Zmena

Bolo priveľmi sucho. Nemal rád zasadnutia na pevnine. Nevyhovovali mu. Nevedel sa sústrediť a úprimne, bolo to určite naschvál.
Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)
Bolo priveľmi sucho. Nemal rád zasadnutia na pevnine. Nevyhovovali mu. Nevedel sa sústrediť a úprimne, bolo to určite naschvál. Keď predsedala strana KPČ* dala si záležať, aby boli na tom najvyššie položenom zalesnenom kopci v kraji, najlepšie, keď mal vykosený vrch a bol čo najďalej od vody. A PYROS** ich v tom zakaždým podporil.
Zamračil sa na kecpult a utrel si mokrou vreckovkou čelo. Pätnásť minút tam stála tá dlhonosá bradatá (určite by to brala ako kompliment) a zase kydala. Už toho mal dosť o ochrane čierneho kocúra. Namiesto toho, aby riešili tému dňa, zaberala časový slot len, aby neotvorili novú tému. Takto sa tam vystriedala snáď každá ježibaba.
Zlatostav sa už hojdal na stoličke. Jeho vlasy sa ladne vznášali a klesali podľa rýchlosti pohupovania sa. Náfuka i s jeho celým zborom víl. Kvôli nim už rok riešia blížiacu sa konjunkciu sfér. Zasiahnuť alebo nie, spojiť sa alebo nechať nech sa starozem utopí vo vlastnom pote blížiaceho sa otepľovania.
Avšak patová situácia pretrvávala odkedy začali jednať. A to všetko kvôli Zlatostavovi a jeho bludnej predstave o pozitívnom účinku konjunkcie na spojenie sa už tak dlho rozdelených svetov. Tak by ho stiahol pod tú vodu a jeho malú dušičku zavrel do toho najtemnejšieho pohára, ale nie musí tu sedieť a pozerať sa na jeho... sviš, sviš...
„Pán Kosátka, vodu?“ A Zlatostav mu veľkodušne nalial pohár. „Neseďte tu tak nasucho.“ Jeho úsmev zažiaril, biele zuby sa blysli. „Vyzerá to na dlho. KPČ má jasnú predstavu o svojej agende a zaplnili skoro všetky sloty. Smutné, že som už prišiel neskoro, ale o tom je zasadnutie snemu nie?“ nenechal ho ani sa nadýchnuť a odpovedať. „Všimol som si, že i vy máte priestor. Ak by ste mi prenechali polovicu času, úplne by mi to stačilo. Poviem pár slov, otvorím tému a môže sa hlasovať.“
Potom sa spiklenecky naklonil. „Budem vám dlžný.“
Tvoju dušu. Ale už to nemalo konca kraja. Ešte jedna spustí o čiernom kocúrovi a keď príde k najbližšiemu prameňu tak skončí v ňom. „Päť minút.“
„Úžasné!“ Zlatostav ho potľapkal po pleci.
A naozaj nemal v pláne zahlasovať za. Naozaj nebol presvedčený o správnosti spojenia zemí a zasiahnutia do ľudského sveta. Ale nech všetky bosorky zožerú riečne kraby i s ich chlpatými mňaukajúcimi guľami, konjunkcia sfér nastane na priestupný rok.
Rozhodnutie prešlo o jeden hlas.
* Konkláva progresívnych čardejníc
** Združenie priaznivcov ohňa

Sidi Scheda

Sidi Scheda
Ježibaba na metle

Diskusia

B.T. Niromwell
Nemám rada citoslovcia, ale sviš je moje nové obľúbené slovo :D Pekne napísané, dobrý štýl, len by to chceli trochu silnejší záver. Ale okrem toho táto poviedka dala svetu slovo sviš a za to som vďačná!
29.02.2020

Magda Medvecká
Takéto snemy rozprávkových bytostí sa mi strašne páčia! Páčilo sa mi aj ako si pomaly naznačovala, kto je čo, že to tam nebolo hneď povedané, ale najskôr len opísané nejaké základné znaky. Ale trochu som sa stratila, o čo tam išlo? Hlasoval či nehlasoval? A za čo vlastne hlasoval?
(shameless self plug, ja mám tuším tiež nejakú poviedku s citoslovcom sviš? :D )
29.02.2020

Sidi Scheda
Magda
... A to všetko kvôli Zlatostavovi a jeho bludnej predstave o pozitívnom účinku konjunkcie na spojenie sa už tak dlho rozdelených svetov. ... A naozaj nemal v pláne zahlasovať za. Naozaj nebol presvedčený o správnosti spojenia zemí a zasiahnutia do ľudského sveta. Ale nech všetky bosorky zožerú riečne kraby i s ich chlpatými mňaukajúcimi guľami, konjunkcia sfér nastane na priestupný rok.
Rozhodnutie prešlo o jeden hlas.
Bolo to o rozhodnutí spájania dvoch sfér / dvoch svetov .... toho ľudského a toho zázračného. ;)
01.03.2020

Monika Kandriková
U tohto testíku hodnotím viac ako dej a rozhovory schopnosť šialených prehlásení. Za ne som pridala bod k tomu, čo by som dala bez nich. :D
01.03.2020
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.