Hieronymus

Nadšený autor

Info

Prezývka Pavel Švantner
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 25.11.2023
E-mail: psvantner2388@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 89
Články: 0
Poviedky: 7

Zbierka - ponúka

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Zúfalstvo
Nie je to zlé aj napriek tým dvom, trom večerom. Konverzačka ako vždy, miestami som sa zasmial, pobavil som sa. Podľa mňa by ten začiatok fungoval aj bez prvých dvoch viet, keby sme nevedeli, kde sa nachádzame. Potom veta: "Muž netušil prečo, no okamžite pocítil odpor ku tomu, ktorému patril. Nevedel prečo, no každá hláska v ňom rezonovala, prebúdzala čudné, nepríjemné pocity." Príde mi to ako rovnaká informácia v oboch vetách, ale o tom by sa asi dalo diskutovať. A potom: "Len čo ich „balvan“ zbadal, vydral sa z neho nervy drásajúci výkrik a rozbehol sa priamo na nich." Skôr by som použil slovol valil sa, predsa len, keď je to niečo šutroidné, tak si neviem predstaviť ako to beží. Viem, že si to neučesal, ale nedalo mi to nevypichnúť. Celkovo poviedku znižuje to, čo si aj sám priznal. Začal si s jednou vecou v hlave a skončil s druhou na papieri. Z tragédie si prešiel do čiernej komédie, čo by nebolo zlé, len tej tragédie je tam priveľa a ako už bolo spomenuté, hlavná postava to nejak extra neprežíva. Keby tam bolo menej tragédie, tak je v to v pohode. Ale na druhej strane, to, čo malo byť vtipné mi aj vtipné prišlo, takže v tomto smere fajn. Inak pripomenulo mi to jednu knihu, kde bol Boh zlý a hlavnú postavu naháňal, až kým v neho nezačala veriť. Veľmi temná vec :D A tak, pobavilo, dobre sa to čítalo, len atmosférou tam bolo raz tam, raz tam.
22.11.2023 22:49:21

Neobčajné stretnutie
Veľmi sa mi to páčilo, taká rozprávočka, ktorá sa dobre čítala. Vyskočila mi táto veta: Zdalo sa, že si Ara si nevšimol. Co už, nepozornosť. Potom si nie som istý odkiaľ Aro vedel, že sa dostal na Zem cez portál a že chápal, čo vôbec portál je. Lebo na začiatku nenazýval portál portálom, tak sa mi to tak prišlo, že ani nevie ako sa tam ocitol. A aj čarodejníci sa v jednej chvíli bavia o tom, že vytvorenie portálu je veľmi zriedkavá schopnosť. Síce je potom Aro neurčitý čas na Zemi, ale je tam v podstate v izolácii a nemá sa to ako dozvedieť. Potom aj to, že Aro vedel o existencií Zeme a vôbec, že je na Zemi. Čarodejníci len tušia, že sú aj iné planéty a Aro suverénne povie, že nie je zo Zeme. No, je to trošku mätúce. Tiež neviem prečo čarodejníci hľadajú Sethynovho deda. Nie je to tam nejako vysvetlené. Lebo Sethyn sa naučil robiť portály, tak už môžu? Takisto Arov plyn/dym. Príde mi to trochu ako deus ex machina, že práve, keď treba, aby všetko zachránil, tak je plyn jedovatý a Aro ho vie ovládať. A prečo vlastne čarodejníkov naháňajú tí vojaci? Inak, all good. Len tak ďalej.
07.11.2023 19:18:57

Sezóna zahájená
K tomuto sa nedá veľa napísať. Páči sa mi to, je to správne uletené a dobre sa to číta.
06.11.2023 21:59:12

Obchod na rohu
Tak táto poviedka ma poslala na jazdu plnú dodatočného googlenia a premýšľania, či som niečo nepochopil, alebo to tam proste nie je. Mám z nej pocit, že je tam dosť symboliky. Napríklad zelená žena na začiatku môže znázorňovať hada a to môže znamenať, že predstavuje hrozbu, alebo znovuzrodenie, alebo ja neviem čo. Ten vták v kresťanskej symbolike môže znamenať aj Boha. A tak, googlil som a asi som tam hľadal viac ako tam bolo, ale nevadí. Páčilo sa mi to, pokiaľ tam nejaká symbolika bola, tak super, keď nie, tak aj tak dobre. Príbeh, ktorý končí tým, že týpek odíde z koprorátu (alebo iné shitného jobu) a rozhodne sa kúpiť si psa a chrániť vtáky je za mňa veľmi, veľmi fajn.
06.11.2023 21:40:22

Oblačný rytier
Toto mi pripadá ako začiatok niečoho väčšieho. Keby sa toto udialo v rámci úvodu a potom nasledovalo tristo strán, kde sa všetko objasní, potom v pohode. Ako samostatná poviedka to veľmi nefunguje, aj keď musím povedať, že to, čo je napísané je napísané dobre. Bez kontextu to tak trochu vyznieva do prázdna.
06.11.2023 21:27:45

Minirecenzie

Hieronymus ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Hieronymus ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Oslava

PnP

3 komentárov

Hrdina

Musí sa postaviť nepriateľovi, na ktorého nie je pripravený.

8 komentárov

Duša mesta

Každé mesto má svoju dušu a tá stojí na pilieroch a práve piliere budú potrebovať svojich ochrancov viac ako inokedy.

9 komentárov

Bandulia

PnP

6 komentárov

Pochod za malé duše

Človek by neveril, čo všetko sa môže udiať v rámci jedného pochodu...

6 komentárov

Baskumin

PnP

5 komentárov