Diskusia 1/1: Nenarodený príbeh

Podporte scifi.sk

Diskusia

Monika Kandriková
Zamrzel ten prvý nepodelený odstavec. Škoda ho. :D :D Inak to bol normálny časovo-paradoxovo-paradoxný príbeh. Neohúril, ale ani neurazil.
21.12.2022
Veles
Dobrý nápad, ale neviem či sa hodí na PnP, tu by bolo treba veľa vecí rozpracovať a vysvetliť. A súhlasím s Monikou, ten prvý blok textu nie je nič moc, odrádza to.
22.12.2022
Olex
Ahoj,
ďakujem veľmi pekne za komentáre:) Nó, neviem, čo by ste radi delili na odstavce, keď sa jedná o súvislú dejovú líniu a poviedka je naozaj dosť krátka. Často sa mi pri PNPčkach stáva, že viem, čo som do príbehu mala ešte dať, ale zostalo to iba v mojej hlave. Čo sa týka tejto poviedky, nemyslím si, že je treba niečo vysvetľovať (alebo ak sa ti chce, budem rada, ak napíšeš, čo chýbalo alebo si nepochopil). Mám pocit, že od úvodu až po záver je ucelená a uzavretá. Ale pokiaľ by sme si vzali tú výstavbu sveta a postavy, určite by sa z toho dal urobiť krátky román alebo novela. Škoda, že nie je čas spracovať každý námet:)
22.12.2022
Arcey
Príbehu veľm škodí ten prvý veľký odstavec, to by sa dalo pekne dalo rozkúskovať na viac odstavcov a čítalo by sa to prehľadnejšie. Pár čiarok chýba, ale je to ok. Veľmi sa mi páčilo meno hlavnej postavy. Možno ten nápad by sa dal rozpracovať na dlhšiu poviedku.
22.12.2022
Ray Janonoff
Neviem ako na pc, na mobile robí prvý odstavec ozaj zlý dojem, ako všetci spomínajú. Na druhej strane, za mňa všetko pochopiteľné a Tertonovým zmiznutím pekne uzavreté.
22.12.2022
Olex
Ahoj,
ja som myslela, že delenie textu na odstavce má svoj účel, napr. sa premiestňujeme z miesta na miesto, alebo sú tam skoky v čase, či sledujeme príbeh inej postavy. Vôbec by na nenapadlo porciovať text preto, aby čitateľa nevydesila jeho dĺžka. Chápete ako to myslím? Tak teraz som z toho jeleň.
22.12.2022
Ray Janonoff
Myslím, že chápem, ale dôvodov na nový odsek môže byť asi viac. Ako pozerám svoje texty, veľa mám tuším len podľa pocitu, kde sa ako hodí pauza v tempe. Alebo iná téma, myšlienka, spomienka. Akcia inej postavy v rámci scény.
Ako spomínaš premiestnenie z miesta na miesto, v tejto poviedke by som určite rozdelil časť na ulici a v krčme. Vonku by mohol byť oddelený opis štvrte, pred aj za ním by boli časti jej konania. Vnútri oddeliť úvod od akcie. To by bolo nejakých päť odsekov, čo by podľa mňa úplne stačilo.
22.12.2022
Martin Hlavňa
V PNP sa mi často stáva, že odstavce, ktoré mi vo Worde vyzerajú dobre sa na webe rozhodia do jedného riadku. Tu je opačný extrém. Mal som problém udržať pozornosť. To čo píšeš ako delenie odsekov sú skôr kapitoly, v poviedkach sa často oddeľujú vizuálne nie len novým odsekom, ale aj niečím navyše (napr. tri vycentrované hviezdičky).
Ja s odstavcami pracujem tak, že každý odstavec sa snažím mať ako jednu akciu. Tá hranica čo ešte kam patrí je subjektívna a trochu sa riadim aj pocitom, tzn. ak mám pocit, že mám odstavec príliš dlhý a ďalšia akcia je príbuzná kľudne ich spojím.
Toľko k tomu, je to v podstate moja najväčšia výčitka k textu. Inak bol text dobrý, hoc aby som všetko pochopil musel som si to prečítať dva krát. Možno akciu toho súboja by nezaškodilo napísať viac dynamicky, využiť kratšie vety a dať tomu rytmus.
23.12.2022
Lucika
Mne sa to napriklad dobre citalo a vobec mi ten dlhy usek na zaciatku nevadil :) aj napad bol zaujimavy a mozno by to chcelo dakedy rozpisat do niecoho dlhsieho
27.12.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.