BocianSara

Požieračka fantastických príbehov.

Info

Prezývka BocianSara
Web:
Členom scifi.sk: 54 dní
Naposledy online: 22.01.2021
E-mail: sara.dugasova@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/bociansara/
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 6
Články: 1
Poviedky: 0

Zbierka - ponúka

BocianSara ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

BocianSara ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

BocianSara ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Recenzia Stín nad Innsmouthem / Barva z kosmu
@Goran Presne spomenuté negatíva mi v recenzii chýbali. Preto vyznieva celá ako adorovanie a ľuďom, ktorí Lovecrafta ešte nečítali veľmi nepomôže rozhodnúť sa, či je to čítanie pre nich. Tieto zbierky by mali byť výberom toho najlepšieho takže možno pre slovenského čitateľa v tom preklade môžu byť skvelým základom. No nemyslím si, že niekto nie je fanúšikom žánru ak nečítal všetky klasiky a aj v horore má každý trochu iný vkus :)
20.01.2021 18:07:45

Recenzia Stín nad Innsmouthem / Barva z kosmu
@Veles Jasné, niektoré poviedky sa aj mne páčili (časť z nich je aj v tomto výbere), ale uvítala by som aspoň snahu o objektívnu recenziu. Takto to vyznieva skôr ako ľúbostný list autorovi, a preto som chcela napísať, že nemusí sadnúť každému :) V polovici zbierky som už dosť unavená z príbehov o mužoch, ktorí sa z niečoho pomiatli a zaujímavej pointy až na posledných stranách poviedky :D Práve preto, že je horor široký žáner sa mi zdá prehnané rozdeľovať čitateľov na "skutočných" fanúšikov a ignorantov. Je jedno o akú knihu alebo žáner by išlo. To či sa nám knihy páčia je častokrát veľmi subjektívne a najlepšia kniha na svete je pre každého iná :) Sú dôležití autori, ktorí formovali žánre ako také. To ale neznamená, že sú povinným čítaním :)
20.01.2021 17:54:37

Recenzia Stín nad Innsmouthem / Barva z kosmu
Nečítala som Lovecrafta v preklade, možno robím chybu. Už rok sa snažím prečítať zbierku všetkých jeho textov v angličtine a nie je to príjemný zážitok, takže nerozumiem tejto adorácii autora. Väčšina poviedok má naozaj otrasný štýl a sú na jedno kopyto. Námety má zaujímavé, ale kým príde k pointe som znudená a znechutená. Strašidelnú alebo napätú atmosféru som vnímala len v hŕstke poviedok. Takéto knižné výbery jeho najlepších poviedok by som odporúčala tým, ktorí by chceli zistiť kde horor začínal a čím sa veľa autorov neskôr inšpirovalo. Rozhodne ale podľa mňa Lovecraft nepatrí k textom, ktoré fanúšik hororu musí mať načítané pretože nájdeme už oveľa lepšie napísané a zaujímavejšie knihy.
20.01.2021 13:13:34

Vianočná mega súťaž so scifi.sk: Stephen Graham Jones – The Only Good Indians
Priznávam, že som to mohla napísať jednoduchšie :D Nenútene postavy spoznávaš cez rôzne hraničné situácie, vytvoríš si k nim vzťah, začne ti na nich záležať ale je veľká pravdepodobnosť, že zomrú a je ti to potom ešte viac ľúto :D
08.01.2021 11:45:20

Vianočná mega súťaž so scifi.sk: Stephen Graham Jones – The Only Good Indians
Ďakujem :) Popisu deja som sa vyhýbala hlavne preto, že som si sama užívala, že som o tej knihe veľa nevedela a aj po mesiacoch od prečítania so mnou zostali viac pocity ako ten dej. O autorovi som sa dozvedela až prostredníctvom tejto knihy a nechcela som len prepisovať informácie z iných zdrojov ale beriem. Je to škoda, že sa o ňom viac nehovorí a ja som to mohla napraviť. Indiánske prostredie je najmä súčasné, ale ten kontrast s ich mytológiou je potom ešte jasnejší ale zároveň je to podané cez toľko rôznych detailov, že mi určite ešte veľa aspektov ich života ušlo, hoci som pozerala potom aj diskusie s autorom, ktorý vyrastal v takej komunite :)
06.01.2021 16:28:15

Minirecenzie

BocianSara ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Poviedky

BocianSara ešte nepridal žiadnu poviedku.