Nominácie na Oscara 2003

Ďalšie sklamanie pre fanúšikov sci-fi.
Fantastická poviedka 3.
kolo
Oscar-soska
Americká filmová akadémia zverejnila nominácie na tohtoročných Oscarov. Na žáner sci-fi ako tradične pozabudla a tak okrem formálnej nominácii Pána prsteňov: Dve veže v hlavných kategóriách nič iné nenájdeme.
Lepšie je na tom kategória animovaných filmov kde z nášho žánru nájdeme skvelú Dobu ľadovú, zábavného Lila & Stitcha a graficky veľmi podarenú Treasure Planet.
Pán prsteňov si po 13 minuloročných nomináciách tento rok vyslúžil už len šesť: najlepší film, výprava, strih, zvuk, strih zvukových efektov, vizuálne efekty.
Najväčšia scifistická nádej Minority report skončil s jedinou nomináciou v kategórii strih zvukových efektov, lepšie skončil dokonca aj Spiderman - zvuk, vizuálne efekty.
Hviezdne vojny: Epizóda II - Klonovaní útočia sa po (NEOPRÁVNENEJ) nominácii na Zlatú malinu dostali len do klasickej Starwarsovskej kategórie vizuálne efekty.
Celé do uzatvára prepadák Časostroj s nomináciou za masky.
No a to je všetko priatelia. O tom ako to celé nakoniec dopadne sa rozhodne 23. marca.

Roland Axenberg

Roland Axenberg
"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Diskusia

ejusik (Anonym)
no a? ved teraz ani neboli nejake super scifi filmy. tak sa tomu ani necudujem. aj tak je oscar uz davno viac o komercii ako o kvalite.
15.02.2003

Vlado Eisenhammer
Mno a Nemesis obišiel naprázdno, nehovoriac o tom, že všetky nominácie sú prinajmenšom "o ničom". Ale bubáčiky sú dobré...... (nezarába, nieje nominácia- to je ale kritérium) A prepadáky, tak to neviem čo na to povedať.
16.02.2003

Stano Lacko
No ejusik mylis sa, tohto roku bolo vela dobrych filmov Vanila Sky, K-PAX (Svet podla Prota), Hviedzne vojny, Dve veze...
17.02.2003

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB