Diskusia 1/1: Vedecká metóda

Podpor scifi.sk 2% dane

Diskusia

Magda Medvecká
v tomto kole bolo dosť poviedok, ktoré sa mi páčili veľmi, ale táto asi najviac :) potešila ma na správnych scifi miestach ("virtuálne" drogy, implantáty do mozgu a surfovanie po nete) a ešte k tomu dobre plynula a bola (relatívne) bez chýb. len možno ten koniec by som trochu viac oddelila, myslela som si, že aj ten posledný odsek ešte rozpráva doktor. neviem, či to bol zámer, ale oceňujem kontrast prostredí - sterilná nemocnica a špinavá ckp. obraz stareny ako inštaluje implantát a paralela s pietou bola top!
24.08.2019

Milan "Miňo" Tichý
Pre mňa víťaz kola. Uhladený, učesaný text. Scifi ako má byť, v Slovenských reáliách s kopou zaujímavých nápadov a správnym morálnym rozhodnutím hrdinu, aj keď za cenu vlastného života. Recept na úspešnú poviedku ako z kuchárky :D :D :D
25.08.2019

YaYa
Toto fakt vyšlo :) Na hodinu je ten námet dosť dobre prepracovaný, radšej nechcem vedieť, čo by si napísal, keby si mal dve. A mimochodom, ja odporúčam aj tú Samanthu ;)
27.08.2019

Veronika Valent
Super, vynikajúci nápad, úžasný talent, dobre sa to čítalo. Zaujímavá metafora Panny Márie a jej mŕtveho syna. V podstate ten chlapec zomieral... s rozdielom, že ona mu v tom dopomohla. Akurát jedna vec ma zarazila, odkiaľ babka vedela profesiu hlavného hrdinu? Myslím si, že ak by slovo doktor z tej časti textu vypadlo, asi by ani nechýbalo.
30.08.2019

Kei
Táto poviedka je výborná a z celkového pohľadu jej nemám čo vytknúť. Ak sa však zamyslím nad detailami, tak sú tam drobné nejasnosti - napríklad čo je úlohou spomínaných implantátov. Najprv sa zdá, že problematika je samotný implantát, alebo nejaký nelegálny chip v nej - pretože až po vetu "Táto nová sračka, na ktorej všetci fičali, to bolo čosi iné." - v tejto chvíli sa zdá, že sa bavíme o implantáte. A zrazu čítam - ...po jej požití bolo vhodné surfovať... čo mi vraví, že tou "sračkou" na ktorej všetci fičia asi nebude implantát. Potom sa dozvedám aké svinstvo je Vlna, droga ktorá tak trochu preorganizuje hlavu, pri ktorej LSD bledne, ale zaklincuje to veta, že VLNA vlastne ani nie je taký problém, ako implantáty, ktoré sú zväčša ilegálne. Až potom vysvitne, že nebezpečná je asi kombinácia VLNA + implantát, čo beriem, len to načasovanie informácií by chcelo vylepšiť ...
01.09.2019

Kei
[pokr.:] Tak sa dostávam k doktorovi, ktorý má tiež implantát… a napadne mi ako prvé – ilegálne? načo? Je narkoman? Či má iný účel? Ja viem, dajú sa vymyslieť dôvody, prečo má implantát, ale problém je, že si spätne musím upravovať dojmy, čo nerobí dobrotu.
A čo mi tiež nesedelo bol výraz "inštalácia implantátu do hlavy" Keby to bola lebeňa mechanická, tak ok. ale do živej hlavy by to nemala byť operácia, alebo zavedenie? Ale napriek dlhému komentáru je to fajn, myslím že by stálo za to poviedku skorigovať.
01.09.2019

Aleš Horváth
Naj poviedka kola a určite by sa dala ďalej rozpracovať.
09.09.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami