Diskusia 1/1: Pervitínová panna

Podporte scifi.sk

Diskusia

Kristína Leonhard
Ahoj, páči sa mi nápad aj svet, postavy si hodil do neobvyklého prostredia, čo je super. Stále som inak čakala, že z chlapca v skutočnosti bude tiež nejaká postavička, stále som myslela na film Coco. Fajn, že to reflektuje súčasnú virokrizu :). Občas mi nejaké slovné spojenie/štylistika zaškrípalo a na môj vkus veľa ovracaných vecí :D. Jo a ešte záver bol za mňa trošku do stratena, po všetkom tom zlom hnusnom je to až príliš jednoduché a cukríkové. Teda pre mňa, ja čítam hlavne príbehy, ktoré sa končia zle :D
01.11.2020

Tomáš Staviteľ
Super nápad, postavy ma bavili, svet ma zaujal :) Vo veľa veciach súhlasím s komentárom vyššie, hlavne čo sa týka toho záveru. Na to akú atmosféru mal celý tento príbeh, mi ten koniec pripadal až príliš "šťastný", ale je to asi len subjektívne, keďže tiež nie som veľký fanúšik happyendings. Ten nápad dekadencie spoločnosti spolu s využitím popkultúry je výborný, tie opisy cez zvratky a sračky mi ale pripadajú trochu prvoplánové, aj keď mám ozaj silný žalúdok, prišlo mi toho trochu veľa :/ Ale celkový dojem bomba! Pokojne by som si prečítal ďalšiu poviedku z tohto sveta. PS: Ten pervitín injekčne ma trošku "zasvrbel", väčšinou sa pervitín šnupe a pichá sa napr. heroín, ale je to tvoj svet tak whatever :D :)
01.11.2020

HB
Ahojte ľudia, dík za konštruktívne pripomienky, záver korešponduje s mojim videním sveta, od začiatku bol cieľ ukázať Arielinu dávno zabudnutú ľudskú stránku prostredníctvom toho, že ešte stále dokáže myslieť aspoň na dobro iných, keď už nie na to svoje.
Ale neprišiel som sa obhajovať, čo som chcel hlavne napísať je (najmä pre Tomáša), že tento príbeh je voľným pokračovaním jednej mojej staršej veci:
https://www.scifi.sk/ poviedky/7417/Xanaxova_princez na.html
Držte sa, teším sa na vaše veci!
01.11.2020

Magda Medvecká
Mne sa práveže ten koniec páčil. :) Lebo napriek tomu, aký bol ten svet hrozný a ťažký na život (a na čítanie :D), tak v ňom ostal nejaký ten humor a dobro, ktoré sa nakoniec prejavilo aj v konci. Vlastne som sa trochu bála, že to nakoniec skončí zle, takže ma to potešilo. Dosť sa mi páči aj to, ako si „zhrnul“, čo sa v tom svete stalo. Je tu tých informácii tak akurát, aby mal čitateľ dobrý úvod do toho sveta a vedel tam zasadiť postavy, ale zároveň to nebolo príliš dlhé a podrobné, aby to nudilo alebo zdržovalo.
04.11.2020

xius
Kralovsky som sa bavil! :) Ma to mierny "Who framed Roger Rabbit" nadych. Sam neviem pisat taketo za vlasy pritiahnute veci, dopadne to ako v Charlieho tovarni na cokoladu - privela tlacenia na pilu, primalo originality a zabavy. Tuto to celkom vyslo, Diego a Ariel su hodni potlesku. Vzdy trochu hundrem, ked sa do zanrovych poviedok prelieva sucasne dianie, nasa specificka realita. (McAvoy a X-meni, virus) Ono to casto vyznie ako nahodny napad, ktory drzi pokope len tu a teraz. Ale popkulturny virus si ma ziskal a v kontexte nakazy prelinanie s nasou realitou byt skratka muselo, tak ked uz, nech to su X-meni. :) S koncom nemam ziadny problem, v Ariel som veril.
11.11.2020

Dzany
Veľmi sa mi páči svet, ktorý si vytvoril. :) Kontrast, ako sme zvyknutí vnímať popkultúrnych hrdinov vs. tvoj pohľad je jednoducho super. :) Trochu mi ale tiež vadil ten koniec. Nie preto, že to je v podstate happy end, lebo tie ja mám rada, ale skôr preto, lebo možno mohol byť lepšie pripravený. Vakcína (aspoň sa mi zdalo) príde len tak sčista jasna ako deus ex machina a potom sa už celý Diegov problém, ktorý nás v napätí drží veľmi krátko, vyrieši vlastne sám. Ale rozumiem tomu, že tu je zrejme hlavnou hrdinkou morská panna a nie mexický chlapec - koniec koncov, ona prejde najväčšou premenou, keď v sebe nájde zvyšky bývalej ľudskosti. Napriek tomu, mi tam predsa trochu chýbal ten finálny súboj o to, čo chcú hrdinovia dosiahnuť. Najviac neuveriteľné pre mňa bolo, že v takom v podstate postapo svete postihnutom vírusom niekto príde len tak do nemocnice a personál sa hneď usmeje a povie: jasné, žiadny problém, všetko máme, vyliečime. :) Ale zase, neviem, kto je Judy Bakerová, tak zrejme mi niečo ušlo. O:)
15.11.2020

cyberstorm
Povodna Xanaxova princezna (?), ktorou si bodoval v Som doma a pisem, bola fajn. Toto je ale trochu slabsie. Zo zaciatku textu mi dost vadilo vracanie v kazdej druhej vete. Proste meh. Potom sa dej vsak ulravil a islo to svojou cestou. Stale skm vsak cakal nejaku pointu..nevydalo. Mozno nabuduce ;)
15.11.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami