Diskusia 1/1: Bolo to dávno

Podporte scifi.sk

Diskusia

HB
Wow, parádička! Do kratučkého textu si napchal slušné množstvo lore a zaujímavých myšlienok, navyše nechýbalo občasné odľahčenie a celkový dojem, ktorý ostáva po prečítaní textu je o čosi vrstevnatejší, než u predchádzajúcich poviedok - bije sa vo mne feel good pocit (Nina), ale aj ťaživé precítenie tej hroznej vojny. Páčilo sa mi to.
25.09.2021

Magda Medvecká
Trochu neviem, čo napísať. Väčšinou sú tvoje poviedky také pomerne nadľahčené a humorné a/alebo feel good, ale tu mám pocit, že sa k tomu humoru pridalo trochu nejakého deep shit. Čo nie je zle! Páčilo sa mi to! Len to vo mne zanechalo pocit, že by si to zaslúžilo trochu rozpracovať a ešte prehĺbiť to hlboké, čo tam bolo naznačené a že chcem vedieť viac. Aj ten nápad s interpretáciou minulosti z nedostatočných dát sa mi dosť páčil :) Väčšinou je všetko v učebniciach podané tak jednoznačne, ale pravda je, že čím ďalej do minulosti ideme, tým menej toho máme a vieme a tu to bolo pekne naznačené.
25.09.2021

B.T. Niromwell
Páči sa mi, ako si ten nápad spracoval niečím takmer bez deja a stále záživným. A dezinterpretácia minulosti je najsuper téma, to je úplne skvelé.
25.09.2021

ama_rilla
Páčilo sa mi tvoje spracovanie námetu. Poňal si to svojsky, páči sa mi nápad s interpretovaním "pradávnych" dejín. Pri tom, ako si tam krátko opísal ľudstvo (predpokladám) našej doby, mi to vnuklo otázku, ako o nás asi budú rozmýšľať naši nasledovníci. Snáď zanechávame iný odkaz, akože sme boli "pavúci" ležiaci pred telkou :)
26.09.2021

xius
Tak-tak, B.T. a ama_rilla maju pravdu, to je len o zlej analyze buducich prahistorikov. (ten obrazok vyzeral ako strasne pokrutene krestanske/nabozenske vyobrazenie) Ziadny deep shit zamyslany nebol, ale votrel sa tam, zbojnik jeden! :)
26.09.2021

jd
Veľmi fajn. Super štylistika, slovná zásoba, striedanie dlhých a krátkych viet, živé dialógy. Sem-tam trochu neohrabane vložené prvky sci-fi (Nemali žiadne implantáty a hýbali sa ťažko.) Boli zhrbení, ťažení hriechom a vždy to boli muži. Symbolika alebo krutá pravda aj v dnešných dňoch?:-)
27.09.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami