Diskusia 1/2: Čas zúčtovania

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Celkom dobré, je podľa mňa vidieť že sa od poviedky k poviedke zlepšuješ. Chyby som si tam ani nevšimol, možno nejaké čiarky ale tovje maximum. Príbeh bol zaujímavý, ale od konca som čakal trošku viac. Uvítal by som aj trošku väčší popis toho čo napadlo Patty, ale na druhej strane to buduje tajomno.
12.03.2022
Goran
Prekvapilo by ma, ak by sa poviedka neocitla v prvej trojke. Čitateľa zaujme prelínanie dvoch dejových - časových línii, ale nezmätú ho, je to pravidelné a prehľadné, príbeh je dobrý, trošku béčkové zafarbenie má, ale spracovanie je áčkové, emócie, motivácie, psychológia, rozohranie zápletky, a najmä záver, ktorý tomu dodal zvláštne filozofický atribút osudovosti a pojednanie o zločine a treste, morálke, jej vnímaní a pod. to ešte vyšvihol o triedu vyššie. Je mi však nelogické, prečo nakrúcal Peter to video - nebolo už potrebné, elektrošoky až tak pamäť negumujú, to po druhé - mám kopec kamarátov pacientov, takže viem :D, a zbytok je čechizmus - zvyšok je správne, tiež je energetický článok, ale energický pohyb... škoda chýb, preklepov atď. prechodníky tiež rušili, je to akýsi nešvar, každý ich tu nadužíva. Aj tak ale top 3 poviedka.
12.03.2022
Aleš Horváth
Celkom fajn, super temná atmosféra s tajomstvom na konci.
Ostatné už bolo povedané, ja len Peter, Petrovi, Petrova ... keby niečo
12.03.2022
Veles
Aleš, myslím si že Ama_rilla použila skôr anglické meno než slovenské, a tam sedí jej skloňovanie.
12.03.2022
Aleš Horváth
ok, ale myslím si o tom svoje
12.03.2022
ama_rilla
Ďakujem za pozitívnu spätnú väzbu aj za upozornenie na chyby. Ak je vidno, že sa moje poviedky zlepšujú, tak sa teším. Pravdou je, že som mala v pláne trochu iné rozuzlenie, lenže som sa nevedela vypratať do rozsahu, v posledných chvíľach som veľa vymazávala a možno tam ostali nejaké preklepy. Som rada, že si niekto všimol aj tú je nevyhnutnosť či osudovosť, to je zase plus na tomto konci, na ktorý mi ostal priestor :D Rada by som napísala aj niečo, kde bude len jedna dejová línia, ale nejako sa mi to nedarí :D
12.03.2022
Terry Chrapúňzel
Pre mňa je toto zatiaľ tiež v top trojke. Preklepov tam bolo habadej, ale nechcelo sa mi ich spisovať, lebo ma dej príliš pohltil. Pri menách Peter a Rebecca by sa podľa môjho gusta tiež hodila viac poslovenčená verzia - skloňované formy typu "Petera" a "Rebeccy" na mňa pôsobili trochu rušivo.
13.03.2022
Olex
Ahoj,
oceňujem schopnosť autorky vzbudiť v čitateľovi zvedavosť. Od začiatku poviedky až po záver som udržala pozornosť a čakala, ako príbeh dopadne. Poviedka mala pekne vypracovaný príbeh a prehľadne spracovaný text. Ešte by potrebovala trochu upraviť, zbaviť preklepov a zarazilo ma slovné spojenie „pohŕdavý chrbát“. Javí sa mi dosť zvláštne, že sa mimozemská inteligencia zhostila role vykonávateľa spravodlivosti, avšak sama zabila každého (až na hostiteľku) s kým sa mala možnosť na Zemi stretnúť. No, na druhej strane všetko je možné a ja beriem fakt, že myšlienkové pochody votrelcov z vesmíru môžu byť pre smrteľníkov nepochopiteľné.
13.03.2022
ama_rilla
Joj, ďakujem, to ma mrzí, že tam je toľko preklepov, mala som lepšie čítať po sebe :D ale teším sa, že vás bavila moja poviedka.
Olex, tak nejako som si to predstavila, že keď videla toľko krívd a zranení, vyhodnotila to ako nepriateľské podmienky pre svoj život a rozhodla sa ich vyhladiť :D
13.03.2022
Marco Ottra
Veľmi dobrá poviedka. Ale úplne som nepochopil to s tým videom. Prečo ho nakrútil snáď áno, vtedy asi ešte nebol posadnutý, či? Ale skôr z akého dôvodu im ho púšťal, keď ho už ovládala tá bytosť, to ich mohol odbachnúť rovno, nie? Nad tým som však premýšľal až po prečítaní, počas deja ma to nevyrušilo, asi neviem naraz čítať i premýšľať. :)
Umiestnenie mimo top 3 by pre mňa bolo veľkým prekvapením, bez problémov to môže byť i víťazná práca. :)
16.03.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.