Diskusia 1/1: Temné dvere za poslednou policou

Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Dobrý nápad, ale zasa to hlušili chyby. Plus, bacha na veľké odseky textu. Strašne to ruší pri čítaní. Ináč spokojnosť, dal som sedem. Jo a koniec mi prišiel trochu neukončený
01.02.2020

HB
Aj mne trošku vadí ten obrovský odsek, to sa čítalo trošku ťažšie, ale inak príjemná atmosférická poviedka, páčila sa mi!
01.02.2020

cyberstorm
Ten odsek ti uz vytkli, ja by som este spomenul ze zbytocne vela detailov. OK, tam kde to bolo treba pri tych dverach ano, ale ze ma na sebe mikinu a tak, to je pri takychto typoch fakt zbytocne. Ale napriek tomu...fajn. Pekna variacia na "bacha na to co si prajes, bo sa ti to splni". A dvere do LOTRA nemusia nutne ustit v Grofstve alebo v Loriene ;) Mne sa to pacilo :) 8
01.02.2020

GirappAWt
Ďakujem všetkým za postrehy, názory a pripomienky. Radšej nič nesľubujem ale do budúcna si skúsim dať pozor na dlhé odseky. Gramatické a pravopisné chyby... áno viem, že aj to je vizitka autora, ale ja sa proste viac sústredím na to čo napísať, než ako to napísať správne.
Tá mikina tam vznikla preto, že najprv ma napadlo, že by východ mohol byť na úpätí Karadrasu, kde to malo mať význam, že na takú zimu je postava dosť nevhodne oblečená. Ale než som sa dostal k pasáži kde som nechal postavu skutočne vstúpiť do Stredozeme došlo mi, že by ma čakal dlhý opis okolia. Tak som radšej zvolil Khazad Dúm. Zámerom bolo aby Pána Prsteňov znalý čitateľ identifikoval miesto ešte skôr, než to nahlas vysloví postava.
01.02.2020

B.T. Niromwell
Mne "zbytočné" detaily nevadia, utvrdzujú ma v predstave, že postava nezačína a nekončí spolu s príbehom, ale že má aj reálny život. Skôr sa mi zdalo, že opis dverí a knižnice bol trochu dlhý. Čo sa týka toho, že čitateľ by tušil, kde postava je, skôr, ako to povie, tak by to podľa mňa malo fungovať - čitateľ je rád, keď na niečo príde skôr ako postava, pripadá si potom taký múdry, a to my radi :D
02.02.2020

Aleš Horváth
Páčilo sa mi, opisy sa mi nezdali zbytočné, navodili fajn atmosféru.
Vytkol by som gramatiku, i/y, mesiace sa v slovenčine píšu s malým písmenom. Aj keď si naznačil, že to bude asi z Pána prsteňov, pri tom zábere mnohých scén by som ťažko uhádol, o ktoré miesto ide.
Výhradu by som mal aj k ozvene, opakuje sa buď posledná slabika, respektíve stačilo by spomenúť že ozvena opakovala slovo.
Inak, kľudne by som si toto räd prečítal, ako to pokračuje ďalej.
02.02.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami