Ukážka: Michael Mammay - Mise na planetě

Ukážka z románu Mise na planetě, od amerického autora Michaela Mammaya.
cyberstorm
Podporte scifi.sk
Mise na planetě. Obálka prvého českého vydania (Laser, 2021).
Mise na planetě. Obálka prvého českého vydania (Laser, 2021). / Zdroj Disclaimer
Vojnoví hrdinovia pred dôchodkom nie sú obvykle odvolávaní a posielaní do ďalekých končín galaxie kvôli rutinnému vyšetrovaniu. Preto keď plukovník Carl Butler prijme žiadosť svojho starého a vplyvného priateľa, vie, že ide o niečo zásadné - niečo, o čom nevie zďaleka všetko.
Syn najvyššieho radného sa stratil v akcii na základni Kappa, vesmírnej stanici obiehajúcej okolo vojnou zdecimovanej planéty. Mladý poručík bol zranený a evakuovaný - ale neexistuje žiadny záznam, že by kedy dorazil do poľnej nemocnice. Plukovník Butler čoskoro zistí, že základňa Kappa je labyrintom slepých uličiek a sabotáží: veliteľka nemocnice niečo tají, veliteľ špeciálnych operácií nikdy neodlieta z planéty, svedkovia sa strácajú, radarové dáta miznú a na povrchu číha mimozemský nepriateľ.
Butler nemá inú možnosť ako zostúpiť na povrch nepriateľského sveta - niekto totiž vojnovú zónu využíva ako zásterku k svojim zločinom. Plukovník sa len musí vrátiť späť živý ...

Michael Mammay
Michael Mammay je dôstojník armády na dôchodku a absolvent Vojenskej akadémie USA. Má magisterský titul z vojenskej histórie. Je veteránom operácie Púštna búrka a vojen v Iraku a Afganistane.
Mammay píše military science fiction a do fantastiky vstúpil románom, Planetside. Práve s ním sa ocitol vo výbere periodika Library Journal medzi najlepšími knihami roku 2018. Pokračovanie s názvom Spaceside, získalo tiež hviezdne hodnotenia. Tretí diel vyšiel minulý rok (2020) pod názvom Colonyside.
V súčasnosti žije so svojou rodinou v Gruzínsku.

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB