GirappAWt

Váš geek 101! Páči sa mi rovnako Star Wars ako Star Trek a v hľadáčiku mám aj MCU. Som fanúšik diel J. R. R. Tolkiena, G. R. R. Martina, Terryho Goodkinda, aj H. P. Lovecraft sa mi sem začína miešať... Samozrejme nemôžem opomenúť Sapkowského Zaklínača v hernej (hoci dvojku som ešte nehral vôbec) aj knižnej (a dúfam, že aj v seriálovej) podobe, hernej i knižnej série Warcraft, najmä tých ktoré písal Richard A. Knaak, Harryho Pottera, hernej trilógie Mass Effect (Andromeda bola taká, že meh, a to nielen kvôli bugom a facial modelom)... No prosto všehochuť zo sci-fi, fantasy a steampunku. Momentálne je ale moja najväčšia láska Ernest Cline a jeho Ready Player One, čo bol pre mňa ultimate nerdgasm. Nie preto, že by to bola z hľadiska storytellingu či príbehu najlepšia kniha, ale podľa mňa veľmi presne vystihuje geekov pohľad na svet a dôvody prečo sa zubami-nechtami drží toho, čo zbožňuje.

Info

Prezývka GirappAWt
Web: http://www.girappawt-denki.blog.cz
Členom scifi.sk: 3 roky
Naposledy online: 28.11.2022
E-mail: girappawt@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 6
Články: 0
Poviedky: 9

Zbierka - ponúka

GirappAWt ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

GirappAWt ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

GirappAWt ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Za prsty
Marek: Kľudne, kľudne. Sám som si plne vedomí toho, že toto je asi najslabšia poviedka na počkanie akú som doteraz napísal. A musím sa už konečne naučiť nezabúdať na delenie textu na odseky. Ja som v tej divnej absolútnej menšine, ktorá by čítala texty aj keby písmená boli v skutočnosti zoradené vertikálne od hora dole. Nie, že by som nechápal, že to znepríjemňuje čítanie a ostatným to vadí, len ako vždy, sa absolútne sústredím na vytvorenie príbehu a na nejakú gramatiku, pravopis a delenie odsekov je "na tretej koľaji".
24.02.2021 22:36:47

Predvoj
Keď je téma "tentacles" a ty tak trochu spojíš Lovecrafta a hentai... vznikne z toho niečo krátke, ale úžasné!
28.11.2020 21:32:58

Prvé velenie
Magda Medvecká: Nie je to súčasť ničoho väčšieho. Technicky by mohlo byť, ale obávam sa, že by sa že by to musela byť fanfiction, lebo nedám ruku do ohňa za to, že by som to dokázal dostatočne odlíšiť od príbehov série "Honorverse". To, a ešte mať na to čas to rozpísať. Samozrejme ďakujem všetkým, ktorý si užili čítanie tohto môjho kúsku. No a chyby. Tie tam sú, o tom sa hádať nikdy s nikým nebudem a bez korektora sa ich asi nezbavím. Vždy sa snažím aspoň vychytať tie, ktoré mi vyznačí word.
28.11.2020 21:12:40

Nočný lovec
"Myrmarach Jaj, vidím že mi zrušilo veľký odsek za "živý" X_x" = Hm teraz mi bude vŕtať hlavou o čo všetko sme prišli...? Hlavne vo vzťahu k tomu, že posledné vety dialógu vedú k niekoľkým otázkam. Skôr to podnecuje k zvedavosti než, že by ju to uspokojovalo. Hodnotím ale značne kladne, je tam kontext pointa aj atmosféra!
03.05.2020 19:56:57

Hliadkový let
Ďakujem všetkým za názory postrehy a pripomienky. No bez mučenia priznám, draci sú moje najobľúbenejšie mýtické stvorenia a cesta k nim od témy "búrka" bola viac-menej nevyhnutná. Aj keď teraz z odstupom času, keď tak nad tým rozmýšľam, by som možno vedel napísať aj niečo v intenciách námornej búrky. K záveru... je to najskôr mojim osobným prístupom k tvoreniu príbehu ale viem, že čas mám obmedzený a tak sa vždy PnP snažím zakončovať niečim úderným. Nejaké viac-menej nečakané prekvapenie. Ale je pravda, že to niekedy môže byť aj na škodu veci, o tom sa nehádam...
01.02.2020 23:58:51

Minirecenzie

GirappAWt ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

GirappAWt ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Za prsty

Niekedy je aj napriek snahe pád nevyhnutný. No aj tak si nikdy neprestaneme klásť otázku, či sa niečo nedalo urobiť inak... lepšie... A to aj vo chvíli, keď už na tom absolútne nezáleží a vôbec nie v ...

5 komentárov

Krv nie je voda

Mladý šľachtic sa z listu, ktorý obdržal dozvie, že "celý jeho život bola lož".

5 komentárov

Prvé velenie

Novopečený kapitán sa už nemôže dočkať svojho prvého velenia hviezdnej lode a vstupuje na jej palubu, neoficiálne, zatiaľ čo je ešte v rozostavanom stave.

5 komentárov

Ním sa dnes stanem!

Hľadiac do očí svojmu odrazu v zrkadle, možno uvidíte viac, než Ste si mysleli. Čo tam vidí Arthur?

4 komentárov

Prosím, dúfam, že ťa tu nenájdem!

Bojovník zo svorky lugaru, ktorého vyslali aby priviedol posily, pátra v zneti zmasakrovaných tiel po bitke po tom, čo dúfa, že nenájde.

4 komentárov

Temné dvere za poslednou policou

Čo keby som Vám povedal, že je možné vstúpiť do Vášho obľúbeného príbehu? Alebo, že fikcia Vášho obľúbeného autora, nikdy nebola tak celkom fikciou?

6 komentárov