala. Oceňujem eufemizmus plyšákov. Celé je to taký hyperbolizovaný ľudský skrat, realisticky sa to brať nedá. Ak by si dal namiesto alkohou drogu, asi by to bolo reálnejšie. Je smutné, že dnes ľudia dokážu nájsť motív k zabíjaniu v podobným banálnostiach (hlasná hudba, kosenie). Bodka na záver - ten kritizovaný dlhý úvod spôsobil, že mi po závere vraha prišlo ľúto. Milujem rozporuplné pocity, pretože ma nútia premýšľať.
29.08.2019

Marek Čabák
Pre mňa rozhodne topka z tohto kola. Plne chápem zvraty unaveného a neskôr opitého mozgu, jeho náhle zháňanie peniazov a následné činy, ktoré v rauši spravil mi z tohto pohľadu dávali zmysel. Text bol napísaný dobre, držalo ma to až do konca a zvrat na konci veľmi pekný. Pri prvej vete som si hovoril -ah, toto bude humorná vec, také mám rád. A ku koncu som si len hovoril WHAT THE... skrátka, pekná práca s emóciami aj s dejom.
30.08.2019

Aleš Horváth
Pobavil si a veľakrát som sa zasmial. Pripomenul si mi jednu osobu z mojej minulosti, ktorá tiež uprostred noci riešila zmysel života chrobáka.
Spracované super, logika po celý čas. Bez alkoholu by poviedka nedávala zmysel. A ani ten časový sklz nepotrebuje dovysvetlenie. Stáva sa občas a nielen mne,, že si človek myslí, že je iný deň.
09.09.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami