Diskusia 1/1: Balvan

Podporte scifi.sk

Diskusia

Pospíšilová.luca
V první polovině jsem se neskutečně bavila, děj plynul rychle, byl skvěle psaný a zábavný. Od princova zajetí už počáteční elán dost opadl a stejně tak i čtivost. Jako bys psal povídku na dvakrát a pokaždé v jiném rozpoložení. Je to trochu škoda. Kdybys vydržel v prvotním tempu, bylo by to mnohem lepší. Ale oceňuji vložku středověkých válečných taktik :) tohle se trefilo do mého vkusu. Až vydáš knihu v tomhle stylu, přidám si jí do knihovny ;)
03.07.2022
Marco Ottra
Určite tvoja najlepšia poviedka v tomto kole. Súhlasím s Luckou, že druhá časť bola trochu slabšia, ale aj tak som sa niekoľkokrát dobre zasmial. Toto je podľa mňa poloha, ktorá ti najviac sedí, aspoň z toho, čo som od teba čítal. Bolo to zábavné a čítalo sa to príjemne. Super.
Akurát, ja nechcem veľmi kritizovať gramatiku, lebo sám tam mám slabiny, ale mám pocit, že ty čiarky na konci písania len naberieš do dlane a rozsypeš po texte. :D Zážitok mi to vôbec nezhoršilo, akurát ma občas ich umiestenie zaskočilo. :)
04.07.2022
Ray Janonoff
Pobavilo, hlavne keď to šupol do studne. Trochu som ešte dúfal, že drak zožerie pol tábora a otrávi sa z nich:) A predtým hádal, že cudzinci budú hutoric (hutorec, hvarec, podľa oblasti) :D
Každopádne, pridávam sa k názoru, že táto poviedka bola najlepšia z tvojich. Ak som pri prvej spomínal rušivé krátke vety, tu som si ich vôbec neuvedomil.
04.07.2022
Veles
Ja si zase myslím že toto je Grimburova najslabšia poviedka. Nehovorím že bola zlá, ale tie dve predchádzajúce sa mi od dosť viac páčili.
14.07.2022
Terry Chrapúňzel
Super to bolo. Humor tvojmu písaniu pristane.
15.07.2022
xius
Premyslal som dlho, aj lahky re-read som si dal, ale vo finale je to asi to klasicke, ze humor je riskantny a nie kazdemu sadne. Mne uplne nesadol, hoci z ludskeho pudingu som sa zachechtal! :) Nechytilo ma rucanie stvrtej steny: Ima Becil a pokus o cudziu rec "kon nezere, kon nepapa". Nesympaticky hlavny hrdina byva tiez problem, ak ho tak citatel vnima... a ja som si velmi pomoct nevedel. Podobne ako dalsie dve poviedky to trpi akymsi nahodnym presuvanim sa z miesta A do miesta B, kde citatel nevie, co cakat a nevie, co sa stane dalej. Idealne chces citatelovi dat tak akurat informacii, aby to tusil a ked sa veci deju, aby sa tesil, ze to tusil a mozno trochu prekvapil, ze netusil uplne vsetko. Ked je to cele taketo nahodne (stretnutie s drakom a vlastnymi vojakmi napriklad), je to lacna klucka autora a pomaly, no isto, to ubija moju ochotu sa dejom nechat vcucnut. Ved, naco? Aj tak si v kritickej chvili spomenie, ze za opaskom ma magicky mec a vsetko vyriesi.
Cast s prezivanim princa v tabore mala ale dobre napady! Pripominali Svejka, to sa pocita.
17.07.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.