Diskusia 1/2: Ako malý Herman začal snívať

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Také milé, pekné, povedal by som že Goranov štýl :D Ale nie, bolo to dobré, aj keď tam bola nejaká chybička, ale to až tak nevadí :)
30.04.2022
WriterInTheDark
Ďakujem Veles. Proste som si nemohla pomôcť, keď som videla tú veľrybu, hneď som si spomenula na Hermana Mellvilla... Nuž, aj takto môže vzniknúť dobrý autor.
30.04.2022
Alexander Schneider
Veľmi milo napísané. Škoda, že prvá polovica má dosť priestoru, ale druhá, ktorá by mala byť rovnako (a možno ešte viac) imaginatívna (a možno mala stáť v kontraste toho realizmu domáceho prostredia) nedostala času na vykreslenie... Finálna pointa tak pre mňa osobne trochu vyfučala - nemá veľmi vzťah k hlavnej línii príbehu, popr. nie je vysvetlené, prečo by to malo byť pre dané dieťa zaujímavé, aby to bola skutočnosť. (Napr. pretože by mu pomáhala utiecť realite v rodine? alebo pretože je tam ozaj niečo s jeho dedkom? ok, nejaké prepojenie s Hermannom tam je, ale bez priameho dopadu.) Pár hrúbok (mieri, každý dospelý, etc.) Pochválim ale atmosféru, ktorú vieš štylistikou veľmi pekne vypracovať!
30.04.2022
WriterInTheDark
Ďakujem za spätnú väzbu :) Hrúbky sú moja Achylova päta a priznám sa, že v tomto krátkom čase som to po sebe ani neprečítala. A áno, mala tam cítiť trochu realita nefunkčnej rodiny, kde je fantázia trochu únikom, ktorá však mladému Hermannovi v budúcnosti pomôže stať sa slávnym spisovateľom, kým Hermann Melville vskutku bol.
30.04.2022
Alexander Schneider
Mňa trochu zmiatlo aj to, že potom je tam veta: "Samko ostal sám." A teraz som nevedel - volá sa Hermann alebo Samuel? Som dokonca šiel na Wiki, či náhodou sa Melville nevolal druhým menom Samuel, ale nič som nenašiel... ale ktovie... :D
30.04.2022
WriterInTheDark
Juj, to bol preklep :)
30.04.2022
Ray Janonoff
Boli tam chyby, Samko, skákanie z prítomného času do minulého a naopak... lenže bol tam pocit a ten sa pamätá. Páčila sa mi celková atmosféra a výber slov (ukrivdene skrivenými).
Záver to mohol ešte posilniť, ako to je mi napadlo "aj tak budem požiarnikom", no stále mal emóciu.
Zároveň sa hlboko ospravedlňujem všetkým fanúšikom bielych veľrýb, mne ako prvý napadol steampunkový Leviatan:D
01.05.2022
WriterInTheDark
Ďakujem.
01.05.2022
Olex
Ahoj,
príbeh bol napísaný veľmi pekne, milo, dobre sa čítal. Mne tam chýbal príbeh, postavy sú ploché, až na tú ústrednú (ale zase chápem, že nebol dostatok času). Myslím, že si zadanie dobre uchopila.
01.05.2022
Olex
Ha:)) myslím tým rozpracovanejší príbeh, v ktorom by sa toho udialo viac. Som sa vyjadrila v predošlom komentári nedostatočne
01.05.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.