Diskusia 1/2: Jeden prsteň

Filmová história scifi

Diskusia

WriterInTheDark
Trochu mi to pripomínalo Horcrux z Harryho Pottera :/
Nápad je ale celkom dobrý, i keď prevedenie trochu pokrivkáva :) Občas to chce učesať.
Musím však povedať, že táto poviedka je rozhodne premyslenejšia oproti predošlím, i keď záver neprekvapil.
Mne osobne príbehy s čarodejníkmi, elfami a trpaslíkmi prídu trochu nekreatívne. Šup sem kúsok z jedného filmu, pridáme postavy zo série Hry o tróny, potom trochu suchého vtipu a pomiešame. Výsledok je ale vždy ten istý - guláš, ktorý síce každý pozná, ale neulahodí každému.
Čo tak trochu zariskovať a skúsiť niečo nové?
12.01.2022

Veles
Nápad sa mi páčil, ani spracované to nebolo úplne zle, ale koniec sa zbehol príliš rýchlo podľa mňa, a niečo tomu chýbalo. Zasadenie mi aź tak nevadí, ako napríklad pri Stratenom, tam to bolo veľmi otrepané. Skôr mi tam nesedí to, že vo svojej veži nemal žiadnu slúžku alebo otrokyňu, podľa toho ako bol popísaný by som čakal že bude mať celý hárem. Ale aj tak podľa mňa táto poviedka patrí ku tomu lepšiemu z tohoto kola.
12.01.2022

Lukáš Polák
Presne, mňa okamžite napadol Horcrux, len v takom "perverznom" štýle. Za čo máš maličký plus. Mňa to zase nejak extra nebavilo, možno aj preto, že ja nie som cieľovka pre fantasy, čarodejnícke príbehy a tento mi neprišiel nejak vykračujúci z radu.
12.01.2022

Goran
fuh, oceňujem na tomto dve veci - samotné čarodejovo meno a nápad s erekčným krúžkom. Nič ostatné mi neprišlo smiešne, práve naopak, bolo to zúfalo nevtipné. Možno by sa mi to páčilo, keď som mal takých... pätnásť?
Mentálna úroveň tej poviedky bola... ehm, skutočne pubescentná. A hoci nebola zle napísaná (ale veru sa dalo lepšie), ja ju zaraďujem naopak k tomu slabému v tomto kole. Klišé na klišé a vôbec nie humorné.
12.01.2022

Veles
Môže byť Goran, to bol len môj osobný názor, možno trošku prestrelený :D Ale v takýchto prípadoch mi vadí že sme v Anonymnom kole, neviem či je to prvotina od nového autora, alebo niekto skúsenejší chcel exoerimentovať?
12.01.2022

ama_rilla
Na úvod mi to prišlo ako paródia na Harryho Pottera, ale potom už ani nie. Autor by mal popracovať na štýle, často sú tam vety typu že v jednej hrdina niečo hľadá a v druhej to už nájde - nechce sa mi to hľadať presne. Skrátka ale kazí to čitateľnosť a plynulosť príbehu, je to akoby autor nemal dobre usporiadané myšlienky a píše, čo mu napadne. Nápad s erekčným krúžkom bol milý, ale inak ma to veľmi neoslovilo. Stalo sa tam toho veľmi veľa na jednu poviedku a žiadna udalosť nebola nejako dobre opísaná, rozobraná, chýba tomu hĺbka. A ak to malo byť na pobavenie, nuž, súhlasím s Goranom, možno fajn pre mladšiu vekovú kategóriu, ale inak asi ani nie. Ale ak je autorom mladý človek, tak treba pokračovať v písaní a hľadať svoj štýl :)
12.01.2022

Goran
Veles, to nikto nevie, práve v tom je to čaro :D Napokon, v jednom z nasledujúcich kôl si aj ja zaexperimentujem, myslím, že to vychádza na leto - niekedy experiment vyjde, inokedy nie, nevadí. Myslím, že to bude poviedka, ktorú niekto ocení, väčšina ju ale bude pokladať za výstrel do mima (a možno právom), a pravdepodobne skončí medzi poslednými, ak do toho ide autor s týmto vedomím (veď je to hra, ide o radosť z tvorby, nie o život), je to úplne v poriadku, len asi nemôže počítať s tým, že skončí na predných miestach.
A ešte jedna nelogickosť ;) ak by sa čarodej vyzliekol, aby dokázal svoju impotenciu, mohol by hneď aj trpieť erektilnou dysfunkciou, no krúžok na penis by rozhodne nesvedčil o jeho nevinnej povahe núteného celibátnika ;)
12.01.2022

Veles
Vidíš Goran, a u mňa je to čaro práve v tom, keď môžem s autorom debatovať v komentároch, alebo odpovedať na vaše otázky :D Ale chápem, sto ľudí sto chutí. Teraz už len čakať ako sa B.T. a zvyšok redakcie rozhodnebo podobe budúceho kola.
A už aj ty ideš experimentovať? To som teda zvedavý čo to bude zač :D
12.01.2022

Veles
A mne osobne najviac asi vadí odfláknutá upútavka. Je mi jedno či sa tam dá časť textu, niečo čo odkazuje na príbeh alebo citát, no vadí mi ak sa to nechá prázde. Dokážem to pochopiť v PnPčkach, vtedy je málo času a aj ja tam poväčšinou napíšem PNP, no tu mi to vyslovene vadí, dá sa povedať že tá jedna bodka ma priam až irituje :D
12.01.2022

Goran
Takto: ja tiež dávam prednosť "klasike", podľa mňa by bolo najlepšie mať iba jedno anonymné kolo na konci roka na spestrenie, ostatné normálne. A úplne s Tebou súhlasím - ak chýba upútavka, je to pre mňa nehotové dielko. Aj pri kratučkej anotácii sa dá rozpoznať tvorivosť autora a jeho prístup k príbehu samotnému i k čitateľovi.
12.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami