Vychádza nový slovenský horor KRIAKY inšpirovaný dielami Stephena Kinga a H.P. Lovecrafta.

Podpor začínajúceho autora strašidelnej literatúry. Lukáš Polák vydáva nový slovenský horor KRIAKY inšpirovaný dielami Stephena Kinga a H.P. Lovecrafta.
Lukáš Polák
Podporte scifi.sk
Podpor začínajúceho autora strašidelnej literatúry. Lukáš Polák vydáva nový slovenský horor KRIAKY inšpirovaný dielami Stephena Kinga a H.P. Lovecrafta.
Kriaky - Obálka Kriaky - banner ku knihe
Kriaky - Obálka Disclaimer
O čom bude?
Kniha rozpráva príbeh o záhadnom jazere v dedine Kriaky, ktoré má nepriaznivý vplyv na jej obyvateľov a postupne ich mení na neľudské bytosti. Autor tu spája prvky typické pre dvoch hororových velikánov. Dedinka plná bizarných postáv, kriminálna zápletka a mysteriózna atmosféra ako od Stephena Kinga a príšery z temných svetov, aké nájdete len v dielach majstra H.P. Lovecrafta. Spojením týchto dvoch svetov vzniká jedinečný príbeh, ktorý nielen zaujme a vystraší, ale aj pobaví.
Príbeh otvorí bežný obyvateľ dediny Kriaky – Sedloš Gusto. Ten verí rôznym poverám spájajúcim sa s jazerom. Jedného dňa sa počas práce pri jazere namočí do jeho vôd a od toho okamihu sa mu začnú diať nevysvetliteľné veci.
Druhým oknom do deja je mladá a vždy vysmiata Ester, ktorá rada maľuje obrazy detí. Na svoju minulosť v dedine Kriaky zabudla až do momentu, kedy namaľovala najčudnejší obraz svojho života.
Treťou postavou, ktorá tvorí dej, je hulvátsky detektív Rúfus. Počas svojho pôsobenia v polícii sa nevedel ovládať a bol prepustený, no kariéru sa rozhodol obnoviť vo vlastnej detektívnej agentúre. Jedného dňa k nemu zavíta extravagantná dáma, ktorá mu ponúkne bohatý honorár za to, aby zašiel do jej rodnej dediny Kriaky a vypátral zmiznuté mŕtve telo jej dcéry.
Viac už objavíš sám v dedine KRIAKY.
Link na predpredaj diela KRIAKY: LINK
Kriaky - vizuál Kriaky - vizuál knihy
Kriaky - vizuál Disclaimer
Kto je Lukáš Polák?
Cesta Lukáša Poláka ako autora sa začala už v ranom veku. Prvýkrát sa o tvorbu pokúsil ešte ako žiačik, keď napísal ilustrovaný príbeh o pirátoch a stratenom poklade. Tých malých komiksov bolo viac a raz dokonca vytvoril desaťstranovú verziu pokračovania hororu Halloween, v ktorej Micheal Myers konečne dostane Laurie.
Teraz už vážne.
Nádejný autor hororu začal písať už pred ôsmimi rokmi, a to pre vtedy neznámy webzine In Vivo magazín, kde rozoberal vznik rockovej hudby. Táto skúsenosť ho posunula do webzinu metalexpress.sk, pre ktorý aktívne písal nasledujúce štyri roky. Popritom dostal ponuku prispievať do najväčšieho česko-slovenského časopisu o rockovej hudbe Rock Hard, ktorú prijal a v redakcii strávil dva roky. Časom začal mať pocit, že by to chcel skúsiť po svojom a tak v roku 2016 založil vlastný portál Hlukoskop.sk, kde je už piaty rok šéfredaktorom. V redakcii sa zameriavajú výlučne na slovenskú rockovo-metalovú scénu a ich portfólio tvoria popri videách zo skúšobní rozhovory s kapelami, články o aktuálnych novinkách, reportáže z koncertov alebo PR články ku koncertom či novým albumom.
Pred troma rokmi sa v ňom po dlhom uvažovaní opäť prebudila túžba po písaní beletrie. Už od strednej školy prechováva lásku k hororom, najmä k tvorbe Stephena Kinga a H.P. Lovecrafta, rozhodol sa teda pokračovať v ich šľapajach a začal písať poviedky v podobnom duchu. Pravidelne sú zverejňované na stránke scifi.sk. Na tomto portáli zameranom na fantastiku (sci-fi, fantasy a horor) je súčasťou redakcie a aktívne píše recenzie na hororové diela. Na jar minulého roka mal vďaka koronakríze dostatok času a tak sa rozhodol napísať dlhšie dielo KRIAKY, ktoré teraz môžeš podporiť.
Aktuálne pracuje na ďalšej knihe, ktorá bude dejovo nezávislá od KRIAKOV, no takisto ponesie prvky hororu. Popri tom tvorí aj nové poviedky, ktoré sú pravidelne zverejňované na scifi.sk.
Kde nájdeš Lukáša Poláka?
Link na predpredaj diela KRIAKY: LINK

Lukáš Polák

Lukáš Polák
Fanúšik hororu, či už po knižnej, filmovej alebo hudobnej stránke.

Súvisiace objekty SFDB

(2021)

Kriaky

Diskusia

Veles
Podporené, už sa teším kedy to príde😀
04.11.2021
Goran
Veľmi sa s Tebou teším, Lukáš... len... musel si svojho detektíva tak nazvať? Chudák môj milovaný básnik Milan Rúfus, ktorý bol priam božím človekom a v živote nemal jediný hriech... :D
04.11.2021
Lukáš Polák
Ďakujem vám za odozvu.
Meno Rúfus mám práve späté s takou zložitejšou postavou, ktorá nie je ani dobrá ani zlá a sedelo mi to práve na môjho detektíva, tak som to použil, ospravedlňujem sa za ujmu :D
04.11.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.