Čaj o piatej

PnP
Filmová história scifi
„Ešte raz mi to zopakuj,“ poviem cez plece Kubovi keď vchádzame do kaviarne, akurát v čase Čaju o piatej.
„Earl grey druid, uhorkový sendvič elf, punčový rez víla, jahodový džem trpaslík. Nad kým si ešte rozmýšľala?“
„Démon.“
„Brownies prestali ponúkať. Veľké nebezpečenstvo požiaru.“
Čašník nás usadí k stolu a podá nám menu: „Vitajte u nás. Máme tri základné pravidlá. Môžete sa stať len bytosťami s ľudským stupňom inteligencie, Čaju o piatej sa môžete zúčastniť len raz za pol roka aby sme predišli závislostiam a objednať si môžete len jednu pochutinu.“
Zbežne si ponuku preletím, pretože som sa Kuba aj tak vypytovala už dopredu. Pred mesiacom otvorili v našom meste podnik, ktorý ponúka zaujímavý program. Raz týždenne sa mení vďaka rôznym jedlám a nápojom na magické miesto, kde sa môžete stať kýmkoľvek alebo čímkoľvek. Dievčatá pri vedľajšom stole si už plutvy špliechajú vodou z ponúknutých kýblikov, ďalej usrkávajúc piňa colady.
„Čo vám prinesiem?“
„Citrónový puding s čučoriedkami, poprosím.“
Jakub si vypýta rozmarínovú focacciu. Už roky si chcel vyskúšať aký by bol život hobita.
Čašník prikývne a odíde do kuchyne.
„Aj som si myslel, že na prvý krát skúsiš čarodejnicu.“
„Najviac možností,“ myknem plecom.
V tom sa za mnou začne rozruch. Keď sa otočím, zbadám o dva stoly ďalej staršieho pána, ktorý už takmer dorástol do plnej veľkosti obra. Niečo ale nie je v poriadku. Skuvíňa od bolesti a na chrbte sa mu vzdúva hrb. Po pár sekundách sa mu roztrhnú košeľa aj sako, na celú miestnosť sa rozprestrú zlatavé krídla a odhodí pri tom niekoľkých hostí do steny. Musel si odpiť z manželkinho mlieka. Tá so svätožiarou aj naďalej pokojne sedí na svojom mieste. Keď mu z očí začne šľahať páliace božské svetlo, Kubo ma stiahne na svoju stranu stola aby sme ho použili ako úkryt. Viacero ľudí sa rozbehne ku dverám do záhrady, no horia uprostred pohybu. Z kuchyne vybehne čašník s lukom a šípom. Namieri na obrovského anjela a zručne ho trafí do hrude. Obalí ho bordové svetlo a takmer hneď sa začne scvrkávať.
Nazlostene pozriem sa na Jakuba: „Program si vyberal posledný krát.“

BocianSara

BocianSara
Požieračka fantastických príbehov.

Diskusia

xius
Jeej! Jedlova PNP! To je akyy pekny napad! Strasna skoda, ze ti dosiel cas, tesil som sa na dalsie pravidla a ich nasledky. Ale podarilo sa ti to aspon naznacit. Cha! Odpil z manzelkinho mlieka! :)
Ma to potencial na dalsi rozvoj.
22.08.2021
YaYa
Toto je nádherne nápadité a má to potenciál na celú kopu príbehov. PNP-čková anekdotka je dobrý úvod, ale rozvinúť, prosím.
22.08.2021
cyberstorm
asi by si to zasluzilo o kusok viac ako som dal, ale nemame polbody :/ V kazdom pripade napad je brutalny. Mozno prevedenie je slabsie, troska chaoticke, ale ako napd je to skvele!
22.08.2021
WriterInTheDark
Nápad skvelý. Je to veľmi zaujímavé a zábavné zároveň. Palec hore :)
31.08.2021
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.