Diskusia 2/2: Beštia a krásavica

Filmová história scifi

Diskusia

Goran
Díkes za koment, takto: pri pozornom čítaní by malo byť vždy určené a jasné, kto z postáv prednáša akú repliku, ale áno, na prvotný pohľad to nemusí pôsobiť hneď prehľadne, to beriem. Určite ale nesúhlasím s tým, že Erikova charakteristika by nekorešpondovala s jeho správaním. Nie je zbabelec, odchádza k výťahu - ako ich jedinej záchrane až po ostrej výmene názorov so svojím parťákom, ktorý sa vlastne obetuje, a spraví to v ultra kritickej situácii, aj ten najväčší drsňák by zoči-voči monštru mohol zakolísať, vie to napokon každý, kto sa niekedy v živote ocitol v kritickej situácii. Aj trénovaný výsadkár môže na chvíľku podľahnúť emócii, je to síce žánrová literatúra, ale nie superhrdinský, nerealistický komiks...
06.03.2022
Marco Ottra
Čitateľsky ma vyrušila tá úvodná, na môj vkus až preopisovaná a trochu si protirečiaca scenéria (mesiac najprv zlovestný pohľad, potom bol vypúlený a na koniec stekal). Potom ma zaskočilo, keď detektív zašliapol ohorok na mieste činu hneď vedľa mŕtvoly, ale chápem, že badass ide podľa svojich pravidiel. :) Ale následne to nabralo super tempo, môj zážitok určite násobil aj fakt, že som fanúšikom žánra a tohto typu hlavných postáv (sarkastických old school detektívov, nie kyborgov :) ). Mám rád, keď sú dialógy dejovým motorom a nevadilo mi, že nebolo explicitne uvedené, kto hovorí ktorú repliku, trochu mi to takto pripomínalo film. V tomto prípade je súťažné obmedzenie počtu znakov trochu na škodu, na niektorých miesta by som uvítal spomalenie deja. Ale inak veľmi dobré čítanie.
08.03.2022
Goran
Díkes, a pripomienky beriem. Jos, tiež som fanúšik žánru. Väčšmi drsných detektívok než kyberpunku... ale spojenie sci-fi a detektívky milujem, takže som si vymýšľanie príbehu a jeho písanie vážne užil a pri tejto poviedke som skutočne myslel na čitateľa - nech je spokojný, skrátka som sa snažil písať prístupnejšie. Uznávam, že príbehová látka je tak široká, že by sa dala rozpracovať aj do románu.
08.03.2022
Terry Chrapúňzel
Tak toto bol lepší robocop, než RoboCop :3 Tá noirová atmosféra je skvelá. Akurát že dialógy boli občas naozaj trochu neprehľadné.
09.03.2022
Goran
daňkešéň! Jos, jos, milujem Robocopa, najmä prvého. Videl som ho v troch rokoch (odvtedy mnohokrát) a zaľúbil som sa na prvý pohľad :D Rozmýšľam, prečo dnes Holý úd nenakrúca takéto milé invenčné vecičky, skrátka kvalitný stredný prúd, alebo aj - roztomilé béčka so srdcom na dlani (viď. Predátor, Votrelci a spol.). Buďto idú v v kinách trápne komiksáky abo... na opačnom konci spektra sú zas dobré nezávisláky, ale k tým sa človek tak ľahko nedostane a nie sú pre každého. Dávno je preč éra Návratov do budúcnosti :( Ale to už je na inú debatu a ja by som zas len frflal.
10.03.2022
Terry Chrapúňzel
Jááááj, Votrelci! Ten film sme s bratom a bratrancom pozerávali každé leto a hlášky typu "Co teď kurva budeme dělat?" a "Vasquezová, spletli si tě někdy s chlapem?" "Ne, a tebe?" sme používali vo všetkých možných kontextoch :D
A Návrat do budúcnosti - Oh, lala! Tak tomu hovorím trilógia. A Marty Mc Fly je dokonca lepší Clint Eastwood, než Clint Eastwood :D
13.03.2022
B.T. Niromwell
„Legendy umierajú pomaly. A niekedy zvyknú obživnúť.“ 😊
Miestami krkolomné, zložité vetné štruktúry, na ktoré sa ťažko sústredí
myslíte si, že obyčajný android by dokázal byť takto poetický? – ale veď už si ujasnili, že je kyborg, tak preči mu dodatočne vysvetľuje, že nie je android? veD to je jasné, že keď je kyborg, nie je android
Počas dialógov nikdy nie je jasné, ktorí z tých dvoch vyšetrovatľov hovorí čo
Klepna je čechizmuss
„Je. ALE nezarazila ma na nej najviac jej krása, ALE jej pokoj.“
„Ste muž na správnom mieste. Ešte niečo, čo by sme mali vedieť?“
„Mala na tvári krv, ALE nemyslím si, že by bola zranená.“
obvod ani tvar jeho laby nezodpovedá stopám – nezodpovedajú, tvar a obvod sú dve rôzne veci
A to ti fakt stačilo ho len vidieť – len sa na neho pozrieť
EŠTE nie je dokončené. Je EŠTE priskoro.
Zdá sa mi byť ale naozaj trochu zvláštne – krkolomné
Nechápem, prečo stavajú svoje argumenty na tom, že na nňu zviera nezaútočilo. Veď ona tvrdí, že našla až mŕtvolu, zviera už mohlo byť ďaleko. Ani na vyšetrovateľov žiadne zviera nezaútočilo, keď tam prišli.
Dialóg so Giselle je dosť mätúci, chýbajú tak nedialogické vsuvky.
Akože ten otecko hodil svoju dcéru pod valk pomerne rýchlo, seriously, to vykecá svoje podozrenie o dcére polícii len tak? Skôr ako by sa s ňou porozprával medzi štyrmi očami?
25.04.2022
Goran
S niektorými vecičkami súhlasím, s niektorými nie, Bea. Viem, že "klepna" je český výraz. To nevadí - ja v dialógoch, bežnej mluve (ďalší čechizmus) často používam výrazy iných jazykov, keď je to v prehovore, dialógu, je to v poriadku i v beletrii.
Zviera pravdepodobne ešte nebolo ďaleko, keď tam Giselle prišla (časovo to tak súhlasí).
Nuž a nie každý otec, a to aj dobrý otec, musí za každú cenu chrániť svoje dieťa - je očividné, že pre neho bol výskum najdôležitejší. V závere jej vyčíta, že pošpinila jeho meno a pod.
26.04.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.