Veronika Valent

Info

Prezývka Veronika Valent
Web: https://www.facebook.com/pages/Tvorba-Veroniky-Valent/347991735383354?ref=hl
Členom scifi.sk: 4 roky
Naposledy online: 22.06.2019
E-mail: veronika.valent3@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 80
Články: 1
Poviedky: 7

Zbierka - ponúka

Veronika Valent ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Veronika Valent ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Veronika Valent ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Profesor
Počuj, Ty nie si prozaik, ale do formy prózy zakliaty básnik, impresionista. Dej padá, dojem zostáva. Ako aj otázka, čo týmto chcel vlastne básnik povedať??? P.S. Nech to už bolo čokoľvek, asi si to zaslúžila.
27.10.2018 10:57:32

Zlomený
Ahoj, mne sa to páčilo. Dala som 9. Celé mi to prišlo ako šifrovanie, kaleidoskop skratiek a obrazov. Dávno som nič podobné nečítala, ale jedným dychom musím povedať, že román by som nedala. Myslím, že by som Tvoju poviedku mohla do Tvojej poviedky zahĺbiť aj stokrát a stále by som si našla niečo nové. Dáva priestor predstavivosti, mojim vlastným asociáciám. Napr. zaujali ma holuby, ktoré s tým mladíkom odleteli. Mohol by mi autor prezradiť, čo tým chcel povedať? :-) Podľa mňa boli dôležité...
27.10.2018 10:45:26

Červená búrka
Ahoj, dala som 7. Najskôr, čo sa mi páčilo: Tajomná, až snová atmosféra. Množstvo dialógov. Smútok, ktorý Tvoja poviedka vo mne evokovala. Aj keď podľa nedokončenej chodby som už od začiatku čakala, že sa stane niečo zlé. Máš naozaj slušnú slovnú zásobu a občas podnetný slovosled. Mínusy: Prekážali mi mnohé apoziopézy (nedokončené výpovede), na mňa ich bolo až priveľa. Samozrejme, v niektorých prípadoch sú opodstatnené, napr. ak je postava v zlom zdravotnom alebo psychickom stave. Ďalej približne rovnaké tempo deja. Len okrajovo definované vzťahy medzi postavami. Každopádne to bola veľmi slušná poviedka a ďakujem, že si si ju nenechal len pre seba.
15.10.2018 20:58:18

Minirecenzie

Dynamický, vizuálne dokonalý film, ktorý si však pre dejovú predvídateľnosť, slabšie dialógy, (až na Depeche Mode) nie najvhodnejšiu hudbu a nedostatočnú chémiu hlavných postáv nezaslúži viac ako 7 bodov z 10. Pre mňa bol film miernym sklamaním, napriek tomu, že to bol najkrajší najfarebnejší film od DC, aký som kedy videla.
Prvý človek Hoci skutočným autorom filmu o Neilovi Armstrongovi bol sám život, režisér Damien Chazelle jeho pre svet najvýznamnejšiu dekádu spracoval na naozaj vysokej úrovni, a to od prvých tónov až po ten posledný. Psychologické, priam umelecké pasáže sa striedali s drámami rodinného a pracovného charakteru. Ryan Gosling snáď nikdy nebol vážnejší, navonok pokojnejší ako práve v tomto filme. Určite to pre neho nebola jednoduchá úloha, ale zvládol ju výborne, rovnako ako jeho filmová manželka, Claire Foy. Dôraz na detaily a reálne znejúce, miestami až hrôzostrašné zvukové efekty vo mne rezonujú dodnes, takisto ako pocit klaustrofóbie a nebezpečenstva. Vysoko hodnotím cit, s ktorým režisér dokumentaristicky spracoval politické pasáže, a tým nepokazil svoje dielo o míľniku ľudstva pre mnohé diela americkej produkcie typickým prehnaným patriotizmom. Na záver musím dodať, že som dávno nebola na filme o vesmíre, ktorý by ma tak vtiahol do deja už od prvých minút a ktorý by vo mne zanechal takú obrovskú „stopu“ obdivu voči jeho dobyvateľom. Odporúčam každému náročnejšiemu divákovi. Za mňa 9/10
Síce som dávnejšie tento film nevidela, ale pokiaľ si dobre pamätám, pôsobil na mňa ako sci-fi rozprávka o popoluške, živej "vode", záchodovej kefe a vlčiakovi, čo naozaj nepôsobil ako pes, ako spomínala Niromwell, pretože tie oči mal aj na mňa primalé a priúzke. Filmoví tvorcovia si dali záležať na veľkolepej virtuálnej filmovej výprave, no nevyhli sa ani zopár nudným, či trápnym momentom. Osobne považujem tento film za komediálnu rozprávku. Jediné, čo ho ako-tak zachraňuje, je Channing Tatum a Mila Kunis, na ktorých sa, povedzme si pravdu, dá celkom dobre pozerať. (Teda aspoň nám babám.) Pre pánov je Jupiter Ascending asi odpad. Alebo sa mýlim?
Takže, dnes slávnostne dopozerané. Niekde medzi 6 a 9 dielom som mala krízu, kládla som si otázku, či má zmysel v tom pokračovať. Som veľmi rada, že som to nevzdala v dieloch, počas ktorých som si v podvečerných hodinách doslova podriemkavala. Tým by som dala tak asi 6/10. Potom sa to rozbehlo, postava Ramseho sa prudko vyvinula smerom, ktorý som vôbec nečakala. Konečne som pochopila, prečo sa celý čas nedarilo Colovi zachrániť našu súčasnosť.Nie je to iba seriál o cestovaní v čase, ale o tom, že rovnaké pohnútky, ako sú láska, rodinní príslušníci, z ľudí môžu urobiť monštrá alebo hrdinov.Dnes som dala tri diely naraz, boli parádne a po ich skončení som naozaj veľmi zvedavá, čo scenáristi vymyslia v druhej sérii, pretože otvorených otázok tam zostalo neúrekom. Ďakujem za dobrý tip na seriál.

Poviedky

žiadne
22.06.2019 20:16 Veronika Valent scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie 2
Veda a viera sa navzájom vylučujú. Alebo nie?
22.10.2016 9:00 Veronika Valent scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky 2
Podľa vyjadrenia autorky ide o neplatný pokus o fan fiction, keďže až taký fan tohoto seriálu nie je, a vlastne iba chcela predčasne ukončiť trápenie hlavných hrdinov, ktorých jej bolo ľúto. To znie zaujímavo, no nie? :-)
18.06.2016 9:00 Veronika Valent scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky 2
Autorka, podľa vlastných slov, chcela napísať niečo "akčnejšie, aby tam bol bicykel a helikoptéra". Nuž, uvidíme, či sa jej to podarilo, čo poviete? Poviedka je venovaná autorkinmu kolegovi a betareaderovi Radovi Kľukovi, ktorému ďakuje za podporu.
10.10.2015 9:00 Veronika Valent scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky 2
Pri písaní tohto diela sa autorka vraj inšpirovala Univerzálnym vojakom, Peťom S. a priebehom tohtoročnej Tour de France. Akákoľvek podobnosť s inými dielami je však vraj čisto náhodná... :-)
15.08.2015 9:00 Veronika Valent scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky 2