jd

Objavujem scifi, skusam pisat a sam som zvedavy, kam ta kralicia nora vedie.

Info

Prezývka jozdun
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 6.10.2021
E-mail: jozzdunn@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 7
Články: 0
Poviedky: 3

Zbierka - ponúka

jd ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

jd ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

jd ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Útek do Dib Muání
Typicky "chlapské". Akcia, bitky, technika... Áno, aj mne vadili slová, ktoré sa do textu nehodili (k predošlým pridám ešte huriavk), ale naopak, páčili sa mi opisy. Myslím, že akcia prebiehala zaujímavejšie v hlave autora. Chce to ešte lepšie preniesť na papier pre nás - čitateľov. Tým chcem povedať, že tam je potenciál.
27.09.2021 21:42:10

Amulet
Pekné! Je zaujímavé čítať poviedky skutočných začiatočníkov s množstvom chýb (nielen gramatických) a potom toto! Pekná štylistika, nápad. Mám rád poviedky bez priamej reči. Tá je niekedy na škodu. Mne ten bohemizmus ani tak nevadí, skôr som sa zastavil pri slovnom spojení "požívať silu kryštálu". "Požívať" nejak nesedí k živej slovnej zásobe v ostatnom texte.
27.09.2021 21:27:59

Len ďalšia stránka príbehu.
Veľa, veľa chýb. Niektoré podstatné (N pl.). Dá sa však opraviť. Chýba však nejaký dej, kostra, nejaká línia, o ktorú sa dá oprieť. I keď sú tam zaujímavé časti, možno by ma inšpirovali skôr na poéziu (Ešte že doména dňa nadránom upálila každého takéhoto tvora...) Páči sa mi rýchly spád vzniku a zániku krajiny - kráľovstva.
27.09.2021 21:16:27

Bolo to dávno
Veľmi fajn. Super štylistika, slovná zásoba, striedanie dlhých a krátkych viet, živé dialógy. Sem-tam trochu neohrabane vložené prvky sci-fi (Nemali žiadne implantáty a hýbali sa ťažko.) Boli zhrbení, ťažení hriechom a vždy to boli muži. Symbolika alebo krutá pravda aj v dnešných dňoch?:-)
27.09.2021 21:03:27

Nechaj mravca žiť
Dočítal som so záujmom do konca a to je určite plus. Je tam pár štylistických i jazykových chýb, ale kto si bez viny...:-) Pekná hra so slovami - supergongres bol supernuda, nás nenalákate na sladké ani na sladké reči... A hodí sa to nielen na mravce a zvieratá, aj ľudia sme často nedocenení!
27.09.2021 20:51:09

Minirecenzie

jd ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

jd ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

jd

jd

Žena z rodu Tchuanov

Po čase od únavy takmer odpadla. Zachytila sa bútľavého stromu a pomaly skĺzla po jeho kmeni na mäkký mach. V náručí zvierala dieťa a hlasno dychčala. Predsa si spomenula na slová dávnej modlitby. V t...

4 komentárov

jd

jd

Pád

PNP

5 komentárov

jd

jd

Nepozvaná návšteva

Alex sa ani nepohol, akoby čakal na impulz, príkaz, inštrukcie. Keď sa Alica otočila, aby si obliekla župan, prudko vyrazil vpred. Bol to zlomok sekundy a Alica ležala v kaluži krvi a v ruke zvierala ...

9 komentárov