Diskusia 1/1: Čarodejník a jeho legendy

Filmová história scifi

Diskusia

WriterInTheDark
A toto čo bolo? :D Buď mi niečo uniklo, alebo to bol len rozhovor bez deja. Hneď od začiatku to pripomínalo úvodnú scénu Pána prsteňov, kde Gandalf stretne pred domom posedávajúceho Bilba Pytlíka. Preklepy a chýbajúce čiarky tu boli najmenší problém. A čo to bolo s tým poníkom?
Celé je to nedokončené, bez nápadu a dejového oblúka. Veľká škoda.
15.01.2022

Veles
Dovolím si aj ja citovať Števa Eiseleho: "To čo bolo!", avšak bez jeho elánu a radosti.
Myslím si že chápem čo chcel autor/autorka povedať a vytvoriť, no mám pocit že mu to absolútne nevyšlo. Chýb tam bolo dosť, príbeh tam bol prinajlepšom dosť slabý, postavy nič extra. Je to škoda, mohlo z toho byť dobré dielko, takto to musím zaradiť k tým najslabším poviedkam.
15.01.2022

Goran
Neviem síce, kto je Števo Eisele, ale pripájam sa k jeho udivenému zvolaniu :D
Nápad hrdinu utekajúceho pred hrdinstvom je milý rovnako, ako je milý i spievajúci poník. Odpúšťam autorovi aj to, že prózičku vymodeloval na scéne z (filmového) Pána Prsteňov, len to takpovediac prevrátil naruby a vymenil účinkujúcim role. Je to však mimoriadne slabo napísané. Toľko chýb na jednom mieste sa len tak nevidí. Nesprávne používanie výrazov a zlá štylistika je druhý aspekt prózy, prakticky každú jednu vetu by bolo treba preformulovať a prepísať. Napokon, nebola to poviedka. Je to iba opis jednej kratučkej dejovej sekvencie... a vlastne bez deja. Najbližšie to malo k črte. Ja mám črty rád, nenechajte sa pomýliť! Ale aj veľmi dobre napísaná črta (čo táto nebola), nemá šancu v pravovernej poviedkovej súťaži.
15.01.2022

ama_rilla
Mne sa tak vidí, že čarodejník na poníkovi už bol v jednej PNP...ale iný minipribeh. Nejako tiež som z toho nevyšla, že o čom to vlastne bolo a ozaj to nemá črty poviedky.
16.01.2022

Aleš Horváth
no v prvom momente som si položil tú istú otázku ako ľudia tu.
Spočiatku som si myslel, že je to Velesova práca, ale podľa určitých znakov tipujem na Dretnotha, hoci pochybujem že by sa až natoľko pochlapil, ale budiž.
kurňa, ale aspoň tie čiarky si si mohol skontrolovať.
16.01.2022

ama_rilla
Aleš, myslím, že máš pravdu, pohľadala so tú PNP a bola od Drethnota.
16.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.