Kristína Leonhard

Milovníčka hororu a histórie

Info

Prezývka Kristína Leonhard
Web:
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 27.01.2021
E-mail: kristinakucerakova@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 15
Články: 0
Poviedky: 2

Zbierka - ponúka

Kristína Leonhard ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Kristína Leonhard ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Kristína Leonhard ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Satamaranga, alebo návod na ovládnutie sveta (recenzia)
Pekná recenzia, možno má aj presvedčila dať knihe šancu 🙂
21.11.2020 12:02:11

Kuvik
Ahoj, ďakujem za koment. Tak 2? :DDD Ja samozrejme nemá žiadnu zlovôľu, tobôž voči serveru či súťaži ako takej, naopak to samozrejme oceňujem, vidím aj propagáciu poviedok, aj veľa z toho, čo robia organizátori a za to môžem byť akurát vďačná. Myslím, že fantastická poviedka ašpiruje k podobnej obľúbenosti ako ohnivé pero a veľmi jej to prajem. Za takých podmienok, keď bude aj hodnotiť viac hlasujúcich, sa samozrejme aj stratia neprimerané hodnotenia (či už vysoké alebo nízke). Dobre to robíte, minimálne ako čitateľ ostávam určite :)))
18.11.2020 10:19:56

Kuvik
No veru, niekto mi tu presekol Achillovu šľachu. Ja som ani nečakala vysoké umiestnenie, myslím, že je to tu skôr komornejšia súťaž (zatiaľ), takže sa zdá, že zaváži najmä (aj) koľko hlasujúcich si ten ktorý súťažiaci zabezpečí. No a ja som v tomto nezabezpečovala. Ak mi teda niekto z tunajších z nejakého dôvodu obodoval povedzme jednotkou alebo podobne nízkym číslom, čo si môj text nezaslúži určite, dopadlo to takto (vzhľadom na (predpokladám) malý počet hlasujúcich). Veru, zvažujem, či ešte niečo poslať. Sú aj iné možnosti, takže na duchu neklesám a ďakujem HB :)
16.11.2020 10:19:28

Ten z temného lesa
Ahoj, píšem hneď po prečítaní. Napísané je to dobre, bez chýb, aj štylistika dobre. Raz som mala pocit, že sa dej spomalil, príliš dlho sa detektív motal v lese, ale inak to nedrhlo a rútilo sa pekne ku koncu. S ktorým mám zas problém :D. Ale tak to je samozrejme môj problém, nie tvoj :). Chápem, že si potrebovala, aby do lesa prišla za Lauru náhrada. Lenže: 1. Nestotožňujem sa s tým, že veď tá macocha bola hnusná, tak nech trebárs aj zomrie. Veď predsa detektív by (samozrejme teoreticky) mal byť poctivý a nehrať sa na sudcu. Ak bola macocha tak dobre oboznámená s existenciou lesovika, museli byť všetci, aj Laura, a tiež by si dala pozor, nie? Z môjho pohľadu by bolo iné, keby macocha dcéru sama zavliekla do lesa a nechala ju tam. Takto to boli od nej iba reči, aby ju vzal rohatý a pod. 2. Keďže v čase, keď viedol lesovikovi náhradu, bola už Laura v bezpečí, bolo treba privliecť novú obeť v podobe macochy? Viem, píšeš: "Rozvodnené rieky, stratení turisti, čo zrazu nevedia čítať značky, vykynožené kuríny a zajačince", ale pokiaľ ja viem, to by lesovik robil bez ohľadu na to, či by mu náhradu za obeť doniesol alebo nie. Je to v jeho povahe. Veď aj Lauru zajal len preto, že sa tam ukázala, rovnako ako by sa ukázali turisti. Alebo je lesovik vyslovene pomstychtivé stvorenie? Čítala som o ňom už dávnejšie, možno mi to uniklo. Viem tak, že hlavne stráži les a teda okoloidúcich si stiahne. Ale inak písať vieš naozaj veľmi dobre, išlo to hladko a aj zaujímavo, nápad dobrý :)
06.11.2020 11:22:50

Kuvik
Teší ma Martin :) Moje krstné meno je tu skutočné. Satamarangu evidujem výrazne na FB a hoci je to povrchné, obálka ma odrádza. Asi 2x som čítala k tomu anotáciu, ale nejak... ja ani neviem, o čom to má byť. Asi sa na to ešte teda pozriem. Jana Plauchová je tiež mimo môj záber... keď už scifi, tak u mňa skôr niečo ako Deň trifidov, Marťan, Le Guin, aj King má v podstate scifíčka, a aj Ready player one sa mi páčil. Aha, asi máš na mysli tuzemských autorov... Máš goodreads konto? Magda, ďakujem za prečítanie aj koment.
06.11.2020 10:30:46

Minirecenzie

Kristína Leonhard ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Kristína Leonhard ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Kuvik

K Prisce privialo pach žlče, potu a smrti. Cítila sa špinavá na tele i na duši, v ktorej sa prebúdzalo čosi pradávne, ale pálčivé pocity zrady a hanby ju nezastavili. Roztrasenými prstami si rozotrela...

16 komentárov

Radulfov meč

Príbeh Kvádov a Kotínov

7 komentárov