Diskusia 1/1: Vianočná mega súťaž so scifi.sk: Nekonečný príbeh (Die Unendliche geschichte) – Michael Ende

Podporte scifi.sk

Diskusia

Roland Axenberg
Pefektná recenzia, film považujem za neskutočne magický s jedinečnou atmosférou a posolstvom. Je to proste esencia príbehu ako takého, dnes by sme ho asi nazvali meta-rozprávkou, ale hlavne je to zamyslenie nad potrebou fantázie v našom živote. Inak videl som len film a kniha je ešte lepšia? Uff, tak to asi ani neviem predstaviť..
01.01.2021

Goran
Ďakujem. A krásne si vystihol podstatu toho príbehu. Ver, že kniha je ešte o chĺpčok (či chlpisko? - záleží na uhle pohľadu) :) lepšia... Každému ju môžem len a len odporúčiť.
01.01.2021

8HitBoy
Priznám sa, film som videl veeeľmi dávno a už si ho po dejovej stránke príliš nepamätám. Ako som sa ale teda dočítal, nebolo by asi zlým krokom si to prečítať a potom znovu pozrieť.
Veľmi pekne napísané, držím palce v súťaži!
01.01.2021

YaYa
V článku vidieť jednak lásku ku konkrétnemu dielu, jednak veľké množstvo vedomostí. Natíska sa mi ale otázka, či vôbec ide o čistokrvnú recenziu. Skôr mi to pripomína nejakú prednášku na con (šup s Tebou do NerdSpace, hneď ako bude vhodná téma). Na čitateľnosti v online médiu podľa mňa uberá dĺžka odsekov. Okrem toho, hoci sa mi páči, že je jasné, ako máš tú knihu rád, ubrala by som paru, lebo je to miestami na hranici pátosu, ak nie za ňou. To môže čitateľa recenzie podľa mňa popudiť. Alebo aspoň donútiť pretočiť oči nahor.
08.01.2021

cyberstorm
Goran, velmi dobre napisane a je vidno ze si fanusik filmu (osobne je to moja naj fantasy) aj knihy. ALE, pride mi to skor ako nadsene predstavenie niekomu, kto mozno film videl ale knihu necital. Superlativmi nesetris, co je super. Podla mna vsak nejde ani tak o recenziu, nez o nejaku esej, clanok, ktorym prezentujes majstrovske dielo tohto autora. Inak povedane, v tomto konkretnom pripade mi chybal odstup, ktory by dokazal objektivne posudit dielo, nech uz je akokolvek skvele. Na druhu stranu, taketo clanky urcite tiez chceme, informacneho charakteru, ktory by predstavil cele knizne sagy a svety, malo znamych autorov, ci diela, ktore rozhodne stoja za to, no su na oraji povsimnutia, ci zapadnute vrstvou prachu. Nemyslim si vsak, ze by sa mali volat recenzie.
09.01.2021

Goran
Máš pravdu, je to na pomedzí recenzie a eseje, už sa to teda skôr k tomuto útvaru prikláňa...
09.01.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.