Týždeň na scifi.sk 2.5. - 9.5.

Tento týždeň opäť pokračujú všetky naše streamovacie seriály. Okrem toho už môžete bodovať súťažné diela Fantastickej poviedky.
YaYa
Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023
Majstri svetovnedeľa 2.5. o 18:30
Už dnes ďalším vydaním pokračuje relácia Majstri svetov.
Šaňo a Eddie si rozoberú ďalšiu dôležitú vec, na ktorú treba pri budovaní RPG sveta myslieť, a to jeho ekonomiku. Ako funguje vzájomná výmena tovarov a služieb? Aké sú pravidlá obchodu a ako by mali fungovať vo vašom svete? Aké sily na trhu pôsobia a ako ho spolutvoria? O tom všetkom už večer!
Posledných Majstrov svetov si môžete pozrieť tu:
Tvorba svetov - Ep. 45 - Planéty a hviezdne systémy Disclaimer
Dungeons and Dragons: Krutovláda drakovnedeľa 2.5. o 19:30
Potom sa môžete vydať na ďalšie dobrodružstvo s družinou neohrozených: Útok na rybársku dedinu bol dedinčami s pomocou našej hrdinskej družiny odrazený. Počas úteku sa ale maskovaným koboldom podarilo zajať niekoľko dedinčanov! Ulburto, starejší z dediny, žiada družinu, aby ich zachránili. Je za týmto útokom ozaj nejaký mága Ixas? Aký osud stretne našu družinu? Podarí sa im zachrániť dedinčanov a konečne sa vysporiadať s ohrozením Phlanu?
Poslednú časť dobrodružstva si môžete pozrieť tu:
Dunenie hromu (Kap. 3.3) - Celý záznam Disclaimer

Nerdspace – Alien/Votrelec - pondelok 3.5. o 19:00
Jedna z najväčších frančíz sci-fi hororu pred pár rokmi oslávila 40. narodeniny. V pondelňajšom Nerdspace si o nej povieme viac. Kde sa ksichtoobjímači vzali a akú stopu po sebe zanechali v popkultúre? Príďte si zajtra podiskutovať na náš Twitch.
Minulý týždeň boli témou diskusie filmové adaptácie videohier. Záznam si môžete pozrieť tu:
Nerd Space - Ep. 17 - Filmové adaptácie videohier Disclaimer
Prípadne môžete siahnuť po nejakých starších reláciách na našom YouTube kanáli.

Adventuristi 8. bitu: Zlomený meč: Tieň templárov utorok 4.5. o 18:00
V utorok od 18:00 sa Šaňo pustí do ďalšej retro hry. Bude ňou adventúra Broken Sword, klasika žánru od vynikajúceho štúdia Revolution Software, ktoré nám prinieslo aj ďalšie úžasné hry (Lure of the Temptress, Beyond a Steel Sky). Príďte sa pozrieť, či sa mu podarí odhaliť tajomstvo Templárov.
Koniec hry I have no mouth, but I must scream nájdete tu.

Poď sa s nami báť streda 5.5. o 19:00
V stredu budete môcť Martina ďalej povzbudzovať pri ďalšej hororovej hre - tentokrát sa pustí do staršieho kúsku menom Amnesia: A Machine for Pigs.

Planéta Weebpiatok 7.5. o 20:00
Redakcia Planétky nám v ďalšom streame predstaví svoje obľúbené anime seriály zo žánra slice-of-life. Pôjde teda o komornejšie príbehy z každodenného života, a nie epické dobrodružstvá. Fantastika sa v nich síce vyskytuje v menších množstvách, ale nejaká sa predsa len objaví. Už v piatok na Twitchi.

Poďte sa s nami báť – Resident Evilsobota 1.5. o 20:00
Dom rodiny Bakers nechal náš hráč Peter za sebou a spolu s ním aj všetky zlé spomienky, ktoré sme tam spolu s ním zažili. Nie je ale čas na oddych. Tentokrát nás čaká dobrodružstvo v dedine, kde sú vraj čarodejníci a vlkodlaci? Čo to má spoločné s vírusom meniacim mŕtve telá na biologické zbrane? Zistíme už čoskoro!

Informácie pre poviedkarov
Fantastická poviedka - Reklamné - Banner
Fantastická poviedka - Reklamné - Banner Disclaimer
V piatok prebehla uzávierka 2. tohtoročného kola Fantastickej poviedky. Je teda čas na čítanie. Osem prác uchádzajúcich sa o titul najfantastickejšej poviedky bude na našej stránke vychádzať až do budúcej soboty. Ich prehľad nájdete tu. Čitateľské hlasovanie prebieha do 14. mája. Poviedkam môžete dovtedy prideliť 1 až 10 bodov a napísať im pekný a konštruktívny komentár.
Zároveň už môžete posielať poviedky do tretieho kola. Nezabudnite, súťažná poviedka musí vyhovovať pravidlám. Poviedku nám, samozrejme, môžete poslať aj ako nesúťažnú. Stačí kliknúť na veľké plus na hornej lište. Ak medzi pridaním a uverejnením poviedky uplynie dlhší čas, neľakajte sa. Momentálne máme pomerne plnú čakačku.

Možno vám uniklo
Za posledný týždeň sme vám priniesli niekoľko ukážok z nových kníh, napríklad z tretieho dielu českej spaceoperovej série Legie. Okrem toho u nás vyšlo niekoľko recenzií na knihy, komiksy, ale napríklad aj na seriálovú novinku Shadow & Bone podľa YA románov od Leigh Bardugo. Od tejto autorky sme v minulosti recenzovali napríklad Vraniu šestku.
Možno vám uniklo - RETRO
Takto pred rokom sme vám priniesli túto vyčerpávajúcu recenziu na Asimovovu Nadáciu pri príležitosti jej nového slovenského vydania. Stihli ste si túto klasiku sci-fi za ten rok prečítať? Čo na ňu hovoríte?
Okrem toho za pozornosť stojí Šaňova, hoci nedokončená, séria článkov o rewatchi Babylonu 5 z pohľadu dnešného diváka. Ak to náhodou neviete, práve tento seriál do veľkej miery stál za zrodom scifi.sk, takže by ste ho určite mali vyskúšať.

Ak sa vám naše aktivity páčia, môžete nás podporiť kúpou trička.
Chcete s nami pokecať? Pripojte sa na náš Discord server.

YaYa

YaYa
Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky, na streamoch filozofuje o Fantastickej poviedke a organizuje Poviedky na počkanie.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.