Diskusia 1/1: Ohnivá čepeľ

Filmová história scifi

Diskusia

Pospíšilová.luca
Klasická fantasy, nemohla jsem se zbavit pocitu, že jsem někde v zaklínačském světě. Pěkně napsané, děj dobře plynul a byl poutavý. Moc se mi líbí věta: Ostré podvečerné slnko ho nemilosrdne bodalo do očí, no zodpovedalo len za zlomok vrások na jeho tvári. To je opravdu povedené. Naopak mi trochu vadily věty jako: Na jej konci narazili na nízky otvor, ktorý v šedej skale pôsobil ako hlboká bodná rana, no miesto krvi z nej vytekala neprehliadnuteľná temnota. Trochu mi ty přímery do tohoto stylu nesedí a řešilo mě to, ale je to jen můj názor. Od konce jsem čekala trochu víc, děj gradoval, ale koně vyzněl trochu na prázdno. V tomhle případě by mi vůbec nevadil předvídatelný dobrý konec. Ale jinak povedené, miluju klasiku a tohle se nikdy neomrzí 😀
07.07.2022
Pospíšilová.luca
Omlouvám se za překlepy, příště budu psát komentáře radši z pc a ne z telefonu :D blbá T9 :D Rušilo mě to, ne řešilo. Ale konec vyzněl na prázdno.
07.07.2022
Pospíšilová.luca
Omlouvám se za překlepy, příště budu psát komentáře radši z pc a ne z telefonu :D blbá T9 :D Rušilo mě to, ne řešilo. Ale konec vyzněl na prázdno.
07.07.2022
ama_rilla
Hmm tiež podobne ako Lucka som mala pocit atmosféry Zaklínača... Čo už, to asi hrozí všetkým podobným poviedkam :D
Postavy mi trochu splývali, vedela by som ich rozlíšiť len podľa toho, že jeden mal luk a druhý meč... Páčilo sa mi vyobrazenie súboja s našimi, to bola dobrá scéna. Koniec mi prišiel taký trochu cynický, akoby celé dobrodružstvo bolo vlastne zbytočné.
09.07.2022
ama_rilla
S banší, nie s našimi :D
09.07.2022
Ray Janonoff
Dobrodružná honba za preludom, to teda môže byť :) Koniec sa mi mimoriadne páčil.
Trochu mi chýbalo vysvetlenie o Kirkem, prípadne aspoň zmienka odkiaľ o všetkom vie Lisarnor, ale keď na to kašlú postavy, asi by som mal aj ja.
10.07.2022
Olex
Ahoj,
pútavé čítanie. Iba ma prekvapilo, že Kirke zmizol a oni pokojne išli s nejakou neznámou dievčinou. Vlastne keby boli dohodnutý už rovno s ňou a Kirkeho postava by v príbehu nebola, nemusel by tento úsek čitateľa miasť.
14.07.2022
Terry Chrapúňzel
Ten zvrat, že Lisarnor je tam vlastne preto, že chce pomstiť svojho otca, prichádza ako blesk z jasného neba. Aby bol takýto prudký zvrat pre čitateľa uspokojivý, mala by mu v texte predchádzať nejaká predzvesť. Nesmie byť príliš nápadná, aby čitateľ hneď neprekukol, čo sa stane. Ale dosť zapamätateľná na to, aby jednotlivé kúsky skladačky na konci do seba zapadli.
Stačí nejaká letmá zmienka - trebárs že Gawyn neudrží v ľavej ruke štít, lebo ho nejaký ryšavý sedliak v Conistone ovalil v sebaobrane cepom po ramene. Proste ak má nejaká Čechovova puška v závere vystreliť, je potrebné ju najprv čitateľovi na začiatku poviedky ukázať.
17.07.2022
Marco Ottra
Ďakujem všetkým za podnetné komentáre. Tá časť s Kirkem mala vyznieť tak, že oni netušili, čo sa s ním stalo, Gawyna to aj znervózňovalo, ale túžba po meči bola väčšia. Ja som nad tým premýšľal a potom to dopracuvával, ale čítajúc feedback, asi by to chcelo trošku rozviesť. :)
Ďakujem aj za Terryho komentár, toto mi vôbec nenapadlo, pričom si teraz uvedomujem, ako by to gradácii deja pomohlo. Nuže, příště. :)
18.07.2022
xius
Vadili niekomu opisy? Lebo mne sa naozaj pacili a viem, ze toto je citliva tema, subjektivna.
Ohniva cepel by sa dala kralovsky skrtat. Hrdinovia sa mi tiez plietli a dali by sa spojit do jednej postavy. Ork mohol by mozno tiez stacil jeden? Aj "hueee" velmi rychlo stratilo svoje caro. :) Necakany dejovy zvrat a akasi zbytocnost Kirke uz komentovana bola a je zaujimave to sledovat, pretoze potom aj uvod s krutostou orkov ku dedincanom zostava nevyuzity.
Zaver, ze cele dobrodruzstvo bolo mrhanim bol super. Este aj to, ze sa cepel zlomila a urobila za pribehom bodku! A prave preto, ze to bola taka komorna udalost, postav aj textu mohlo byt menej. Viac zahustit celu skusenost. Stale vsak velmi fajn.
18.07.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.