Ukážka: Kristýna Sněgoňová - Šprti a frajeři (Legie #3)

Ukážka z románu Šprti a frajeři, tretej časti série Legie od Kristýny Sněgoňovej.
cyberstorm
Filmová história scifi
Šprti a frajeři. Obálka prvého českého vydania (Legie, 2021).
Šprti a frajeři. Obálka prvého českého vydania (Legie, 2021). / Zdroj Disclaimer
Poraziť Spoločenstvo, oslobodiť zotročené ľudstvo, získať späť Zem - to sú síce záslužné ciele, ale len odhodlanie nestačí a prostriedky na ich dosiahnutie posádke lode Kraksna chýba. Zákazka pre vesmírnu mafiu sa preto nedá odmietnuť. Našťastie nevyzerá zložito - dostať sa na miesto poslednej bitky dvoch vyhynutých druhov a niečo špeciálne odtiaľ odniesť. Vesmírny cintorín plný mŕtvol a zničených lodí vo vzdialenom kúte sektore nevyzerá ako nič, s čím by si kapitán Bouchač, ehm, teda Moravec nedokázal poradiť. Aspoň do okamihu, než sa objavia starí nepriatelia a ich vinou si posádka Kraksny začne robiť nových. Závod s časom začína a poslední slobodní ľudia vo vesmíre nie sú jediní, kto v ňom hrá svoj part o prežitie.
Vitajte v sérii Legie - svete Františka Kotlety a Kristíny Sněgoňové, space opere temnej, akčnej aj zábavnej, ako len to chladný vesmír dovolí.


Kristýna Sněgoňová
_
Kristýna Sněgoňová je tak trochu záhadná žena, mladá spisovateľka, ktorá sa pred niekoľkými rokmi vynorila odnikiaľ, aby následne začala s prehľadom víťaziť v žánrových súťažiach a dobývať jednu cenu za druhou. Je niekoľkonásobnou Lady Řádu fantasy aj Nositeľkou meča, víťazkou Ceny Karla Čapka a držiteľkou Mloka, rovnako ako súťaží typu Vidoucí a iných.
Svoju literárnu kariéru začala výhrou v súťaži O brahmíní vemeno poviedkou Zrůdy by měly držet spolu (2009) a po tvorivej pauze, počas ktorej sa venovala športu, napísala nespočet poviedok a noviel, pretože ocenenie vemenom zaväzuje. Pre radosť svojej rodiny z Vaultu šílené brahmíny napísala aj poviedku, ktorá sa stala základom pre Krev pro rusalku - volala sa Krvavý kožíšek a vzbudila vtedy len všeobecné sklamanie, že sa nejedná o dievčenské román o strate panenstva. Jej diela sú k nájdeniu v mnohých zborníkoch, v časopise Pevnost sa prvýkrát objavila ako víťazka súťaže Vidoucí s poviedkou Zadostiučinění (Pevnost 03/2015), v roku 2017 si to zopakovala s poviedkami O snílcích a snovačích (Pevnost 03/2017) a Sobotní směna (Pevnost 12/2017). Jej poviedky sa stále pravidelnejšie objavujú aj v antológiách, ako napríklad Ve stínu Říše (2017), kde ohromila a vydesila príbehom Na vlastní kůži, alebo vo voľnom pokračovaní antológie Ve stínu apokalypsy (2018).
V súčasnosti zaskakuje za Františka Kotletu a sama píše románovú sériu Legie. (www.epocha.cz)

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

8HitBoy
Chi! Ešte nemám prečítanú ani dvojku, ale táto séria je dosť nadupaná pecka, teším sa na pokračovanie.
26.04.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB