Diskusia 1/2: Výsadok

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023

Diskusia

MartinB
Super práca ;)
07.07.2023
Hieronymus
Mno, vyskočilo mi "schop sa", asi tam malo byť "vzchop sa". Inak asi nie som cieľovka, akurát som si z toho odniesol, že vojna a fanatizmus je zlý. Napísané je to naozaj super, je z toho cítiť veľa práce a preto ma mrzí, že to so mnou proste nepohlo.
08.07.2023
Veles
Toľko krát som si to po sebe prečítal, aj tak mi niečo ušlo :D Pokiaľ nepoznáš Warhammer 40,000 ani sa nečudujem, celkovo táto poviedka je len jeden z mojich experimentov :)
A ďakujem Martin :)
11.07.2023
Hieronymus
Praveze Warhammer 40,000 poznám a preto nie som cieľovka :D
11.07.2023
Veles
Tak to ma teda mrzí :D
11.07.2023
Ray Janonoff
Moja imperiálna duša... nevie.
Nesedelo mi preskakovanie z postavy na postavu, nestačil som si zvyknúť a už bol človek preč.
Našli by sa nejaké maličkosti, ale tie by mi nepokazili pocit, ak by tam bol, lenže...
Chápem, že skúsiť podať svet z opačného pohľadu robí čierno-biele videnie, ktoré ešte umocní komisár tým svojím a potom ťažko fandiť jemu, alebo tým pár, čo prežili. Možno keby to bol celý čas jeden, kto vníma všetko a prežije, len aby si uvedomil, za akú cenu?
V každom prípade sa pokus cení, pretože nie je dôležité bitku vyhrať ... ale padnúť za správnu stranu:)
11.07.2023
Veles
Ako som povedal, je to len experiment, ktorý teda asi moc nevyšiel :D Nevadí, stáva sa aj také, do budúcna to bude snáď lepšie :) Čo sa týka tých postáv a ich častého striedania: Rozmýšľal som, či to nezmením a nedám to celé len z pohľadu jedného z väzňov, alebo komisára, ale nakoniec som sa rozhodol nechať to takto. Asi to nebolo najlepšie riešenie, ale čo už, s tým som počítal :)
11.07.2023
Martin Hlavňa
Experiment alebo nie, mne to v zásade prišlo dobré. Príbeh mal peknú dynamiku a odsýpal pomerne rýchlo. Páči sa mi postava Komisára a chladnokrvnosť s akou likviduje vlastných vojakov, aj keď je to možno strategicky nelogické. Je to však ošetrené tým, že útočia len na menej dôležité ciele a de facto skôr dočisťujú po hlavnej armáde. Najväčšiu výčitku mám k začiatku. Jednak následný časový skok a headhoping mi až tak nechutil, tak táto časť pôsobí dosť info dumpovým štýlom, kedy sa postavy rozprávajú o veciach, ktoré by im už mali byť dávno zjavné (napr. že sa guľky odrážajú, atď). Celkovo dialógy v tejto časti na mňa pôsobia trochu neprirodzene. Ak by celá poviedka začala výsadkom, príbeh by asi stále dával zmysel a sedelo by mi to viac.
13.07.2023
Lucika
Čítalo sa to dobre, lebo to bolo napísané pútavo a tento koniec sa mi teda páči omnoho viac :)
14.07.2023
Olex
Ahoj,
no, tentokrát mi tam chýbal príbeh. Dve bojové akcie a šlus. Nadšenci do poviedok o vojne si určite bojové akcie užijú, nie som proste cieľová skupina.
17.07.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.