Diskusia 1/1: Od Lucie po Luciu

Podporte scifi.sk

Diskusia

Veles
Dal som možno o trošku vyššie hodnotenie, no mám slabosť pre príbehy odohrávajúce sa po katastrofe ktorá uvrhne svet naspäť do stredoveku. A najmä mám rád keď sa autor vracia ku svojim poviedkam, a rozširuje svoj svet. Viem že ten príbeh je trošku poslabší momentálne, ale ako celku mu dávam šancu. Autorom je podľa mňa jendoznačne Chabo, keďže to nadväzuje na jeho poviedku Dedičstvo :)
03.09.2022

ama_rilla
Príbeh sa mi veľmi páčil, dobre sa čítal, je pútavý. Problém mám ale s tým, že je zase výsek nejakého väčšieho deja a na konci vlastne nedôjde k uspokojivému záveru. Na záver mám dojem, že som prečítala jednu kapitolu a teraz neviem, čo bude ďalej. Škoda.
03.09.2022

Ray Janonoff
Úvodná myšlienka sa mi páčila, aj ďalšie odkazy na minulosť/súčasnosť, okrem Pottera. Že sa stratí nejaké poznanie, neznamená, že budú ľudia vymletí - áno, podľa názvu si môže myslieť, že je to o hrnčiaroch, ale prečíta knihu o čarodejníckej škole a stále si myslí, že je to návod? Chápem pokus o vtip, ale tento nefungoval.
Inak to bolo fajn čítanie, nevadil mi fakt, že ide len o časť, proste to bolo postapo o večných mužských problémoch.
Skôr mi chýbal výraznejší záver, či už s Mestom a/alebo druhou Luciou, ktorá je viac, než menovkyňa, o ktorej nestačíme nič zistiť.
08.09.2022

Arcey
Poviedka napísaná dobre, len niektoré veci ma donútili znížiť hodnotenie. Predchádzajúce udalosti sa možno odohrali v inej poviedke, ako to prezentuje Veles, ale chýba o nich informácia, krorá by dokázala oba texty lepšie prepojiť. Je celkom humorné, že práve náš národ minula katastrofa, pochybujem však že by sa za 80 rokov rozšírili potomkovia preživších po svete, hlavne ak neboli k dispozícií moderné dopravné prostriedky, ktoré urýchlili globalizáciu a miešanie kultúr. Taktiež ma štvali pokusy o humorné odkazy na kultúru pred kataklyzmou, prišli mi naivné a hlúpe. Príbeh by chcelo skĺbiť do väčšieho diela, určite by to potom vyznelo lepšie.
21.09.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.