Diskusia 1/1: Steve Harden a Votrelci

Podporte scifi.sk

Diskusia

Hieronymus
Táto poviedka mi pripadá ako paródia na filmy 80. rokov. Supermaskulínny superhrdina je proti svojej vôli donútený niečo spraviť, tak to aj spraví a pekne brutálne. Mame tu aj nejaký zvrat, lebo nepriateľ nie je nepriateľ, iba utláčaný pôvodný obyvateľ a tak. Nakoniec je reálny zloduch potrestaný granátom do tváre a superhrdina odchádza ktoviekam.
Na jednej strane to bolo fajn, lebo je to napísané dobre a páčilo sa mi to, len je škoda, že sa autor nesnažil ísť po niečom nečakanom, lebo ten zvrat som tušil od tretiny poviedky. Nikde v texte nie je napísané, že sú vyslovene agresívni, alebo, že by niečo ničili, takže to, že nakoniec nie sú tí zlí, nie je úplne šok.
Potom by sa zišlo viac informácii. Začo skončil Harden v base? Prečo práve v base na rozvojovej základni, kde je málo vojakov? Čo presne bránilo Hardenovi zostať v base, keď je schopný zabiť hocikoho pohľadom?
Celkovo to teda nebolo zlé a dobrý začiatok tohto kola.
01.03.2024
Veles
Napísané to bolo celkom dobre. Ako spomínal Hieronymus, keby to nejako zvrtneš išlo by to na lepšiu úroveň. Občas mi prišlo, že až moc tlačíš na paródiu. A osobne by som vynechal ten krátky začiatok a koniec, nepasovali mi tam. Inak celkom dobré :)
01.03.2024
BlackTom
Mne sa to veľmi páčilo. Hláška "Tí tvorovia boli škaredí a tí, ktorí sa mi postavili do cesty boli mŕtvi." je taká suchá, že na ňu Greenpeace vyhlásilo zbierku.
Viac takýchto zábavných jednohubiek!
02.03.2024
ama_rilla
Toto nebola úplne moja šálka kávy. Neviem, či to bolo myslené vážne, či to bola akási paródia na hrdinov z akčných filmov. Chcelo by to popracovať na deji, ako písali aj ostatní. Niečo pridať, čo by poviedku vytrhlo z priemeru.
04.03.2024
Martin Hlavňa
Mne to veru tiež nepadlo a mrzí ma to, lebo viem, že vieš písať ozaj dobre. Humor a paródie mám rád, ale prišlo mi, že tu na to bolo tlačené až príliš a to až tak, že dej hral sekundárnu úlohu, čo nie je dobré. Mimo toho bolo v príbehu viacero logických dier:
1. Prezident bol absolútne nekompetentný a nejaký radový analytik, ktorý v príbehu dokonca ani nemá meno, mu vravel veci, o ktorých by mal vedieť. Zároveň, keď ho upozornil na potenciálnu inváziu, jeho prvým problémom bolo, že treba skontrolovať prístroje. Vlastne celý tento úvod tam ani nemusel byť a ak by príbeh začal Stevom Hardenom cvičiacim v cele nič by sa prakticky nezmenilo a bolo by to možno zaujímavejšie.
2. Zbytoční vojaci nie je štastné riešenie, lebo aj keď panuje mier, nejaké zálohy treba mať, lebo v prípade napadnutia je neskoro začať budovať armádu. Úplne by stačilo povedať, že ich tam je nedostatok proti invázií, ktorá prichádza a nerozvíjať to ďalej.
3. Nevieme, prečo bol Steve Harden vo väzení, čo je škoda.
4. Vôbec nevedia jazyk mimozemšťanov, ale majú nejaký čarovný prekladač, ktorý to zvládne preložiť.
Je mi jasné, že to mala byť paródia na osemdesiatkové akčné filmy, ale napriek tomu ma to nevtiahlo natoľko, aby som sa zabával tak, že prestanem riešiť logiku vecí.
11.03.2024
Lucika
Začiatok a koniec by bol fajn bez toho tuturutu :D nevedela som akou melódiou si to mám zaspievať. Keby to bolo nejako naznačené, že z čoho to je, tak by to bolo vtipné :D ( napr. Indiana Jones by celkom aj sedel, ale toto je scifi). No proste takto mi to tam prišlo zbytočné. Ale to je len detail. Inak to bolo celkom fajn čítanie, akcia sa mi tiež pozdávala aj zvrat na konci. Len to bolo dosť krátke, možno to skús dakedy rozpísať, potenciál to má :)
Nesedela mi postava prezidenta, k nemu by sa mi hodilo skôr vyjadrovanie na úrovni. Taktiež mi chýbalo nejaké pozadie okolo Steva, prečo bol vo väzení a tak.
A prosím, má to byť takto: Prečo ste to urobili? Nie urobil :)
12.03.2024
Tom Hotep
Nebolo to zle. Ale nemôžem ani povedať, že to bolo dobré. Parodická zmeska na kadečo možné. Jediné, čo mačovi chýbalo, bola blondínka s objemným hrudníkom. Len som nejako nepochopil prečo, keď boli mimozemšťania mierumilovný a prišli jednať o mieri, dorazili v tak obrovskom počte a ešte k tomu ozbrojený?
23.03.2024
Ray Janonoff
Humor mi nesedel, dokonca ani ten zbraňový. Tých pár logických chýb už komentáre spomínali, nedostatok vojakov bol vysvetlený zbytočne krkolomne (vždy je možnosť že boli, len práve na cvičení niekde úplne inde). Na melódiu by som nejako odkázal -pokiaľ teda odkaz nemá byť samotný názov. V tom prípade sa nevyznám tak aby som pochopil - a možno preto mi unikal humor celkovo.
24.03.2024
MartinB
Ďakujem pekne všetkým a držím palce ostatným 😉
02.04.2024

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.