Fantastická poviedka – 2. kolo 2024 – Vyhodnotenie

Dnes sme rozdelia veľa cien a rozobrali veľa poviedok!
B.T. Niromwell
Filmová história scifi
Konečne prišiel ten čas, keď odhalíme autorov poviedok tohto kola, ba čo viac, aj víťazov! A že sme tých cien rozdali! Rozbor poviedok od našej redakcie nájdete tu. Mená všetkých ocenených vám prezradíme práve teraz.
Víťazom druhého (anonymného) kola 2024 Fantastickej poviedky sa stáva s priemerom súťažných bodov 6,63 a získava od nás hrnček.
Srdečne gratulujeme!
Ďalšie príspevky sa umiestnili v nasledujúcom poradi:
- 6 bodov
- 4,71 bodov
Cenu poroty udeľujeme dvom poviedkam, z ktorých každá získava po 50 EUR:

Body boli udelené nasledovne:
Fantastická poviedka - Body FP 2 2024 Hodnotenie
Fantastická poviedka - Body FP 2 2024 Disclaimer
Rozdiel, ktorý vidíte pri poviedke a v tomto článku je spôsobený tým, že berieme do úvahy hodnotenia zaslané do 31. mája.
Ďakujeme všetkým, čo ste sa zúšastnili diskusie a z komentujúcich sme vyžrebovali výhercu vecnej ceny, je to Hieronymus!
Prvú trojku dnes uhádol používateľVivid.
Momentálne prijímame súťažné príspevky do ďalšieho, tentoraz neanonymného kola. Pri zasielaní poviedky vezmite do úvahy, či ju chcete uverejniť neanonymne (uzávierka 30.6.2024) alebo anonymne (uzávierka kola 31.08.2024).

Zároveň upozorňujeme na zmenu odmeňovania:
Rozhodli sme sa začať udeľovať Cenu redakcie, jej víťaza určí redakcia počas živého vysielania a viaže sa k nej výhra 50 EUR.
Zároveň bude verejnost aj naďalej hlasovať a určí víťaza z ľudu, pokiaľ víťazná poviedka bude mať viac ako 8 bodov v priemere, získa 50 EUR.
Pokiaľ víťazná poviedka bude mať menej ako 8 bodov, získa vecnú cenu a redakcia určí ďalšiu poviedku, ktorej udelí 50 EUR. Akiste ste si všimli, že ak bude mať poviedka vybraná verejnosťou menej ako 8 bodov, rozdá redakcia až dve finančné odmeny.
Všetky spomenuté odmeny môže, ale nemusí získať jedna a tá istá poviedka.

Všetky informácie o výzve Fantastická poviedka, pravidlá, uzávierky ako aj súhrn minulých kôl, nájdete tu.
Chcete uverejniť svoju žánrovú poviedku aj mimo našej výzvy? Na scifi.sk vždy radi prijmeme a uverejníme akúkoľvek žánrovú poviedku, ktorú nám pošlete. Stačí, ak ju pri pridávaní označíte ako nesúťažnú.
Ak máte radi adrenalín alebo sa snažíte nájsť dôvod niečo napísať, zapojte sa do akcie Poviedky na počkanie, ktorá sa koná koncom mesiaca v sobotu, najbližšie v sobotu 29. júna. Viac informácii na našom Facebooku
Tešíme sa na vás!

B.T. Niromwell

B.T. Niromwell
Má rada: dobrú literatúru, dobré béčka, knihy, filmy, rýpanie do začínajúcich autorov. Nemá rada: zlú literatúru, ľudí, čo používajú slovo "moc" ako príslovku

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Veles
Ešte raz gratulujem všetkým :)
03.06.2024
Martin Chabada
Gratulujem víťazom a ďakujem za body aj komentáre.
04.06.2024
Martin Hlavňa
Gratulujem víťazom :) Ďakujem za podnetné komentáre.
04.06.2024
mayo
Tiež všetkým gratulujem a pekne ďakujem za komentáre, a aj porote za rozpitvanie textu a ocenenie! Stihol som iba koniec streamu, a nevedel som že bez twitch aplikácie sa nedá chatovať, len pozerať, tak vás zdravím touto cestou. A sľubujem, že nabudúce sa pokúsim o niečo zrozumiteľnejšie (táto poviedka bol fakt experiment :) Je zaujímavé vidieť, aké polarizujúce boli niektoré poviedky, no napriek tomu výsledné hodnotenia skončili v celkom malom rozpätí.
04.06.2024
B.T. Niromwell
Všetkých 4 víťazov sme kontaktovali cez email, ktorý použil na registráciu na našu stránku, ak ste si ho nenašli, napíšte nám na poviedky@scifi.sk. Ďakujem a znovu gratulujem!
05.06.2024
MartinB
Gratulacia ;)
06.06.2024

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB